UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alman Bundesliga 3.su, formu devamli yukari ivme kazanmis, Hertha ya karsi oynadigimiz ilk yaridaki oyunu seyredip dudak bukenin samimiyetinden suphe edilmeli.

Hem Hertha nin TD si hem Alman TV leri ve basin organlari hem UEFA sitesi Lincoln nun performansi icin ne diyecek merakla bekliyorum. Geldiginden bu yana tartismasiz en etkili oyunu oynadi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Emre Gungor nasil olsun birader ilk 11'de? Bunu laf diye soyluyorsunuz. Adam kac mactir sakat. Mac eksigi var. Ilk maci olarak Herta maci gibi hem kritik hem de Avrupali bir takimin onune sahaya surulur mu? Belki ileri gecersen son 10-15 dakikada maca alirsin adami. Adam lig macinda oynamamis ama UEFA macinda ilk 11 de kac ay sonra sahaya cikacak. Olacak is mi bu?
Sokulur Cengiz abi. Meira'yi onun yerine stopper oynatmak asil ölum. Emre
Servet ikilisinde israr edilmeli.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Salih Bora wrote:
Ali Gursel wrote:Sevgili Salih, korkarim Metalist - Olympiakos macini izlemis olabilirsin. :D

Ilk yari Hertha dayak yemis gibi kendi 30 metresine yaslandi. Bu durumda kontratak yapamazsin zaten.
İkinci yarıdaki fırsatları kastettim Ali hocam.
4'e 3, 3'e 2 yakaladığımız pozisyonlar oldu, heba ettik.
Gol derdimiz var Salih, haklisin. Oyun icinde gol atamaz olduk, ilk yari basinda Baros cok musait bir tane de kacirinca ben golden umidi kesmistim.

Nonda ve Karan'i bu seneki performanslari yuzunden bir daha bu klubun kapisindan iceri sokmazdim ben olsam.

Ama ilk yari adamlari cok kotu yapti GS, adamlar da Alman ligi ucuncusu. Yani donem donem cok ustun oynadik, kagni gibi demek o donemlere haksizlik olmus sanki.

Ali
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ozan Ersoy wrote:
Serif Halimler wrote: Bu aksamin Alman takimi icin en ACI ve önemli noktasi.
Ülkenin bassehrinin takimi Bassehrinde kendi sahasinda oynuyor, ve :
20.000 kendi seyircinin var
40.000 Galatasaray seyircisi var
ve kendi sahanda oynadigin maci kaybediyorsun
hem de bir Türk takimina.
Serif abi en cok siz Almanya'daki gurbetcilerimiz icin sevindim. GS'a size bu duygulari yasattigi icin bir daha tesekkurler. Yarin Almanya'da ofisde, okulda bir cok Turk gururla dolasacak. En azindan GS yenilseydi ugrayacaklari sozlu tacizler olmayacak. Bu bile yeter.

Ozan Ersoy
Ozan'cim yarin CIM BOM SAPKAMI TAKIP ISIME GIDECEGIM
Aslinda su "gurbetci" kelimesine pek olumlu bakmasamda, senin samimiyetini anliyorum.
Ben üniversite okumus Almanya'da kendime hem is hem özel yasam alaninda iyi bir yeri hakederek elde etmis biri olarak kendimi gurbetci
olarak görmüyorum.
Fakat senin ne demek istedigini cok iyi anliyorum.
En azinda Almanya'da isci olarak calismis babamin "gurbetci" olarak neler hisettigini empati kurarak yok iyi anliyorum.
Bu aksamki galibiyet yarin elbette basim dik bir sekilde ise gitmemi saglayacak.
Fakat bunun nedeni benim Türk, diger tüm is arkadaslarimin Alman olmasi degil.
Bunun nedeni benim yaklasik 37 yildir süren cocukluk askimin, yani Galatasareay'in hem rakibine üstünlük kurmasi hem de kazanmasi.
Last edited by Serif Halimler on Thu Dec 04, 2008 1:35 am, edited 2 times in total.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

cok guzel bir oyundu. ben izlerken buyuk keyif aldim. ozellikle 0-1'e kadar macin mutlak hakimiydik.

burada sanirim en buyuk krediyi skibbe'ye vermeli. bu kadar baski altinda boyle bir futbolu oynatabilmek kolay is degil.

tabi, bu geceki iyi futbolda skibbe kadar galatasaray'in klas ayaklarinin da istekli oyunu vardi. lincoln basta, kewell, ve baros ileri ucta galatasaray'in rakibine gore kalite farkini olusturan ayaklariydi. arda da surekli pesinde iki uc kisi dolastirdi. istekli olduklari zaman maci alip koparabilecek klasta oyuncularimizin olmasi mutluluk verici. ayrica bu oyuncularimiz gercekten futbolu oynamaktan zevk aliyorlar. bu kadar mucadeleci bir macin icinde bile artistik hareketler yapmaktan geri kalmiyorlar. ama bunu da bir harlem gezginleri tadinda degil, sonuc getirecek yerde ve sekilde yapabiliyorlar. bu da seyir zevkini artiriyor.

ileri uctaki klas ayaklara, geride baris'in basini cektigi, mehmet topal ve servet'in de katildigi mucadeleci oyuncular da takimin direnci oldular. ozellikle baris muhtesemdi, nazar degmesin.

golden sonra rakibin can havliyle saldirmasiyla oyundan dustuk ve pozisyon vermeye basladik. hakem bu pozisyonlarda aleyhimize penalti calabilirdi pekala, calmadigi icin sansliyiz. skibbe'nin degisiklikleri burada elestirilebilir: sabri-emre mecburi bir degisiklikti. baros da cok yoruldugu icin cikardi, ama arda ve kewell da yorgunlardi. sanirim onlari, son dakikalarda topu ayaklarinda tutmalari icin degistirmedi. cunku baski yediginiz zamanlarda oyunu sogutacak, topun bizde kalmasini saglayacak adamlara ihtiyacimiz var. yalniz, ben yine de bu tercihi dogru bulmuyorum. arda-kewell ikilisinden birisi golden sonraki dakikalarda cikmaliydi. kalan birisi ve lincoln yeterli olabilirdi topa sahip olabilmek icin.

uc galibiyetle gruptan cikmak guzel. en azindan tekrardan avrupa'da kendimize guvenimiz geliyor ve de puanlar. bundan sonra iki tur gecip ceyrek finale kalmak onemli basari olacaktir. city, schalke, sevilla, tottenham, milan, villa, ajax, valencia, deportivo zaten sekiz tane hayli guclu takim. sekiz tane de cl'den gelecek ki onlar da bu sekiz takim ayarindadir. bunlarin en az yarisinin onune gecebilmek onemli bir basaridir diye dusunuyorum. ondan sonrasini kestirebilmek guc.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS'in oyununu olumlu buldum. Sabri maca kötu basladi ve öyle devam etti,
bence takimin en kötusuydu. En iyisi bence Lincoln, sonra Mehmet Topal ve
Baris. Ayhan'in yoklugunda GS biraz daha dikey top oynadi, ama tempo
daha iyi olabilir. Sonra gol pozisyonlarinda daha basit hareketler yapmalari
gerekiyor, isi zorlastiriyorlar bana sorarsaniz.

Kewell gene vasat bir göruntu cizdi...artik onun varligini yoklugunu tartismiyorum,
ayni sekilde Meira'ninda...cekecegiz ne yapalim.

Ayrica Mehmet'i sola yakin oynatmasini yadirgadim biraz...

Sizlere soruyorum Meira'nin özelligi ne, katkisi ne kadar?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Emre Gungor nasil olsun birader ilk 11'de? Bunu laf diye soyluyorsunuz. Adam kac mactir sakat. Mac eksigi var. Ilk maci olarak Herta maci gibi hem kritik hem de Avrupali bir takimin onune sahaya surulur mu? Belki ileri gecersen son 10-15 dakikada maca alirsin adami. Adam lig macinda oynamamis ama UEFA macinda ilk 11 de kac ay sonra sahaya cikacak. Olacak is mi bu?
Sokulur Cengiz abi. Meira'yi onun yerine stopper oynatmak asil ölum. Emre
Servet ikilisinde israr edilmeli.
Once ligde bir oynasin hele. Bu sogukta daha ilk maci; adam sakatliktan yeni cikmis olarak oynamasi dogru degildi. Bir de tum gun kar yagdi dedi TRT'deki ama saha yemyesil duruyordu. Kari ne yaptilar. Kale arkasinda gordum biraz. Senin Meira bugun cok siritmadi ama. Ben Ayhan'i filan da aramadim acikcasi. Baris iyi idi. Bugun Ali'nin dedigi gibi Arda ve Kivil kontenjandan oynadilar.

Nonda diye sezon basindan beri kicimi yirttim daha yeni goruyorsunuz bu adamin kabizligini. Pes birader. Derhal lig ortasinda kiralasinlar eger kiralayabileceklerse. Akilliar bir de iki sene uzatmislar herifin mukavalesini. Yatmasi belki de ondan. Lukunku'dan akil almistir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ismail Gezer wrote:Sabri'nin durumu ciddi değildir inşallah! Bu sağbek lanetinden gına geldi!
Gidip gene bir forvet getirecekler, göreceksiniz...

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Barış, Topal ve Emrel'nin dönmesi çok iyi oldu, onların sayesinde Kewell, Arda ve Lincoln'ün biraz dinlenmesini sağlayabileceğiz ve takımın direnci artacak.

Forvette sıkıntımız var. Nonda ve Karan hazır değil. Son maçlarda Hacettepe maçındaki kartlar, bu maçtaki penaltı gibi istisnaları saymazsak gol atamıyoruz. Paslaşmalarımız güzel ama bunlar genelde kaleye uzak oluyor. Aynı zamanda hızlı hücuma çıkabilmeyi de becerebilmemiz lazım. Aslında Baros buna uygun ama Lincoln, Kewell ve Arda buna uygun değil. Üçü de ileriye koşan adamlara çok iyi paslar dağıtabilir ama ileriye koşan adam olmaları zor.
Bu durumda, en azından oyunun kısırlaştığı bölümlerde rakibi açmak için takımın hızlı kanat oyuncularına ihtiyacımız olduğu söylenebilir. Sağ tarafta Sabri zaman zaman bu amaçla kullanılabilir. Sakatların iyileşmesi sayesinde, dinlenmiş bir Arda veya Kewell da bu tür koşuları daha iyi yapabilir.

Karan ve Nonda oynamadıkça iyice köreliyorlar, ama bu haleriyle de takıma pek fayda sağlayamıyorlar. Skibbe'nin işi zor. Bu oyuncuları hazırlayamazsak ilerii maçlarda işimiz zor olacak.

Code: Select all

De Sanctis
Sabri  Meira  Servet  Hakan
       M. Topal   Ayhan
 Barış     Lincoln      Arda
             Baros    
Last edited by Eray Tunç on Thu Dec 04, 2008 1:35 am, edited 3 times in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Once ligde bir oynasin hele...
Cengiz abi bir oyuncu kadroya alinmis ise hazirdir demek. Sonra Emre'nin
kafa yapisi, kendisini Bulent'in biraz daha kabiliyetlisi olarak göruyorum,
bu maca hazirdi...macin son dakikalarinda girdi boy gösterdi, iyi isler yapti.

Turk oyuncusunu hor görmeyelim, yabanciyi yuceltmeyelim...yabanci
oyuncunun muasebesini iyi yapmak gerek. Meira diyorum tekrardan,
notumu verdim net olarak.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Her iki takımında savunmaları çok çalıştı ve başarılıydılar. Özelliklle De Sanctis hakikaten yine önemli bir maç çıkardı. Çok bariz bir hatasını da Servet affettirdi. Çok önemli bir galibiyet aldık orası kesin ama oyunun beni tam anlamıyla tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim. Evet belki deplasmanda oynanacak bir grup maçı için yeterli oldu ama bu takımın finale gidebilmesi için biraz daha pişmesi lazım. Çok pozisyona girebiliyoruz ama son vuruşlarımız zayıf ve etkili değil ayrıca çok pozisyon veriyoruz, genel olarak, ayrıca ileriki turlarda başka takımlar Hertha kadar cömert olamayabilir. Yine de herşeye rağmen ayaklarınıza sağlık çocuklar, yolun açık olsun şanlı GALATASARAY...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Lincoln bu sablon icinde rahat rahat topunu oynar, Hagi gibi, arkaya,
yaslanarak, bahsetmistim daha önce. Mehmet gibi bir oyuncu yukunu
hafifletir mesela...

Defans bu kadar saglam gözukmedi sezon boyunca. Oyunculari tekrik
ediyorum....teknik heyeti bosverin....yönetimide.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Murat Gokcigdem wrote:Tebrikler Serif, tebrikler Galatasaray!

Ben maci aldigimiz icin ve tribunleri dolduran Turk sporseverleri sevindirdigi icin -tekrar- Galatasarayliligimla gurur duyuyorum.

Sevgili Serif,

Aslinda ayni "problem" ABD'de var. Amerikalilar USA-Mexico maci bir kac sene once yanlislikla Los Angeles'da 100,000 kisilik stada aldilar. Tribunlerde 80,000 kisi MX'yi destekledigi icin Amerikali oyuncular bizim icin muthis bir moral dusuklugu oldu, kendi sahamizda kendimizi deplasmanda hissetik demislerdi :lol:
Murat kardesim,
sana güzel bir cevap yazdim, fakat bir anda birsey oldugu yazdiklarimin hepsi kayboldu.
Ayni tadi veren bir yaziyi bir daha yazamayacagim.
Tüh yazikoldu o güzel cümlelere :-(
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Once ligde bir oynasin hele...
Cengiz abi bir oyuncu kadroya alinmis ise hazirdir demek. Sonra Emre'nin
kafa yapisi, kendisini Bulent'in biraz daha kabiliyetlisi olarak göruyorum,
bu maca hazirdi...macin son dakikalarinda girdi boy gösterdi, iyi isler yapti.

Turk oyuncusunu hor görmeyelim, yabanciyi yuceltmeyelim...yabanci
oyuncunun muasebesini iyi yapmak gerek. Meira diyorum tekrardan,
notumu verdim net olarak.
Burada senden once bu Meira'da ne varmis diyenlerdenim. Bugun Skibbe olmasi gerekeni yapti. Bundan sonra lig maclarinda oynar ve isinir Meira'da forma icin kapisir. Benim Emre'nin futbolculuguna bir sozum yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Hasan Tezcan wrote:Sizlere soruyorum Meira'nin özelligi ne, katkisi ne kadar?
retorik degilse bu, cevabi basit: ne emre ne servet meira kadar ayaklarina hakimler. galatasaray'in geriden pas yaparak cikabilmesi ancak meirayla mumkun. bugun on-onbes dakikalik zamanda da gorduk ki, emre'nin galatasaray'in pasa dayali oyununa henuz uyum saglayamamis. ayagina gelen topu vurdu.

ama tum bunlara ragmen, meira, servet, emre uclusunden kimi keserse kessin elestirilecek skibbe.
Post Reply