STSL 17.Hafta:Galatasaray-Manisaspor 1-0 (Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 17.Hafta:Galatasaray-Manisaspor 1-0 (Selcuk)

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Yatip kalkip Selcuk'a dua etsinler... Cok calisan bir insanin odullenmesi kadar guzel birsey yok. Selcuk ligin ilk yarisinda 17 macin tamaminda 90 dakika oynayan tek oyuncumuzdu - frikikleride belliki cok calisiyor.
.

Durup dururken Aleks gibi adam Turkiyede hangi oyuncuyu begeniyorsun dendigin de Selcuk demez elbette. Goruyor. Kendi gibi duran topa da vakif adam. O Emre'ye attigi o pas gol olmaz mi birader. Onu atamiyacaksan futbolcuyum diye bu sahaya cikmayacaksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Neyse Cengiz abi, artık maç için konu açmaya çekinmezsin, Selçuk kurtardı seni :D

Ben açıkçası o pozisyondan gol çıkacağını pek sanmıyordum. Gol oluncada bu Selçuk'u zamanında Hakan Baltayla beraber niye almadık diye hayıflandım. 2007 yılında Manisayla 2-2 biten maçta Selçuk bize gol atmanış mıydı? Adamı o zaman transfer etsek son 3 yıl farklı geçebilirdi.

Ben ilerde Manisa gibi basan takım görmedim bu sezon. 10 kişi kaldılar, hala bizim defansa basıyorlardı.

Muslera: Mükemmel bir trasfer oldu. Gerçi Defansif anlamda takım iyi oynuyor, fazla pozisyon vermiyoruz ama verdiğimiz zaman Muslera üzerine düşeni yapıyor. En güzelide adam topu oyun mükemmel sokuyor. Özellikle kanatta boş adam görürse direk önüne yolluyor.

Eboue: Müthiş form tuttu. Defansta da hücumda da çok etkili. Bu Afrika kupasına giderse işimiz yaş. Bu esmer arkadaşla neden yazın yapmaz bu kupayı, sıcaktan mı korkuyorlar :D

Hakan Balta: Dört dörtlük top oynuyor. Başka bir takıma gönül verdiği söylenen potansiyel bir hain için çok fazla depar atıyor :D

Melo: Sezona harika bir girş yaptı. Vasatın altına pek düşmedi. Tribünleri coşturmayı biliyor ve seviyor. Bir ara bonservisi alınacak haberleri çıkınca Rıdvan falan daha erken 3-5 maç görmek lazım diyordu. Sanırım göreceğimizi gördük. İnşallah alınailir.

Selçuk: Dediğim gibi seneler önce almak gerekiyormuş. Duran toplar, mücadele, paslar daha ne olsun...

ELMANDER: Bugün pek fazla etkinliği yoktu. Ama adama hayranım. Şu an yerine tercih edeceğim bir adam yok. Türkyede yok.

Benim gözümde ligin ilk yarısına damga vuranlar bunlar. Semih, Emre, Engin, Ujfalusi de iyiler arasındadır tabi.
......................................

Rijkard'ın ilk yılındaki seriden başka 6 maç üst üste pek kazanmışlığımızda yoktur heralde. Bunuda not edelim.

........................................

Abdurrahim Albayrak konuşuyor, klasik tarzıyla.

Erman soruyor, herşey iyide bu sağlık kurumunda ne oluyor?

AA: Valla görüyorsunuz sağlık durumumda hiç iyi değil,... :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Koşan, yardımlaşan, pres yapan, mücadele eden bir orta sahayı özlemişiz.
Geriden bilinçli paslarla topu ileriye aktaran, pozisyon hatası yapmayan defansı özlemişiz.
Yıllardan beri hepimizin özlediği şeyleri son haftalarda nihayet görür olduk.
Mesela rakip oyuncular hücum yaparken bizim hücumcularımızın geriye gelip top çalmaları, bizden biri top kaybı yapınca yanındaki arkadaşının onun hatasını telafi etmesi... Bunları seyretmek çok keyifli.
Ujfalusi görünmez kahraman. Yeni Galatasaray'ın Popescu'su. Olması gereken yerlerde oluyor, zekasıyla oynuyor, ayağındaki topları dan dun ileriye savurmuyor.
Melo müthiş mücadeleci. Selçuk görev adamı. Bu ikisini izlerken, sanki hücumlara katkı vermiyorlarmış hissi doğabilir. Halbuki orta sahadaki pas trafiğini öyle güzel yönetiyorlar ki, bu da topun daima bizde kalmasını sağlıyor. Atağa çıkarken saçma sapan top kayıpları yapmıyoruz.
Elmander'e gittikçe daha çok ısınıyorum... Boyuna göre oldukça çevik ve topla süratlenen bir oyuncu. Sert ve isabetli şutlar çekebiliyor, çevresine pas dağıtabiliyor.
Ve Muslera'mız... Aman nazar değmesin...
Acaba diyorum, kalecideki form yükselişi kalecinin isminden değil de kaleci antrenöründen kaynaklanıyor olmasın?
Maksadım Muslera'nın hakkını yemek değil. Ama bütün iyi kalecileri mahveden Nezihi'nin yerine, tarihin gördüğü en iyi kalecilerden biri olan Taffarel'in kaleci antrenörlüğünün hiç mi payı yoktur Muslera'nın bugünkü formunda?
Bu arada en az 10 yıldır unuttuğumuz "bek" kavramını bize yeniden hatırlatan Eboue'nin de alnından öpüyorum.
Yabancı transferleri -Riera hariç- nokta atışı olmuş.

Eksiklerimize gelince...
Zekasıyla oynamayan, vitesi beşe takıp sağ kanatta gidip gelen Sabri-Kazım gibi niteliksiz adamlardan kurtulmalıyız.
Solda da böyle bir adama ihtiyaç var gibi. Ama Emre'ye biraz daha fırsat tanınabilir.
Bence yedek kulübesini güçlendirmek gerekiyor.
Sakat veya cezalı olması durumunda kulübeden girip de formanın hakkını verecek fazla adam yok Terim'in elinde.
Ayhan, son demlerinde. Sercan, oyun zekası kıt ve kapalı kutu. Riera, hayal kırıklığı (gerçi bugün fena işler yapmadı). Aydın, hala Konya'da attığı golün ekmeğini yiyor. Engin, kendini yiyip bitiren bir deli.
Lig bu sene 34+6 maçlık... Mutlaka rotasyon da gerekiyor, kulübenin sağlam olması şart.
Ara transferi iyi değerlendirirsek ligi alıp götürürüz. Fener bence son gelişmelerden sonra iyice yokuş aşağı gidecektir. Beşiktaş da istikrar yakalayamadı.
Terim'in önüne sunulmuş bir altın tepsi var... Üstünde şampiyonluk...
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben sahsen bugunku mactan sonra boyle methiye duzulecek ne oyun ne de oyuncu gordum. Selcuk olmasa o frikik golunu atan gol mol atilacagi da yoktu. Ustelik Mustera o golu ters kolu ile cikarmasa kufur bile edilecek kotu bit GS vatdi.

Selcuk'un attigi o golu gorup Hagi babayi hatirlamayan var mi aranizda? O da boyle hem Terim'I hem de takimi ipten aliverirdi.

Melo'nun o kabada)iligini nasil kaldiriyor bu hakemler anlamis degilim. Deli dana gibi topu tribune vurdu sari yiyince de el kol hareketi ile dana gibi bogurdu. O kazimis kafasina ikinci saridan kirmiziyi dansoze para yapistirir gibi yapistirirdim ben olsam. Bunu yapabilse 10 kisi kalip bir iki gol yerlerdi. Bugun su yari bitse de gitsek gibi oynadilar.

Bu Emreye kanli biftek mi sidikli bobrek mi ne yedireceklerse yedirselerde o sahada sagindan solundan gecenin ruzgarindan sallanmasa. Ebue ne yiyorsa yarisini yese yeter.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Galatasaray gol yemiyor, yememesinin nedeni 5 hatta 6 defans ile oynamasi.Duran toplar haric Melo 5.stoper, Selcuk da defansif ortasaha oynuyor. İkisinden birinin top bizdeyken daha ofansif oynamasi lazim. Bu yuzden top kanatlardayken ortada pek kimse olmadigindan pozisyon uretnede tikaniyoruz. Düz 4-4-2 nin en buyuk sikintisi bu, kanatlar vasat olunca boyle tikaniyor, top bizdeyken baklava ortasahali 4-4-2 ye gecis yapmalilar.

Melo inanilmaz bir oyuncu. Defansif olarak muhtesem, kafa topu,kayarak top alma,ikili mucadele,top saklama,dripling,calim,uzun top,şut,ara pas hersey var.

Bu durumda ortasahada Ceyhun Gulselam arkayi toparlayacak, Melo,Selcuk donusumlu olarak ileri cikacak. Enginle Emre de bunlarin yedegi olacak.

Bu kadar defansif olmamali bu takim, yazik oluyor
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply