24. Hafta:GS - TS 2-1 (Arda 17', Iliç 68')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

24. Hafta:GS - TS 2-1 (Arda 17', Iliç 68')

Post by Cengiz Akgun »

Bu da benden olsun. Yalniz maci izlerken duydugum Okan ve Umit karan'in kart cezalisi olacagi yonunde idi. Milliyette yine sacmalayanlar bu konuya bakmadan hala masa ba$inda uydurduklarini yazmi$lar. Kart cezalarin istatiksel olarak bir yerde tutuluyor mu? TFF'nin sayfasinda mesela.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Mar 13, 2007 6:40 pm, edited 7 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Evet Okan ve Umit Karan cezali. Tahmini kadro yapmakta zorlaniyorum. Gerets'in Ilic ve Song'a tavri devam edecek mi acaba? Mondragon da sakat. Hakan'in morali bozukmus, form durumu nedir acaba? Ayhan mutlaka oynamali. Sabri sagbek oynarsa sag acikta kim oynar ki? Gerets'in PAF'a gonderip durdugu Aydin olabilir. Veya M. GUven'i kazanmak adina oynatabilir.

................Fevzi

Sabri Song Tomas Ferhat

M. GUven? Ayhan Arda

................Ilic

.........Hakan? Kabze
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Evet Okan ve Umit Karan cezali. Tahmini kadro yapmakta zorlaniyorum.
Bunu Milliyette masa ba$inda haber yazan angutlar bilmiyor i$te. Bu kadar basit olaylari bilmeyenler sizlere icerden ufurukler saciyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Tolga Girici wrote:Evet Okan ve Umit Karan cezali. Tahmini kadro yapmakta zorlaniyorum. Gerets'in Ilic ve Song'a tavri devam edecek mi acaba? Mondragon da sakat. Hakan'in morali bozukmus, form durumu nedir acaba? Ayhan mutlaka oynamali. Sabri sagbek oynarsa sag acikta kim oynar ki? Gerets'in PAF'a gonderip durdugu Aydin olabilir. Veya M. GUven'i kazanmak adina oynatabilir.

................Fevzi

Sabri Song Tomas Ferhat

M. GUven? Ayhan Arda

................Ilic

.........Hakan? Kabze
Bence forvette kesin Necati oynar, hala form tutamadi ama Hakan ve Kabze'nin son form durumlarini dusununce Necati oynar gibime geliyor. En azindan gecen mac pozisyona girdi, atamadi ama yine de gole en yakin adamimiz su anda o, cok yakin olmasa da en azindan ayni mahallede.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk 11 tahminim:

Aykut,Sabri,Tomas,Song,Ergun,Inamoto,Ayhan,Hasan Sas,Arda,Necati,Hakan Sukur.

Ben td olsaydim:

Fevzi,Sabri,Tomas,Song,Ferhat,Arda,Mehmet Guven,Inamoto,Ayhan,Ilic,Hakan Sukur ile baslardim.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

---------------Aykut/Fevzi---------------
Cihan-----Song-----Tomas-----Ferhat
H.Sas----Sabri------MGuven-----Ayhan
-----------------Arda--------------------
-----------------Ilic-------------------

Olarak cikardim maca. Duruma gore Carrusca, Inamoto vs. girebilir tabi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Anadolu Ajansina gore Mondragon'un durumunun beklenilenden iyi olmasina ragmen Trabzonspor macina yetismesi zormus.

Bence en buyuk kayibimiz ortada Okan olacak. Cocuk dinamo gibi sahanin en tarafinda calisiyordu.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Korkarim Fevzi yerine Aykut oynar. Mehmet Guven yeniden oynatilirsa BJK macindaki gibi bizi pas hatalariyla yakar. TS, BJK'den daha hizli bu sefer tam gumleriz. Onun yerine Inamoto tercih edilmeli. Ayhan da son macta ozel bir motivasyonla sahaya cikmadiysa ikinci on libero olmali. Ilic'e kesin ihtiyacimiz var, onsun hucum organizasyonlari zayif kaliyor.

Orta sahada Ceyhunu yakin markajla durdurup, Gokdenizin karsinina da savasan bir Ferhat'la bu isi bitiririz. Song ve Tomas, Ersen Martin'le basedebilir.

Benim kadrom:

-------Fevzi---------

Sabri---Song--Tomas---Ferhat

Hasan Sas---Inamoto----Ayhan---Arda

---------Ilic---------

----------Necati-------

Keske Umit Karan o beyinsizce sari karti gormeseydi.. Kendisine ceza verilmesi lazim..
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Geriye kalan 10 macta liderle olan 7 puanin gecilmesi icin olasilik hesaplari yapan var mi? Deniz Salman boyle $eylere kafa a$indirirdi. Herhalde bu sene o da bo$ladi. Ne oldu adama bilen var mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

10 maç mı kaldı :)

Ben hesabı söyliyim: Kalan maçların en az yarısında fener puan kaybedecek.

Takımınada, hocasına da inancım kalmadı, hepsi birbirinden rezil. II. Terim döneminin 2. senesinden beter olduk. Gazetelerde yine "Ne olacak bu cimbom'un hali?" muhabbetleri başladı. Aradaki tek fark, rakiplerimizde neredeyse bizim kadar rezil!

Ben böyle rezil bir lig izlemedim. Bir takım şampiyon olacak ama o takım için hangi yüzle "şöyle şampiyon oldui böyle inandılar, o biçim kenetlendiler" türünden yazı dizileri yazılacak merak ediyorum.

Fenerin daha yığınla puan kaybedeceğine inanıyorumda, bizim takımın kaç maç kazanacağını pek kestiremiyorum, belki 2 belki 3 :D

Cengiz Akgun wrote:Geriye kalan 10 macta liderle olan 7 puanin gecilmesi icin olasilik hesaplari yapan var mi? Deniz Salman boyle $eylere kafa a$indirirdi. Herhalde bu sene o da bo$ladi. Ne oldu adama bilen var mi?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

2-3 mac pespese kazanabilsek sampiyon bile oluruz, ama o nasil olacak gercekten bilmiyorum. Hesap yapmak zor bu sene, cunku herkes surekli puan kaybediyor.

Trabzon macinda mucadeleci bir orta sahamiz olursa Gokdeniz ve Ceyhun'u durdururuz. Ersen Martin zaten biraz yakin oynasan, bos birakmasan gol atamaz. Gecen devredeki macta 5 metre bosluk biraktilar arada, rahat bir gol atti. Ferhat'in da Gokdeniz'le agresif oynamasi lazim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kayseri ve "adları buyuk oyunları kucuk" 3 buyuklerin CL veya UEFA ya katılma sansları bana gore son haftaya kadar devam edecek. FB kendisini takip eden uc takım ile deplasmanda oynuyor. Bunlara ilave dusme potasına yaklasan Antep ve Bursa ile deplasman macları var.

BJK nın ve FB nin Fortis eslesmeleri de takımları yoracaktır. Fikstur avantajı tartısmasız Kayserispor da.

GS ın bana gore CL sansı iki etaplı dusunulmeli. Onumuzdeki uc mac ilk etap, kalan maclar ise ikinci etap. Onumuzdeki uc hafta sihirli huner gosterip GS 9 puan cıkarırsa sadece ilk ikiyi degil, ligin tum dengelerini altust eder; sampiyonluk icin umutlanır. Aksi bir sonucta 2. lik ve UEFA Cup a yogunlasır.

PAF tan gelen oyuncular, ozellik ile M. Guven, Oguz ve Ozgurcan, hakkında yorum yapmama nedenim karsı gorusler ile taban tabana farklı dusunmem. 20 aydan bu yana PAF ları izliyorum, bu cocuklara guvenim ve inancım hergecen gun artıyor, percinleniyor.

GS ın orta vadede yabancı kontenjanı bir tecrubeli kaleci, iki iyi stoper, bir oyun kurucu ve olur ise sol acıktan olusmalı.

TS a karsı benim kadro tercihim

******Aykut
Sabri**Song**Tomas**Ferhat
Sas**M. Guven**Ayhan**Arda
**********Ilic**Sukur

Kabze ve Sukur oynarlarsa Ilic i keser Arda yı bu ikilinin arkasında serbest oynatırım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan nanay.. Kaldık Kabzeyeee..

----------Aykut------------

Sabri--Song--Tomas--Ferhat

------M.Güven-Ayhan-------

H.Şaş----İliç-----Arda----

-----------Kabze----------
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Durum kotu. Galibiyetten ba$ka hicbir $ey kurtarmaz bu hafta. Bakalim Gerets efendi kimlerle cikacak maca. Mehmet Guven ve Tolga olursa yeme de yaninda yat. Yine kumarbazi kahraman yapmak icten bie degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Takımlar
1 Fenerbahçe***48
2 Beşiktaş******42

3 Kayserispor***39
4 Galatasaray***38
5 Gençlerbirliği**38
6 Sivasspor*****35
7 Konyaspor****34
8 Trabzonspor***33
9 Bursaspor*****33
10 Ankaraspor***31
11 Antalyaspor***31
12 Ankaragücü***29
13 V. Manisaspor**29
14 Ç. Rizespor****28
15 Gaziantepspor**28
16 K. Erciyesspor**25
17 Denizlispor*****23
18 Sakaryaspor***17

GS - TS macı haric hafta tamamlandı. FB ve BJK kazandı. Alt sıralarda Erciyes nin cıkısı suruyor. GS ın mutlaka kazanması gereken bir mac. Ligde ilk iki icin resmen bu aksam ipteki cambazı oynuyoruz.

TS PAF lar 10 kisi kalmalarına ragmen GS PAF lara kok sokturduler. A takım macının da cok zorlu ve cekismeli gecmesini bekliyorum. Onumuzdeki uc macı alırsak ligin seyiri degisir. Puan kaybında ise Avrupa kupalarına katılma sansımız ne olur, Allah bilir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply