EURO'08 Oneleme: Turkiye - Norvec 2-2 (Hamit (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

EURO'08 Oneleme: Turkiye - Norvec 2-2 (Hamit (2))

Post by Cengiz Akgun »

Bu gazla alirlar mi alamazlar mi bilemem. Cunku cok cabuk gaza gelirler. Galiba Emre A$ik ile Emre Belezoglunu oyuna lacaktir. Uzulmezden sonra Emreye eli mahkum. Hakan efendiyi ne yapacagiz bilemem. Yine pek gununde degildi ama ikinci golu o attirdi diyorlar. unanistana seyircisiz oynama cezasi gelecek mi acaba demiyorum gelmez. Macin sonunda Megaloman seyirciyi alki$ttirmi$ bunun uzerine onlarda cevap vermi$ler alki$larla.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 01, 2007 6:48 pm, edited 7 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sakatlanan Ibrahim'in yerine Ferhat cagrilmis, guzel bir haber :)

Gokhan Zan cezali olduguna gore Emre Asik cikacak sahaya.
Milli Takım'a 2 yeni oyuncu çağırıldı 25.03.2007

Image

A Millilerin deplasmanda 4-1 kazandığı Yunanistan müsabakasının ardından Gökhan Ünal ve İbrahim Üzülmez sakatlıkları, Gökhan Zan'da sarı kart cezası nedeniyle kadrodan çıkartıldı.

Norveç maçı için kadroya Galatasaray'dan Ferhat Öztorun ve Çaykur Rizespor'dan Yasin Çakmak dahil edildi.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Tolga Girici wrote:Sakatlanan Ibrahim'in yerine Ferhat cagrilmis, guzel bir haber :)
Guzel de ne kelime, harika bir haber!
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Fahrioglu

Re: EURO'08 oneleme: Turkiye - Norvec 28.Mart Franfurt

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote: Hakan efendiyi ne yapacagiz bilemem. Yine pek gununde degildi ama ikinci golu o attirdi diyorlar.
Ikinci golde Hakan'in alan bosaltmak icin guzel bir capraz kosusu var ama top gelip ayak topuklarina carpip hafif havalaniyor ve tam Gokhan'in onune dusuyor o da hafif havalanmis topa guzel bir sut atiyor. Sutun guzelligi aslinda sertliginde veya gittigi yerde degil, kaleci yatmisken onunde sekip ellerine de carpip gol oluyor, yani seken sutlardan. Hakan'in bu macta boyle sakarliklari cok oldu, yani top devamli ayagina falan dolasti, carpip ayagindan kacti yani hic bu kadar aciz gormemistim onu. Ama en azindan capraz kosu fikri guzeldi ve bu kez ayaklarina dolasan top gol dogurdu. Tumer'in attigi golde de Tumer topla gelirken Hakan capraz kosu yapip defans adamlarindan birini bosaltti. Su anda elde pek forvet yok, onun icin mecburen Norvec macinda yine oynaycak, belki top kontrolu falan biraz duzelir. Ilk yarida bir de diregi siyirip cikan yerden guzel bir sutu vardi, ondan da bahsetmek gerek.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

.............Volkan

Hamit Emre Servet Volkan

...Sabri Aurelio Emre

.............Tumer

.........Hakan Tuncay

Boyle bir kadro ile cikacagiZ gibi duruyor. Fatih Terim basin toplantisinda Emre'yi oynatacak gibi konusmus.
Image
Maç öncesinde ''milliler iyi oynasın Emre yanımda otursun'' dediği hatırlatılan tecrübeli teknik adam, ''Emre yanınızda oturacak mı'' sorusuna, ''Ben bunu söylerken İbrahim Üzülmez ve Gökhan'ı kaybedebileceğimizi düşünmemiştim. Çarşamba günü oynayan da oynamayan da takım için aynı duyguları taşıyacaktır. Emre oynar mı oynamaz mı onu maç günü göreceğiz. Emre'yi özlememek mümkün değil. Onun için oynamamak oyunu dışardan seyretmek de kolay değil. Emre oynamak için sabırsızlanıyor. Onun takıma olacak katkısının da farkındayım. Umarım bundan sonra böyle bir şeyle karşılaşmaz. Emre de bu atmosferi özlemiştir. İçindeki ateş de bütün borçlarını ödemek şeklindedir'' diye konuştu.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Emre Belozoglu'nun oynamasi illa da Tuncay'in forvete cekilmesi demek degil. Dizilis soyle de olabilir:

Sabri---------Aurelio------------Emre----------Tuncay

--------------------Tumer--------Hakan------------------

Tumer BJK'ta iken ileri ikilide epey oynadi sanirsam. Kanatlarimiz isledigi zaman iyi oluyoruz, ben Tuncay'i kanatta birakmayi tercih ederim, ozellikle de sol bekte Volkan ya da Ferhat gibi nisbeten tecrubesiz birinin oynayacagi dusunulurse.

Terim'in motivasyon tarafi teknik yonune hep agir basti. Belli ki Emre'den ozel bir performans bekleyecek, borclarini odemesi anlaminda. FT icin ne denirse densin, ilginc adam.

Norvec'te Blackburn'lu Pedersen cezali imis, cok cok iyi haber.

Kazanirsak Avrupa sampiyonasina cikmis sayiliriz.

Ali
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hafta sonu Norvec-Bosnia macinin bir kismini seyrettim. Norvec'de bir numara yok. Kalede ki eski Besiktasli Myre evlere senlik bir free-kick golu yedi. Ilerde Carew dolanip duruyordu. Seyredebildigim kadari ile en etkili oyunculari uzakdan her topa vuran Riise. Volkan bu toplari seyretmeyi tercih ederse isimiz zorlasir. Yediklari ikinci golde defansin arkasina atilan bir topdan oldu. Tuncay, Gokdeniz bunlari deli eder. hele Pederson'da cezaliysa Norvec'in isi zor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Hafta sonu Norvec-Bosnia macinin bir kismini seyrettim. Norvec'de bir numara yok. Kalede ki eski Besiktasli Myre evlere senlik bir free-kick golu yedi. Ilerde Carew dolanip duruyordu. Seyredebildigim kadari ile en etkili oyunculari uzakdan her topa vuran Riise. Volkan bu toplari seyretmeyi tercih ederse isimiz zorlasir. Yediklari ikinci golde defansin arkasina atilan bir topdan oldu. Tuncay, Gokdeniz bunlari deli eder. hele Pederson'da cezaliysa Norvec'in isi zor.
Olayin ilginc tarafi Bosnali Aslar antremanlara angarya gozu ile balkip su koyuverince bunlara resti cekerek umit milli takimdan adamlarla cikmasi olmu$ Bosna TD'u.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Franfurt'da seyircisiz oynamak kimi cezalandiriyor? Saracoglunda seyirci isvicre macinda bir ta$kinlik yapmadi. Futbolcular cezalandirildigina gore boyle bir sacmalik nasil kabullenildi bilmem. $imdi Yunan seyircisi cezalandirilacak mi diye sormuyor mu cunku boyle bir $eyi anca bizim $amaroglanlari icin gecerli.

Isvicre macinda cebi cezalandirilacaklarin ba$inda Terim geliyordu. Yaptigi sacma sapan basin toplantisi ve takimini kontrol edemedigi icin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Franfurt'da seyircisiz oynamak kimi cezalandiriyor? Saracoglunda seyirci isvicre macinda bir ta$kinlik yapmadi. Futbolcular cezalandirildigina gore boyle bir sacmalik nasil kabullenildi bilmem. $imdi Yunan seyircisi cezalandirilacak mi diye sormuyor mu cunku boyle bir $eyi anca bizim $amaroglanlari icin gecerli.

Isvicre macinda cebi cezalandirilacaklarin ba$inda Terim geliyordu. Yaptigi sacma sapan basin toplantisi ve takimini kontrol edemedigi icin.
Sanki yeni birsey gibi yeniden celallenmissin Cengiz Hocam?? Malta ve Moldova maclarinda da durum farkli degildi ki? ColaTurka miydi, bir marka/sirket kartondan seyirciler yapti hatta, millilerimizi yalniz birakmiyoruz diye! :)

Hakan'in 4 gol attigi Moldova macinin videosu UEFA.com'da varmis bu arada. Yeni farkettim ben...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:

Sanki yeni birsey gibi yeniden celallenmissin Cengiz Hocam?? Malta ve Moldova maclarinda da durum farkli degildi ki? ColaTurka miydi, bir marka/sirket kartondan seyirciler yapti hatta, millilerimizi yalniz birakmiyoruz diye! :)

...
Ben daha dun bu cezanin bitmediginin farkina vardim. Emre'nin cezasi bitti dendi ve boylece seyircisiz maclarda bitti sandim. Franfurtta seyircili oynanacak diye eh orasida ikinci vatan sayilir gurbetciler iyi agirlarlar diyordum. Vur deyince oldurmu$ UEFA. Belezoglu bile af edilmi$ ama Turk seyircisi edilmemi$.

Bu arada Terim'in mactan sonra Horoz Nuri edasi ile ellerini acip Yunanli oyunculari tebrik edi$ini gordum. Kufur etse daha agir olurdu. Adamlar kacmaya cali$iyorlardi Terim babacan bir $ekilde kollarini acip kucaklamaya gelince. Isvicre maci buyuk bir ders olmu$ kendisine hakikaten. Kafada bardak patliyor o aldirmadan kollarini acmi$ Yunanli oyuncu avinda yakalayip elini sIkacak.

Bir de $u ho$uma gitti. En buyuk sorunum Norvec'i Bosna evinde yendi. bizde Yunanlilari kendi evlerinde tepeledik Norvec'i haydi haydi yeneriz havasini dagitmak icin buyuk eforlar harciyorum dedi. Adamlarini avucunun ici gibi biliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz Akgun wrote: Bu arada Terim'in mactan sonra Horoz Nuri edasi ile ellerini acip Yunanli oyunculari tebrik edi$ini gordum. Kufur etse daha agir olurdu. Adamlar kacmaya cali$iyorlardi Terim babacan bir $ekilde kollarini acip kucaklamaya gelince. Isvicre maci buyuk bir ders olmu$ kendisine hakikaten. Kafada bardak patliyor o aldirmadan kollarini acmi$ Yunanli oyuncu avinda yakalayip elini sIkacak.

Bir de $u ho$uma gitti. En buyuk sorunum Norvec'i Bosna evinde yendi. bizde Yunanlilari kendi evlerinde tepeledik Norvec'i haydi haydi yeneriz havasini dagitmak icin buyuk eforlar harciyorum dedi. Adamlarini avucunun ici gibi biliyor.
:lol: Cok guldum yukaridakileri okuyunca, alem adamsin Cengiz abi :lol: :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç kadrosu konusunda Tolga'nın yazıklarına katılıyorum ama,

Sabri--Aurelio--Emre--Tuncay

orta saha bu şekilde olmalı, bunlar süratli ve pres özelliği yüksek oyuncular. Norveç'in bizin ceza sahamıza girmemesi lazım. İş bizim defansa kalırsa Riise ve Carew acı verir bize.. Bu orta sahanın piranalar gibi basması lazım.. Defansta seken topları toplasın artık..

Hatta Sabri ve Hamit yer değiştirirsede fena olmaz. Defansta hızlı adama ihtiyaç var.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Millilerimiz hazırlıklarını tamamladı 27.03.2007

Image

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri C Grubu'ndaki 5. maçında Norveç ile karşılaşacak A Milli Takımımız, hazırlıklarını tamamladı.

Karşılaşmanın yapılacağı Commerzbank Arena Stadı'nda yapılan antrenman 1,5 saat sürerken, antrenmanın ilk 15 dakikasında basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi.

Milli takımın antrenmana topla ısınma hareketleriyle başladığı, daha sonra taktiğe bağlı çift kale maçla çalışmayı tamamladı.

Millilerimizin son çalışmasına Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy da gelirken, antrenman öncesi Ulusoy, futbolcuları tek tek öperek kutladı ve başarılar diledi.

Öte yandan karşılaşmanın oynanacağı Commerzbank Arena Stadı'na antrenmandan önce dev bir Atatürk posteri ve Türk bayrağı asılması dikkat çekti. Oldukça neşeli geçen idmanın ardından futbolcular otele dönerek, maçı beklemeye başladı.

Almanya'nın Frankfurt kentindeki Commerzbank Arena Stadı'nda saat 21.00'de başlayacak maçı İtalyan Futbol Federasyonu'ndan Stefano Farina yönetecek
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MAÇ KADROSU

---------Volkan Demirel

Hamit-Emre Aşık-Servet-Sabri

Gökdeniz-Aurelio-Emre-Tuncay

------- M.Yıldız--Hakan------

Terim süpriz olayını abartmış görünüyor..
Post Reply