TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote: Bugun verilen penaltiyi, hatali kartlari haftalardir verlimeyenlere, gosterilmeyenlere, sayilmayan gollere saysinlar.
Sevgili Omer, bugunku penaltiyi hicbir seye saymasinlar, kaleci olmayan defans oyuncusu top yumrukladi, bunu niye baska seye versinler, bu penaltiyi bugunku maca verelim. Ankara macinda falan verilmeyenleri baska bir macta puan kaybetmek yerine penalti olmayan pozisyonlardan penalti alarak geri versinler.

Hakkimiz olan penalti verilerek bize bir sey verilmis olmuyor yani.

Kartlarda tek hata yanlis adama gosterme, onun da caresi elle oynayan adamin gidip bendim demesi, GS'in degil Hacettepe'nin derdi.

Ali
Ben penaltiyi simdi ancak gorebildim. Ele carpma filan degil yumruklamis pezevenk. Servet bile sevinmeden saf saf kendi kalesine donuyordu.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2008 10:33 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Orhan Sam: " 11-11 oynarken lincoln sahada varmiydi yokmuydu biri bana soylesin"

:D:D:D
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Isteyerek yapmadim diyor.Resmen elini topa uzatiyor.
Lig TV yakalar bir itiraf varsa.
Cok guzel bir soru idi.Madem takim arkadasinin haksiz kart gormesini istemiyorsun.Soyledin mi hakeme "Ben yaptim" diye.
Gorecegiz bakalim.Varsa bir itiraf cikar ortaya.Sanmam ya...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ozgur A. Boztepe

Orhan Sam: "Penalti penalti olabilir ama gec veridi hakem. Boyle olunca turk futbolu ilerlemez"

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Ridvan parcaliyor GS'yi. Seyredin arkadaslar.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:Orhan Sam: "Penalti penalti olabilir ama gec veridi hakem. Boyle olunca turk futbolu ilerlemez"

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Demek istiyor ki, Turk futbolunun ilerlemesi icin GS'in penaltilarinin Arda'ya gecen hafta yapilan gibi verilmemesi lazim, GS'a yapilan penaltilar verilince Turk futbolu ilerlemiyor, GS sIk sIk Avrupa'ya gidiyor, sonra kupa falan kazaniyor, kalan takimlarimiz bunalima girip futbolumuzu geriletiyor, bu sebepten boyle olursa futbolumuz ilerlemez. :lol:

Adam bunu demek istiyor.

Ali
Ozgur A. Boztepe

sansal birinci cumle : "inanilmaz hakem hatalari var"

Fener taftarinin baskisi ise yaramis.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

"Saysinlar" derken, soylemek istedim,

Boyle pozisyonlar cogu korner, serbest atislarda oluyor.Hemen hemen her macta.Itmeler, cekmeler vs.Bir cok ornek var sadece bizim maclarda bu sene.
Erman Efendi'de haftalardir soyleyip duruyordu.Verin bunlari diye.
En son boyle bir penaltiyi, bir Halan Sukur pozisyonunda hatirliyorum.Cekilmeden dolayi.
Kimseye verilmiyordu boyle penaltilar.Bize verildi.
O anlamda "saysinlar" demistim.
Yoksa penalti, penalti.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:sansal birinci cumle : "inanilmaz hakem hatalari var"

Fener taftarinin baskisi ise yaramis.
Sansal dun biz hakem konusmuyoruz, futbolda baris istiyoruz falan diye yine yikadi yagladi ama hayatimda bu kadar samimiyet yoksunu, utanmaz bir insan gormedim, programi basliyor, kamera yuzunde, belli ki zevkinden gebermis, butun gece bunu anlatip FB ve BJKlilari gazlayacak, icin icin reyting zevkinde.

Bu adami da Turk futbolundan bir an once uzaklastirirlar umarim.

Ali
Ozgur A. Boztepe

Erman: " Dunku macta kaleciler lincoln'den daha iyi pas atti" dedi

Ve ben lig tv yi kapattim. Cengiz Beyde benden daha fazla sabir var, sonra omdan ogrenirim.

Herkez'in Lincoln'le karsilastirildigi bir ligde, hem karsilasitirip, hemde kotulemek cok acayip.

Futbol haram. Mac oncesi mac sonra seyretmek bu yasta kanser edicek beni.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yahu bunlar ne kadar ahlaksiz, utanmaz insanlar, adam sariyi refleks olarak azicik istemis, israr etmemis, neden kat gosteriyorlarmis.

Ulan ayni kart Lincoln'e gosterilirken neredeydiniz terbiyesizler, gosterdiniz pzosiyonu, gikiniz cikmadi, simdi laf oluyor.

Butun bunlar Turkiye'de takimlarin rekabetten ortak hareket edememe, insanlarin bilincsiz olma derdi. Yoksa klupler bir araya gelip biz bu adamlar yorum yaptigi surece maclarimizi yayinlatmiyoruz, giremezler stadimizdan iceri diyeceksin. Ama nerede toplu hareket.

Ne korkunc adamlar bunlar yahu, yuh.

Ali
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ali Gursel wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote: Bugun verilen penaltiyi, hatali kartlari haftalardir verlimeyenlere, gosterilmeyenlere, sayilmayan gollere saysinlar.
Sevgili Omer, bugunku penaltiyi hicbir seye saymasinlar, kaleci olmayan defans oyuncusu top yumrukladi, bunu niye baska seye versinler, bu penaltiyi bugunku maca verelim. Ankara macinda falan verilmeyenleri baska bir macta puan kaybetmek yerine penalti olmayan pozisyonlardan penalti alarak geri versinler.

Hakkimiz olan penalti verilerek bize bir sey verilmis olmuyor yani.

Kartlarda tek hata yanlis adama gosterme, onun da caresi elle oynayan adamin gidip bendim demesi, GS'in degil Hacettepe'nin derdi.

Ali

Tozo'nun ilk kartı sarıysa dun Cisse'nin ilk kartı direkt kırmızı olmalıydı bu derece feci bir karardı ,ikinci kartı kitaba uygun ama yine de garip geldi bana. Luganovari bir ısrar ve cirkeflikle elini sallayarak istese anlarım ama adam gayet sakince pozisyon sarı kartlıktı diyor ( Barıs sarı almalıydı ).Bence bunda standart saglanacaksa Lugano baz alınmalı ,yoksa olan boyle garibanlara oluyor .

Ama hakemlerimiz bunlar ,dunyada hakem kıtlıgı yasansa ve sadece bizde hakem kalsa UEFA 2 sene organizasyon yapmaz ,yine de bizim hakemlere mac vermez.

Bu sezon lig nasil bitecek merak ediyorum son haftalara girildiginde bu maclar nasıl oynanacak .Oyle gorunuyorki üst tarafta alt tarafta son haftalara dek kopmadan gidecekler, bu da onemli mac diye nitelendirilen maclarin sayisinin gecen yillara gore daha fazla olacagini gosterir.Eskiden bir Serdar Tatli vardi ,lig iki takimin cekismesiyle gectiginde onemli maclari yuklenirdi ,simdi oyle bir hakemde yok .Boyle olunca meydan Erman gibilerine kalıyor.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

erdogan arica hazimsizin tekiymis.

ne saygisizligi yahu, adam sektire sektire gitti diye saygisizlik mi olur? bu kadar aptalca seylere takilinir mi, ben anlamiyorum. kaybetmenin verdigi cokuntuyle neye satasacagini sasirmis arica.

penalti da hicbiseyin yerine sayilacak degil. gupegunduz penalti. adam krose cakmis topa, daha nasil penalti olacak?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baris'in mac sirasinda hareketi daha sert gormusum. Topa da hamle edip adamin yolunu kesmis. Faul ama sari zor. Ama Tozo'ya asla kart vermezdim. Bu takimda Sabri, Lincoln mac oynayamaz. Ayni Lugano'nun Fb de oldugu gibi.

Hacettepe'ye yazik oldu. GS sabaha kadar oynasa bu adamlari 3-1 yenemezdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Özgür Kendir wrote: ikinci kartı kitaba uygun ama yine de garip geldi bana. Luganovari bir ısrar ve cirkeflikle elini sallayarak istese anlarım ama adam gayet sakince pozisyon sarı kartlıktı diyor ( Barıs sarı almalıydı ).Bence bunda standart saglanacaksa Lugano baz alınmalı ,yoksa olan boyle garibanlara oluyor .
boyle sey olmaz. kitapta diyor mu ki efendi gibi isteyene kart gosterme, cirkefce isteyene goster diye? hakeme elle kart goster diye isaret etmek sari kart, kural bu kadar acik ve basit. daha bunun garip gelmesi vesairesi ney? kural acikken, standart kurali uygulamaktir. kuralin dogrulugu, yanlisligini tartismak baska bisey ama kurali uygulayan hakemi, bu garip diye elestirmek baska sey. penalti penalti gibi olacak lafina benziyor bu elestiri. ne penalti gibisi arkadas, nerden tanim uyduruyorsun? kural der ki, 10 kusurlu hareket vardir, bunlar fauldur, ceza sahasi icinde olursa penalti olur.
Post Reply