TSL 12. HAFTA: D.Bakır-G.Saray 1-2 (Sabri ve Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 12. HAFTA: D.Bakır-G.Saray 1-2 (Sabri ve Arda)

Post by Hasan Tezcan »

Elano oynamadigi zaman bile elestiri aliyor, bravo dogrusu :-)) Takimda kaldigi gun soracagim sizlere.

Gelelim Ayhan'a (Elano ele alindiginda bende Ayhan'a "takiyorum" nedense)...ilk golde rakibin 15-20m önunde olmasina ragmen rakibini kacirdi, ustelik ofsaydi bozdu. Oralarda ne aradigi bilinmez, gerci ben biliyorum ama söylemesem daha iyi olacak. Ayhan senden ne bag olur ne bahce. Laf olsun diye sahadasin...kafanda ki bandi bile dogru durust takmiyorsun kafana. Ne icin takiyorsun onu, terini alsin diye mi, yoksa sacini arkada tutsun diye mi? Haftalik Ayhan yorumunu burada birakalim...saka bir yana ilk golde beni cok kizdirdi.

Baris 2 saridan kirmizi alir dedim ama bu sekilde alacagini tahmin etmiyordum. Elini uzatip topa dokunmak kadar aptalca sari yoktur, bunu basarmis oldu. Iyi mac cikardigini kim hatirlayacak simdi?! Onu da beyinsizlerin arasina koyacagim. Bugun Diyar yarin evropa maci, hayde Baris sen beyinsizsin yaparsin.

Not: Beraberlik golunde uzatilan o top hatali pas gibiydi, Sabri'yi orada gördugune inanmiyorum (pasi veren Ayhan galiba). Öylesine sisirdi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote: Not: Beraberlik golunde uzatilan o top hatali pas gibiydi, Sabri'yi orada gördugune inanmiyorum (pasi veren Ayhan galiba). Öylesine sisirdi.
Orada Kewell'in yaptiklarina bakmak lazim Hasancim :) Bilhassa Sabri sutu cekerken sahanin disina cikmasina...

KEWELL buyuk bir deger.
Ama sanirim sezon sonunda ayrilacak.

Linderoth sutunu atip yere dusunce gozlerimi kapadim.
Oldurmeyen Allah oldurmuyor diye bir soz var.

Demek ki sakatlanmayabiliyormus :D
Bir yandan da aman gol olmasin diye dilek tuttum. Gol olur millet sevincle adamimizin ustune atlar , Mazallah :D

Iyi bir uc puan.

Bu 15 gunluk ara meselesi nedir ? Milli maclar bitmedi mi yav ? Yoksa o salakca erken devre arasi muhabeti yine mi var ?

Diyarbakirsporlular mactan sonra Galatasaray'i uzun sure alkisladilar.
Mac oncesi ligtv roportajlarindan birinde sokakta bir Diyarbakirli vatandasa soruyorlar.
-Kim kazanacak ?
Eleman cevap veriyor
-Biri can biri canan ikisini de seviyoruz ama once can sonra canan Diyarbakir kazansin isterim.

Iste size Diyarbakir'da bir Galatasaray macinin ozeti
TRUST GALATASARAY
MGC
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Bu 15 gunluk ara meselesi nedir ? Milli maclar bitmedi mi yav ? Yoksa o salakca erken devre arasi muhabeti yine mi var ?
Fikstürler sezon başı yapılıyor, bu hafta Dünya Kupası play-off maçları var, Dünya kupasına direk katılmaya hak kazanan bazı ülkelerde bu hafta hazırlık maçı yapıyorlar, o yüzden ligler tatil... Biraz akıllı olsak bu hafta Bosna yerine biz play-off maçı oynayacaktık.

Asıl bu hengamede Türkiye kupası grup maçlarını oynatacak zaman bulamayıp bütün maçları devre arasına koymuşlar. 23 Aralık, 10 Ocak, 13 Ocak, 17 Ocak, 27 Ocak... Lig 20 Aralıkta tatil olup 24 Ocakta açılıyor. Ama arada kupa maçları var. Kupanın ilk hafta maçlarına christmas nedeniyle hiç bir yabancı oyuncu çıkmaz bence...

Bir de bu sezon bolca alt liglerden ekipler var kupada... Bütün maçlarda kış ortasında oynanacak, Tokat'a, Konya'ya deplasmana gidecek takımlar yandı.
Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Maci GS Adasi yerine yine Kalamis Tesislerinde seyrettik. Ortam oldukca sakin ve guzel, lokantada yemekler oldukca leziz (cingene palamudu harika), isteyene 60 TL karsiliginda fiks menu de var, ilerleyen haftalarda tesislerde bizimle beraber mac seyretmek isteyenler bana mesaj atabilirler. Twitter'a hangi maci nerede izleyecegimizi bildiren not birakiyorum, oradadan da takip edebilirsiniz..

Mac yorumunu asagiya geciyorum:
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... y-1-2.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Linderoth sutunu atip yere dusunce gozlerimi kapadim.
Oldurmeyen Allah oldurmuyor diye bir soz var.
:lol: :lol:

Koptum. Kara mizah budur işte.

Şaka maka Linderoth 3 maç falan oynadı gerçi toplasan 90 dakika eder mi o da tartışılır. Ama oynadığı süre itibariyle kendi adına GS rekoru kırmak üzere.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Selim Ugur wrote:Maci GS Adasi yerine yine Kalamis Tesislerinde seyrettik. Ortam oldukca sakin ve guzel, lokantada yemekler oldukca leziz (cingene palamudu harika), isteyene 60 TL karsiliginda fiks menu de var, ilerleyen haftalarda tesislerde bizimle beraber mac seyretmek isteyenler bana mesaj atabilirler. Twitter'a hangi maci nerede izleyecegimizi bildiren not birakiyorum, oradadan da takip edebilirsiniz..

Mac yorumunu asagiya geciyorum:
http://galatasarayantreman.blogspot.com ... y-1-2.html
Selim, bak yine canimi cektirdin gecen sefer gittigimiz zaman aklima geldi ama herhalde havalar isinmadan gelemem artik. Ben palamut falan anlamam levrek isterim.

Bu arada MGC'nin yaziya bayagi guldum. Bursa'ya gittigimizde maalesef orda yoktu, gorusemedik ama bir gun yakalariz elbet.

Linderoth saglam kalirsa orta uclude Topal ve Sarp ile iyi is yapacak.

Arda iyi oynadi ama sag kanat ona hala ters geliyor. Selim bir gun blogda mi burda mi yazmistin antremanda onu cok morali bozuk gordun diye, Fener macindan da cok onceydi. O gunden sonra dikkat ettim morali hep bozuk, birseyleri var cocugun bilmedigimiz. Gol atinca bile bir sinirli seviniyor. Her neyse ustesinden gelirse cok daha iyi isler yapabilir ama bu halde zorlaniyor.
Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Olur Muratcim istedigin Levrek olsun sen gel yeter ki.. Gecen sefer sen geliyorsun diye Adaya Hagi'yi getirdik, simdi balik mi bulamayacagiz :)

Arda bundan sonra cikisa gececektir diye dusunuyorum, golden sonra icinde ne varsa hepsini bosaltti, sinir falan kalamistir bundan sonra, foto koyalim daha iyi anlasilsin..

Image
Mehmet Gurdal Cetin

Benimkisi bedevilikti. Artik Izmir'e bekleriz.
Gelince muhakkak haberim olsun.

Bu sene Manisaspor macina gitmeyi dusunuyorum.Yarim saat mesafede ustelik sorun cikabilecek bir deplasman da degil. Izmir'in 1.ligde takiminin olmamasi buyuk ayip. Basketbolda bile 3 takimi var.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada resmi siteden Diyarbakirspor macindan once cekilmis bazi Adnan POLAT fotolari var. ADNAN Aga olmus resmen.
2. resim super :D
http://www.galatasaray.org/kulup/haber/5269.php

Klup ayrica resmi siteden Diyarbakirlilara tesekkur etmis.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/5275.php
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hıcal bugün aynen şöyle demiş: "Galatasaray'ın temel direkleri Elano, Arda ve Linderoth"

Bende diyorumki, muhahahahah :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Orada Kewell'in yaptiklarina bakmak lazim Hasancim :) Bilhassa Sabri sutu cekerken sahanin disina cikmasina...

KEWELL buyuk bir deger.
Ama sanirim sezon sonunda ayrilacak.
Sözum Harry'e degildi, beni yanlis anlama.

:-) Harry son maclar iyi gidiyor, ama "buyuk bir deger" mi, bence degil. Hagi buyuk bir degerdi, sahada durusu ile. Gözumuzde buyutmeyelim, ona duzgun calisma ortami sagliyalim...gerisi gelir diye dusunuyorum. Kalici olmasini isterim, olursa bir deger olma yolunda adim atmis olur.

Kendisini maclara daha cok adamasini (commitment/dedication, devotion), ikili mucadeleleri kazanmasini, ve daha cok initiatif almasini isterdim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Benimkisi bedevilikti. Artik Izmir'e bekleriz.
Gelince muhakkak haberim olsun.

Bu sene Manisaspor macina gitmeyi dusunuyorum.Yarim saat mesafede ustelik sorun cikabilecek bir deplasman da degil. Izmir'in 1.ligde takiminin olmamasi buyuk ayip. Basketbolda bile 3 takimi var.
Gecen yil Bursa'daki maca lodos yuzunden araba ile gitmistik bir de bayram sonu trafigi vardi, gidiste 3 saat donuste 7 saat Selim araba surmustu. Bir de yenilmistik 2-1. ASY'de izledigim Steaua ve Graz maclari da berabere bitti. Yani ayagim pek ugurlu gelmiyor :(

Steaua macindan once GS adasinda Hagi ile tanistik en azinda o guzel bir ani olmustu. Bursa'da da iskender yemistik :D

Ama Kalamis tesislerinde izledigim macta fark atmistik, hem orda yemekler ve servis bayagi guzel. Belki senin de Istanbul'da olabilecegin zaman bir deplasman macini tesislerde izleriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

AP Kurt kokenli mi? Erzurumlu oldugunu biliyorum. Aziz beyi biliyoruz da. Bu Diyabakir macindan once etrafta bayagi dolasmis. GSTV'de bayagi adama saygi ve sevgi gosterileri var. Elbette epeyde GS ve AP reklami yapiliyor. Kufur eden filan oldu mu bilmiyorum ama gorduklerim cok pozitif. Bir kahvenin adi cimbom kahvesi imis ve sahibi de FB'li. Bu adamlarin gagnaz olmadiginin bir gostergesi. Kurtler aydinlanma konusunda bizim ic Anadoludaki varlik icinde yokluk ile yasayan yassi kafalilardan iyidirler. Iyiyi guzeli gordumu uyum saglamaya gayret ederler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Yanlis saniyorsun. NJ eyaletinin cebinden bir kirmiz sent bile cikmayacak. Cunku buna verilecek para yok. Eyalet Kaliforniayadan sonra iflasin esiginde.
Bak burada USA News'da oku, O $300M dolari NFL sahipleri borc olarak veriyorlar.

Bu makelede gecen yazi da su:

In December, the teams got a big boost from NFL owners, who approved a $300 million loan to help fund the stadium.

Ikincisi NY Jets ve NY Giants bir consortium kurmuslar. Bu sirket kaynagi sagliyor. Ikicisi bu sirkete bu stadi yonetirecekler. Eyalet ne yatirdiysa (ki yatirdigini sanmiyorum. Buyuk bir pandomina cikmisti eyalet para yatiracak diye iki uc sene once) kari ile o parayi almak
sarti koydurmustur. Buna evet diyecek bir tene NJ de yasayan birini sanmiyorum. NJ nereye para yatiracaksa her secimde vatandaslarina bunu sormakta. Eve verdigimiz verginin kazigi agzimizdan cikti. NJ'linin isi yokta Giants kalkip gidecek diye dusunsun. Meadwlands'de calisan ve oradan para kazananlar haric elbette,

Bu da wikipedia'dan
Firsat bulup giremedigim icin bir turlu yazamadim. Bahsi gecen $300M 'u eyaletin kasasindan cikacagini duymustum, yanilmisim. I stand corrected :idea: Yalniz eyaletin kaasasindan hic para cikmayacagi konusu biraz karisik. Basinda okudugum su "The state isn't paying for the stadium's construction, but will continue to pay debt on the old stadium, about $120 million." eskisinin kalan borcunu kim odemis oluyor ? link surada http://www.usatoday.com/sports/football ... book_x.htm
neyse onemlide degil.

Finansal yapilarina bakinca Turkiye'de devletten ihaleler sayesinde (gerci ihaleye bile girmiyor, adama dogrudan veriyorlar o sub-contract yapiyor) caldigi paralari kulube akitan Aziz'in Fener'i haric hic bir takim birak stadyum yapmayi ayakta bile duramaz. Bizim stada dil uzatan Anadolu takimlarina belediyeler yardimi kessinde gorurler hanyayi konyayi. Devlet yardimi olmadan hic bir takim Turkiyede yasayamaz. Dogru yanis tartisilir yalniz bu Turkiye gercegi. Devlet yardimi keserse millet sinirini tribun yerine baska yerlerde cikaracak diye korkuyor olabilirler :mrgreen:
Post Reply