UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Serif Halimler wrote: Tüh yazikoldu o güzel cümlelere :-(
Canin sag olsun...

Ozan'da benim dusuncelerimi cok guzel aktarmis.

Almanya ya kucak dolusu sevgiler.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fatih Mutlu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Sizlere soruyorum Meira'nin özelligi ne, katkisi ne kadar?
retorik degilse bu, cevabi basit: ne emre ne servet meira kadar ayaklarina hakimler. galatasaray'in geriden pas yaparak cikabilmesi ancak meirayla mumkun. bugun on-onbes dakikalik zamanda da gorduk ki, emre'nin galatasaray'in pasa dayali oyununa henuz uyum saglayamamis. ayagina gelen topu vurdu.

ama tum bunlara ragmen, meira, servet, emre uclusunden kimi keserse kessin elestirilecek skibbe.
Yapma Fatih adamin attigi 5 pasdan 3 u rakibe gidiyor...sonra nasil ayagina
hakim anlamadim. Adam kazmanin teki, tank gibi mubarek. Yer
tutmasini bilmiyor, alan kapatmasinida...Mehmet Topal nasil görev yapti,
nasil zaman zaman rakibe basti gördunuz...bu herife kac mactir görev
verildi, hangi mac bunlari yapti sorarim sizlere...Sonra top cikarmak gibi
bir özellik arandigini bilmiyordum...Emre kadar guzel top sisiren bir defans
oyuncusu yok TRde, ciddiyim bunu söylerken.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu maci kaybetseydik burdaki yazilarin nasil olacakti merak ediyorum. Bu maci kayipta edebilirdik. Metalist'e kaybettigimiz gibi. Bu bugun cok iyi oynadigimiz gercegini degistirmeli sizce?
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Gurbetci" Serif efendi ac bakalim bu haftaki maci da. Istim uzerinde gidiyorsun. Demek Gurbetci lafindan aliniyorsun. Turkiye'ye ucakla iki saat uzakliktaki adam gurbetci mi olurmus? Otoban'dan araba cevirsen Istanbula atar seni ertesi gunu. Bir de okyanus asiri olsan ne yapacaktin?

Gurbetci x Gurbetci x Gurbetci= Cengiz.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Dec 04, 2008 2:21 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Celal Gürcüoglu wrote:Bu maci kaybetseydik burdaki yazilarin nasil olacakti merak ediyorum. Bu maci kayipta edebilirdik. Metalist'e kaybettigimiz gibi. Bu bugun cok iyi oynadigimiz gercegini degistirmeli sizce?
Bugun GS yenilseydi ayni seyleri yazardim...gidisat iyi. Birkac degisiklik
daha yapmasi gerekiyor, belki dogruyu bulacak...bulmali artik. Mehmet sola
kaydirilmamali, onun yeri göbekte rakibe alan daraltmak, sola destek
vermek degil. Meira out Emre in...Servet'in yanina...sagbek isi zor, oraya
Bursaspor'dan alinan Serkan'i koyardim oynasin birkac mac, Sabri sakat ise
tabii...Sabri'ye aciyorum, adam yerinin adami olmadigi halde senelerdir
sagbek olarak oynadi...o zaman takim super olacak...sagbek mevkisinde
fantaziye kacabilir insan, Hakan Balta mesela olabilir. Buz adam oraya gider
aslinda...solda bolluk var diyorum.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Hasan Tezcan wrote: Yapma Fatih adamin attigi 5 pasdan 3 u rakibe gidiyor...sonra nasil ayagina
hakim anlamadim. Adam kazmanin teki, tank gibi mubarek. Yer
tutmasini bilmiyor, alan kapatmasinida...Mehmet Topal nasil görev yapti,
nasil zaman zaman rakibe basti gördunuz...bu herife kac mactir görev
verildi, hangi mac bunlari yapti sorarim sizlere...Sonra top cikarmak gibi
bugun macta meira'nin onemli bir pas hatasini ve top kaybini gormedim ben. istatistikleri nereden bulunabilir bilemiyorum ama cok az pas hatasi yapmis olmali bugun. ayrica genelde de ayaga oynadi, top sisirmedi.

meira icin cok iyidir, superdir, aparir, koparir demiyorum. bir defans oyuncusu olarak yeterince atik degil. servetle de uyumu su an icin ust duzeyde denilemez. ama artisi da topu iyi kullanmasi, ve su an galatasaray'in oyun anlayisinda boyle bir stopere ihtiyac var.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fatih Mutlu wrote:meira icin cok iyidir, superdir, aparir, koparir demiyorum. bir defans oyuncusu olarak yeterince atik degil. servetle de uyumu su an icin ust duzeyde denilemez. ama artisi da topu iyi kullanmasi, ve su an galatasaray'in oyun anlayisinda boyle bir stopere ihtiyac var.
Bende Servet / Emre ikilisi super demiyorum, ama daha uyumlu, rakip
takimi daha az gol pozisyonuna sokacak bir ikili. Emre gelecegin ismi, hirsli,
ve cevik. Meira ise bana göre oynadigi heryerde siritiyor, takima ciddi bir
katkida bulundugunu görmedim. Tek tuk gol atmis olabilir, buna bakmiyorum.
Iyi oynadigini hatirlamiyorum, kisasi bu. Bence o yanlis tercih, yabanci
kontenjani daha iyi kullanilmaliydi...

Tobias ilk antrenmanina cikmis diye okudum Isvec gazetesinde...O da
bana göre yanlis tercih...bu sene takimin basini yabancilar yiyecek gibime
geliyor (Tobias, Meira, Kewell).

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:"Gurbetci" Serif efendi ac bakalim bu haftaki maci da. Istim uzerinde gidiyorsun. Demek Gurbetci lafindan aliniyorsun. Turkiye'ye ucakla iki saat uzakliktaki adam gurbetci mi olurmus? Otoban'dan araba cevirsen Istanbula atar seni ertesi gunu. Bir de okyanus asiri olsan ne yapacaktin?

Gurbetci x Gurbetci x Gurbetci= Cengiz.
Cengiz hocam beni resmen mest ettin.
Ucak ile 2,5 satte Izmir'e gitmek cok kolay olmasina ragmen,
otomobil ile Türkiye'ye gitmek cok zevk aldigim bir seydir.
Öyle ben 25 saatte Kapikule'ye geldim falan gibi iddilarim hic olmaz.
Ben Kapikule'ye 3 bazen 5 günde varirim, cünkü 1 gün Prag'ta kalirim, 1 gün Budapeste'de.
Ya da bir gün Münih'te bir gün Viyana'da.
Sirbistan, Hirvatistan ve Bulgaristan,dan bir an önce gecmek isterim.
o ülkeler Türkiye'nin bile en az 30-40 gerisinden geliyor.
Bulgaristan'in Avrupa Topluluguna üye olmasi birsey degistirmis degil.
Polisine bile güvenemezsin üstte saydidim bu 3 ülkenin.
Türkiye'de polis hakkinda, 70'li yillarin terör olaylarini yasayip 1979'da
Almanya'ya (80 darbesi öncesi) gelen ben bile son 30 yildir her yaz tatilinde (bazen kis aylarinda da ) gittigim Türkiye tatillerinde polis ile genellikle olumlu tecrübelerim oldu.
Af buyur gaza geldim konuyu dagittim.
A.Gücü mac basligini severek acarim.
Bu aksam Galatasaray'in galibiyeti vesileysiyle hepiniz öpüldünüz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Sevgili Mehmet, bu aksam biz gol yeriz demek herhangi bir seyi ileri goturmek degil de bariz olani belirtmek bence. Olympiakos ve Benfica mucizeleri haric gol yemedigimiz mac var mi (bir de Ankara maci)? Uc haftadir gol atamayan Hacettepe bize atti. GS normal duzeninde oynadiginda bizim forumdan cikacak yas ortalamasi 35, yarisi hayatinda topa vurmamis bir takim da muhtemelen GS bir ya da bir kac gol atar. GS defans oyuncularinin neredeyse her mac geriye pas verirken topu rakibe verip rakibi kaleci ile karsi karsiya biraktiklari bir takim.
+1 daha diyelim mi o zaman? Bizim 35 yas ortalamali takim, Bundesliga 3.sunden daha iyi oynayacakti yani ha?!? :twisted:

Son 10dk'da biraz "melekler korudu" pozisyonlari olustu gerci, ama, sonucta mesela
:arrow: kaleye yuvarlanan topu engelleyen Servet de,
:arrow: 2 degisik acidaki kameranin da yakalayamadigi abuk hizdaki sutu cikaran De Sanctis de ...
... elestirilen defansin parcasi olduguna,
:arrow: adamlarin oyuncusu defansi dizip giderken, penalti noktasi uzerinde yatarak mudahele edip topu acmasini saglayan Arda da ...
:arrow: veya genel olarak, rakibin/topun onune kendini atan, Emre, Baris, Topal da
... bu takimin parcasi olduguna gore...
... defansi, ve takim savunmasini bu kadar bir yerlere sokmak da cok adil gelmiyor bana.

Arda olumlu olamadi bugun dogru, ama elestirmeden once, Fatih Hocam'in farkina vardigi olayi da gormezden gelemeyiz. Her topu aldiginda en az 2, bazen 3, hatta bir pozisyonda o 3'luden topu kurtardiginda kademedeki bir 4. oyuncu ile savunuldu. Eh, bu da diger takim arkadaslarina daha cok hareket alani demek duz bir matematik ile. (Sezon basinda Ali Hocam'in lafini edip durdugu, Lincoln-Arda beraber oynasin olayinin bir yansimasiydi bence). 2. golu atsa da, gunu moralli bitirse diye umarken icimden, tersine bir sakatlik ile cikmis oldu, umalim ki iyi olsun.

Mac sonrasi roportajlarda, Skibbe'ye "stress/istifa" ve "tek forvet/gol sikintisi", Baros'a da "pembe krampon" sorularinin sorulmasini klupce yasaklasak bu arada yahu. Ya da, madem geri geldi, o sorulari Kalli'ye yonlendirelim, o da gecen seneki gibi, dalga gecen cevaplar versin... :)

Bu arada, yarinki ve gelecek haftaki maclar ile degisecektir siralama, ve gerilere dusecegiz ama, adasimin vurguladigi hesap, daha degismemisken, 6 macta 5 galibiyet ile (ki CL bonusumuz da olamadan bir dolu diger takim gibi :( ) bu senenin takim siralamasinda bu aksamin maclari itibariyla 11. sirada olmamizin keyfini cikaralim biraz.

Genel (5 yillik) siralamada da, 20. siranin altindaki takimlar arasinda, bu sene 10 puanin ustunde olan, bizden baska, aralarinda Juventus'un da oldugu 5 takimdan biriyiz (67. siradayiz).

Hayirlisiyla iyi bir kura ile, bir 3 puan daha alsak en azindan, sadece ulke puanindan sebeplenmekte olan onumuzdeki 5 takimi daha ekarte edebilecegiz insallah.
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Arda olumlu olamadi bugun dogru, ama elestirmeden once, Fatih Hocam'in farkina vardigi olayi da gormezden gelemeyiz. Her topu aldiginda en az 2, bazen 3, hatta bir pozisyonda o 3'luden topu kurtardiginda kademedeki bir 4. oyuncu ile savunuldu. Eh, bu da diger takim arkadaslarina daha cok hareket alani demek duz bir matematik ile. (Sezon basinda Ali Hocam'in lafini edip durdugu, Lincoln-Arda beraber oynasin olayinin bir yansimasiydi bence). 2. golu atsa da, gunu moralli bitirse diye umarken icimden, tersine bir sakatlik ile cikmis oldu, umalim ki iyi olsun.
Once hos geldin. Ben temelli dondun filan diye duydumdu. Demek ki yanlis mis? Buraya bir gulucuk koysam iyi olur. Ne bicim tatildir bu, bir bucuk ay filan mi surdu? Yoksa evlendin filan mi? Bir gulucuk daha.

Evet Arda'ya markaj iki uc kisi ile yapildi ama adam cabuk olsa ve ne yapacagini ayagina top gelmeden dusunebilse bu senin yukarda soyledigin bir ise yarardi. Adamlar boyle ustune ususunce adam calima kalkip topu teslim etti. Bu malasef Turk futbolcusunun kanayan bir yarasi. Bugun ayaginda top mop filan da tutamadi bu yuzden. Gelip aldilar ayagindan en az iki kisi gelip bastirarak. Adamda sut atma kabiliyeti de olamayinca sondu kaldi. Takimda en az etkin olan oyunculardan biri idi Kivil ile. Yerlerine biraz eli yuzu duzgun biri olsa takimda derhal sokulmasi lazim gelen iki adam olarak gozuktuler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Sevgili Mehmet, bu aksam biz gol yeriz demek herhangi bir seyi ileri goturmek degil de bariz olani belirtmek bence. Olympiakos ve Benfica mucizeleri haric gol yemedigimiz mac var mi (bir de Ankara maci)? Uc haftadir gol atamayan Hacettepe bize atti. GS normal duzeninde oynadiginda bizim forumdan cikacak yas ortalamasi 35, yarisi hayatinda topa vurmamis bir takim da muhtemelen GS bir ya da bir kac gol atar. GS defans oyuncularinin neredeyse her mac geriye pas verirken topu rakibe verip rakibi kaleci ile karsi karsiya biraktiklari bir takim.
+1 daha diyelim mi o zaman? Bizim 35 yas ortalamali takim, Bundesliga 3.sunden daha iyi oynayacakti yani ha?!? :twisted:

Son 10dk'da biraz "melekler korudu" pozisyonlari olustu gerci, ama, sonucta mesela
:arrow: kaleye yuvarlanan topu engelleyen Servet de,
:arrow: 2 degisik acidaki kameranin da yakalayamadigi abuk hizdaki sutu cikaran De Sanctis de ...
... elestirilen defansin parcasi olduguna,
:arrow: adamlarin oyuncusu defansi dizip giderken, penalti noktasi uzerinde yatarak mudahele edip topu acmasini saglayan Arda da ...
:arrow: veya genel olarak, rakibin/topun onune kendini atan, Emre, Baris, Topal da
... bu takimin parcasi olduguna gore...
... defansi, ve takim savunmasini bu kadar bir yerlere sokmak da cok adil gelmiyor bana.

Arda olumlu olamadi bugun dogru, ama elestirmeden once, Fatih Hocam'in farkina vardigi olayi da gormezden gelemeyiz. Her topu aldiginda en az 2, bazen 3, hatta bir pozisyonda o 3'luden topu kurtardiginda kademedeki bir 4. oyuncu ile savunuldu. Eh, bu da diger takim arkadaslarina daha cok hareket alani demek duz bir matematik ile. (Sezon basinda Ali Hocam'in lafini edip durdugu, Lincoln-Arda beraber oynasin olayinin bir yansimasiydi bence). 2. golu atsa da, gunu moralli bitirse diye umarken icimden, tersine bir sakatlik ile cikmis oldu, umalim ki iyi olsun.

Mac sonrasi roportajlarda, Skibbe'ye "stress/istifa" ve "tek forvet/gol sikintisi", Baros'a da "pembe krampon" sorularinin sorulmasini klupce yasaklasak bu arada yahu. Ya da, madem geri geldi, o sorulari Kalli'ye yonlendirelim, o da gecen seneki gibi, dalga gecen cevaplar versin... :)

Bu arada, yarinki ve gelecek haftaki maclar ile degisecektir siralama, ve gerilere dusecegiz ama, adasimin vurguladigi hesap, daha degismemisken, 6 macta 5 galibiyet ile (ki CL bonusumuz da olamadan bir dolu diger takim gibi :( ) bu senenin takim siralamasinda bu aksamin maclari itibariyla 11. sirada olmamizin keyfini cikaralim biraz.

Genel (5 yillik) siralamada da, 20. siranin altindaki takimlar arasinda, bu sene 10 puanin ustunde olan, bizden baska, aralarinda Juventus'un da oldugu 5 takimdan biriyiz (67. siradayiz).

Hayirlisiyla iyi bir kura ile, bir 3 puan daha alsak en azindan, sadece ulke puanindan sebeplenmekte olan onumuzdeki 5 takimi daha ekarte edebilecegiz insallah.
Simdi bu yaziyi al. Birde maci 1-0 kaybetmis olarak farz et ve oyle yaz lutfen. Yazabilirsen tabii :) ama yazanbilenler cikar. Mesela bu hafta sonunu bekleyelim veya bir sonraki Avrupa macimizi :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Sonra top cikarmak gibi
Kusura bakma Hasan'cim buna cidden guldum. Guzel top sisiren defans oyuncusu hem de onun gibisi yok. Bundan sonra kullanacagim bazi yazilarimda. Guzel top sisirmek. Oxymoron ne diye soruyordunuz bundan 5-6 ay once.

Fatih'e de iyi acikladigi icin tesekkurler. Bugun cok iyiydi Meira. Hem savunmada hem top kullaniminda. Servet cok calisti, cikardigi topu Kharkiv macindaki hatasina sayin. Baris iyiydi, son adam olarak yaptigi hata Servet'inkinden beterdi ama macin en iyi adamlarindan biriydi. Topal savruktu ikinci yarida toparladi. Sabri'nin kotu olduguna katiliyorum. Daglara taslara vurdugu sutlar insani bezdiriyor.

Iyiydik iyi... Bu arada 4 macta 9 puan alan ilk Turk takimi imis GS. Biraz hocasina da pay verin. Belki oyuncu degisikliklerinde size gore hata yapiyor ama o isin gorunen tarafi. Biz 70 milyon TD ekran basinda onu degistir bunu degistir dememiz bir sey ifade etmiyor, asil bu adamlara bu topu oynatabilmek mesele.

Gecen sene GS'a hatta herhangi bir turk takimina gelmis gelmis en kolay grup cikmisti. Her torbanin sonuncusu mu neydi? 3. olarak hem de nasil bir ust tura ciktigimiz malum. Bu seneki basari buyuk basari gecen seneye kiyaslarsak. Yonetimin yaptigi dogru transferlerde de bunun payi buyuk. Hocanin tek forvetli, kalabalik orta sahali, cok pasa dayali oyunu ve yonetimin dogru transferleri bunu sagladi.

Ister begenin ister begenmeyin.

Ozan Ersoy
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maçla ilgili:

1. İçeride Hacettepe, Kocaeli, Antalya dahil gol yemediğimiz takım yokken, Avrupa'da 4 maçta 1 gol yedik. Hatta Kharkiv maçındaki hata olmasaydı 0 olacaktı. Ama şu da var, Olympiakos 90 artıda 1-1 olabilirdi, Bu maç da öyle, Metallist oldu zaten. Yine de Avrupa maç konsantrasyonu ile Lig farkı çok belli.

2. Spiker çok iyiydi. Bağırmadı, ağlamadı, yılışmadı. Maçı Erdoğan Arıkan sunsaydı, Baroş'un 2 penaltısı ile maçı 2-0 kazanabilirdik gerçi :)

3. Spiker bir ara "Sabri düşündüğünü yapamadı" dedi ve tek hatası bu oldu. Cümledeki yanlışı siz bulun :)

4. Servet gelen her topu te pas oynadı gerekirse taca attı. Metallist maçından ders almış olmalı. Öyleyse iyi çünkü bizim takımda ders alma kapasitesi 6-7 saniye olan oyuncularımız var, Sabri-Hasan Şaş gibi. Rövaşata konusunda ders almayan ve verenimiz de var ayrıca.

5. Lincoln'un 70.dakikada yaptığı hareket (hakeret :?: ) neydi öyle, topu topukla geri atarken birden ileri fırlattı. Hagiden bu yana bu takım böyle estetik görmedi.

Evet, hakeme yuh, yönetim kahrolsun, deplasmanda, karşı takım 1-0 mağlupken bu yapılır mı? Erkekse Metallist maçında yapsaydı.

6. Bilimum kanallar dün arazi olmuştu, Hakan Ünsal'ı, Rıdvan'ı göremedik. Kuzucular erken yattı herhalde.

7. Tadını çıkaralım.

Ufuk.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Ozan, Ozgur, bence begendik, begenmedik yerine neyi begenip neyi begenmedigimiz, nelerin iyiye gidebilecegini konusmak lazim.

:arrow: (ne guzelmis bu ok, Ozgur bey, tesekkurler) Hasan, ben de dun Meira'yi iyi buldum, bir tane kotu top kaybi vardi (Topal'in da vardi ama). Herkes yazmis, Meira GS'in geriden top cikarmak konusunda en etkili oyuncu (formsuz oldugu zamanlari haric tutuyorum tabii, ama her oyuncunun kotu bir-iki haftasi olur). Sanirim sen dun Meira'ya son bir-iki haftanin gozlugunden bakmissin dunku oyunu yerine

Meira defansta isini yapamaz ya da toplari hep rakibe verirse tabii ki yedek oturur. Ama defansta iyi oynadigi ve de geriden oyun kurmada becerisini gosterdigi surece oynar.

Bu arada dun epey kafa topu da aldi. Aslan payi Servet'indi ama Meira da ona katildi ve hava toplarinda ceza sahasi icinde ve onunde ilk defa bir Alman takiminin bir Turk takimina karsi bu kadar aciz kaldigini gordum.

Emre Gungor GS'da bol bol forma giyecektir, iyi oyuncu, daha da iyi olacaktir ama bunu Meira kafadan yedek olsun diyerek yaptiracak kadar iyi degil.

:arrow: Orta saha: Baris ve Topal boyle oynarlarsa (ki Topal'in gidecegi tek yon var, o da daha iyisi) GS icin isik var denilebilir. Sene basindan beri sorun hep yumusak takim olma derdi, Baris ve Topal (ve de Ayhan) bunu onemli olcude hallediyorlar.

Bu acidan dunku galibiyet bence Benfica galibiyetinden kkiymetli. Benfica yumusak takim idi. Berlin Portekiz degil Alman takimi, yumusak falan da degiller.

:arrow: Kanatlar bence hala sorun. Arda ve Kewell'in sahada birlikte oldugu zamanlar bence "manage" edilmeli. Skibe'nin bunu hala 90 dakika otomatik yapmasini anlamiyorum. Belki gercek sag bekimiz iyilesir ya da bulunursa bu durum degisir, ama ondan da emin degilim.

Lincoln, ne diyeyim nazar degmesin. Iki konu var, perfromansini hep bu seviyelerde tutmak, ikincisi de ozellikle Turkiye'de onu sakatlamaya yonelik hareketleri (ozellikle basindaki bazi urumelerden sonra) engellemek lazim. Hep yazdigima geleyim: Lincoln'e kasten sakatlamaya yonelik hareketlerde, rakibin en kiymetli, en onemli oyuncusuna bir-iki kez bilet kesmek sart.

Arda yorgun, bitik, herkese gozukuyor, bizim Skibbe haric. Baros'u cikarmayi akil ediyor ama Arda artik sakatlanip kendini ciakrmak zorunda kaldi, bizimki onu gormuyor.

Kewell: Korkarim "odd man out" yani iyot gibi acikta kalan arkadas olmak durumunda kalabilir. Cok kaliteli ama fizik gucu hala yerinde degil ve de oyunun ciddi bolumlerinde ortada olmuyor.

Skibbe umarim bir gun Arda solda, Baris, Topal, Ayhan orta sahasi diye cikar, Ayhan ya da Baris sagda oynayarak, muhtemelen Ayhan.

Kewell oyunun ilerleyen bolumlerinde Ayhan, hatta Lincol'un yerine dusunulebilir. Dun GS yenik duruma dusse gidisati degistirmek uzere oyuna girebilecek kimse yoktu.

:arrow: Son olarak golculer: Baros sakatlanirsa Marmara cirasi gibi yanariz. Devre arasinin en onemli onceligi Karan ve Nonda'dan bir sekilde kurtulup iyi bir golcu almak olmali.

GS bazi mevkileri yuzunden UEFA'da final oynayabilecek takim degil. Bu turnuvada ozellikle ilk 16ya gelindiginde tas gibi takimlar olacak o grubun icinde. GEcen mac gunu Schalke - Manchester City macini izledim, Manchester City CL'de olsa ilk 16'ya hatta ilerisine gidebilecek takim, daha birkac tane daha var oyle UEFA'da.

Ha, ama takim havaya girer, sakatlar iyilesir, bir-iki gun de talihin yaver gider, o zaman dusunmeye baslarsin. Ama kagit ustunde ve su anda sahada takimlara bakarak (Manchester City, Milan, Tottenham vs.) GS bu turnuvada final takimi degil.

Ozancigim, sen de oyuncu degisiklikleri konusunda Skibbe'yi neredeyse gonulsuz korumussun. 70 milyon kisinin ne dedigi muhim degil ama ne dusunuyorsun. Ligin ilk haftalarinda saha surunen Karan'i 70 dakika seyrederek puan kaybini izleyen (Kayseri, Antalya maclari), cok kotu gunlerinde Meira'yi 90 dakika seyreden, dun surunen Kewell ve Arda'yi izleyen hep ayni adam. Belki kastendir, bir felsefesi vardir vs. vs. ama duzenli olarak sahada aksayan oyunculara mudahele etmeme durumu var. Sen de o yuzden dun Arda ve Kewell sahada kalmaliydi dememissin, adamin bir bildigi vadir demissin. O bildigini bir de biz anlasak. :D

Neyse, son dort yildan sonra bu seneki UEFA ilac oldu. Tek olmasini istemedigim Metalist'in Benfica macini da 0-0 giderken 80 bilmemkacinci dakikada kazanmamasi artik. UC ceksinler 20. dakikadan baslayip ama yine GS, Olym. maclari gibi olmasin lutfen.

Ali
Post Reply