FB sonunda Di$a acilmi$!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

FB sonunda Di$a acilmi$!

Post by Cengiz Akgun »

Amanin yer yerinden oynami$. Artik Tayyip bey de TBMM bir oneri verip FB futbolculara ve FB takimina Cumhuriyet altinlari akitmali. Sebeb mi Turkiyeyi Suriyeli yallelileri tanitmi$lar da ondan. Acaba Sureyeli genc ba$kan artik Hatay'i Suriye haritasi icinde gostereni Allah GS'li yapsin demi$ mi? Bunu ara$tiriyorum.

Gazeteler sayfalar dolusu dun ve bugun Avrupada bir turlu bulamadigi ar$ini Halepte bulan FB icin neler yazmi$lar neler. Bir tek Volkan sicmiS i$in icine ama olsun. Sorduklarinda bu kadar komediye gulerken yedim aslinda ben boyle goller yemem demi$se de Yildirim bu herifi bir daha takimda gormek istemiyorum demi$.

Artik FB Turkiye sinirlarini a$ti ve ta$ti beyler; UEFA kupasina da gerek yok. Yalleli kupasi icin buyuk bir organizasyon ba$latiyormu$ "Yallah Tazzik" Televizyonu. Halep'deki Olimpiyat stadi icin ilk once Italyan takimi isteyen Suriye, Italyanlar olur ama 4 milyon Euro dediklerinde o zaman Yunanistan olsun demi$ler. Onlarda 1.5 Milyon Eurocuk talep edince Tayyip bey biz din karde$iyiz bedava FB'yi getiririm demi$ kucuk Esat'a. Bundan sonrasini artik tarih yazacak! Haberiniz olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Maci duymamisdim. Cengiz yazinca gittim Sabah gazatesine baktim. Mac 2:2 bitmis. Youtube'dan Volkan'in ilk yedigi gol rezalet. Adam nerdeyse orta sahadan vurmus. Terim'in bu ise bir care bulmasi lazim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ikinci golde korkusundan ileri cikmi$ ama bence bu adama bu kadar yuklenilmasi ayip. Golu atanlara kredi verilmiyor. Bu atilan golleri milli takimin bir numarali forveti Hakan bugunku hali ile atardi diyebiliyorsaniz Volkan neden oynatti diye Megolamana kizmanizi anlarim. Sureyeliler gayet guzel iki gol atmi$lar. Ilk golu hangi kaleci cikarabilirdi acaba? Nikolapodis mi yoksa Mhyer mi? ikincisini de yemezlerdi diyebileninz var mi?

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/category.aspx?s=2
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 04, 2007 10:17 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Ikinci golde korkusundan ileri cikmi$ ama bence bu adama bu kadar yuklenilmasi ayip. Golu atanlara kredi verilmiyor. Bu atilan golleri milli takimin bir numarali forveti Hakan bugunku hali ile atardi diyebiliyorsaniz Volkan neden oynatti diye Megolamana kizmanizi anlarim. Sureyeliler gayet guzel iki gol atmi$lar. Ilk golu hangi kaleci cikarabilirdi acaba? Nikolapodis mi yoksa Mhyer mi? ikincisini de yemezlerdi diyebileninz var mi?

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/category.aspx?s=2
Iki gol de cok guzelmis, ama ikisinde de hatasi var, ozellikle ikincisinde. Rakibin yaninda iki tane Fenerli varken cikmak buyuk bir kaleci hatasi. Ama Suriyeli de guzel vurmus. Volkan bence psikolojik olarak cokmus, milli takima almak da fayda etmedi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: Iki gol de cok guzelmis, ama ikisinde de hatasi var, ozellikle ikincisinde. Rakibin yaninda iki tane Fenerli varken cikmak buyuk bir kaleci hatasi. Ama Suriyeli de guzel vurmus. Volkan bence psikolojik olarak cokmus, milli takima almak da fayda etmedi.
Ilkinde ne yapabilirdi meseala? Kale cizgisinde bekleyip top parabol cizip du$meye ba$ladiginda eli yeti$ir mi idi demek istiyorsunuz pek anlamadim ben hatasini? Dunyaca unlu Yunan kalecisi iki tane bunun yanin da lafi olmayacak iki pis gol yedi birader bundan da yakindi. Gokhan vurdugunda kic ustu oturdu. Tumer vurdugunda topun gelecegi yeri ke$fedemeyip atlamadi bile. Volkan ilk golu nasil kurtarabilirdi? Bir kere bu kadar uzaktan bu kadar guzel bir vuru$u Suriye gibi futbolda adi sani duyulmami$ bir yerde kac kaleci beklerdi du$unun bir. Yani ben Volkan'in avukati degilim de insaf derecesine bakiyorum olaya. Ikincisinda ise yine iki defans oyuncusu topu orta sahdan verilen pasi seyretmi$ golu atan adamin arkasindan ko$uyorlar. Yeti$seler zaten vurdurtmayacaklar ki yeti$emi$ler adam ceza sahasina girmek uzere. Elbette uzaktan o ilk golu yiyen adam huylanir hali ile. Yine vuracak api$ip kalacagim diye. Evet cikmakta acele ettigi gozukuyor ama adam o ilk golu yemi$ bir kere oylesine ne bok yesin. Ke$ke hakikaten Serdar'i oynatasalardi da onu bir gorse idik bu iki golde.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 04, 2007 9:50 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengizcigim, biz dalga gecelim de bizim klup olarak 2000den itibaren yapmamiz gereken isi FB yapmaya baslamis olabilir, hem de UEFA falan kazanmadan. Orta Dogu, Kuzey Afrika, hatta bir derece Uzak Dogu dahi Musluman bir ulkeden gelen ve dunya sahnesinde basarili ya da ismi duyulmus bir takima cok muhtac ve de bu isi ilk yapan takim maddi olarak digerlerinin fersah fersah onune firlayacaktir. Futbol bu yorelerde populer ama ciddi takim yok.

Tabii FB bunun devamini getirir mi, bu konuya ciddi egilir mi, yoksa tek atilimlik bir organizasyon olarak mi kalir bilemiyorum, ama yine de bence gayet guzel bir organizasyon, epey de basarili olmus.

Tabii bu organizasyonu GS Mehmet Agar ile fotograf cektirdi diye GS'a devletin takimi, Dinamo Kiev falan yakistirmasi yapan FBli arkadaslara armagan ediyorum, bir bakanin UEFA kupasi gibi bir basariyi kazanan kadro ile fotograf cektirmesinin altinda yanlislik gorenler acaba dun takimlarini basbakan ile yalap sap, sarmas dolas uluslararasi iliski araci olarak gezdirirken gorunce, yahu niye Istanbul'dan bir karma goturulmedi falan diye sordular mi? Cevabi biliyorum ama neyse, yine de sorayim dedim. Ama bu yorum isin esasini degistirmesin, gayet guzel, akilli bir organizasyon, ozellikle FB klubu adina devami gelirse.

Ama tabii biz de bos durmuyoruz. Bizim 70 is beceren, ikinci baskan oldugu yillarda klubun maddi durumunu bilmeyip baskan olunca ogrenip sasiran (10 yilda yedi sampiyonluk sozunu ondan vermis, kendi demeci, maddi durumu bilmiyormus ikinci baskanken), acar baskan da klup Ribery davasini kazanip, Sahip Som'u yakalattiktan, sonra stad insaatini bitirip (gecenlerde yine en son imza 46inci defa atilip hersey bitmisti, haber alan var mi su staddan?) klubu boyle maclara goturecekmis, musterihim yani.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:Cengizcigim, biz dalga gecelim de bizim klup olarak 2000den itibaren yapmamiz gereken isi FB yapmaya baslamis olabilir, hem de UEFA falan kazanmadan. Orta Dogu, Kuzey Afrika, hatta bir derece Uzak Dogu dahi Musluman bir ulkeden gelen ve dunya sahnesinde basarili ya da ismi duyulmus bir takima cok muhtac ve de bu isi ilk yapan takim maddi olarak digerlerinin fersah fersah onune firlayacaktir. Futbol bu yorelerde populer ama ciddi takim yok.

...
Suriyeden dolarlar akin akin akacaktir FB'ye ve dolayisi ile Turkiyeye. Buna eminim ben de zaten. O yuzden de bedavaya oyanami$lar ya kaz gelecek yerden tavuk esirgemez diye. Bak oburleri para istemi$ Araplar da kara "toplarini" hani Amerikalilar "balls" diyorlar ya onu gostermi$ler para isteyenlere. Bizimkile bedava deyince senin de sevdigin $ekilde "w" ile yazlalim "aywa" demi$ler. Sen bana bakma benimkisi sadece kiskanclik. En cok $una yaniyorum bizim Apo'nun takimina neden bu teklifi yapmadilar diye.. Senelerdir "GS'li Apo'yu" (hani vela deli vela akillilar vardir ya antu'da filan yazan onlarin deyimi ile) besleyip yediren iciren Suriyeli siyasetcilere cok guzel bir jest olmu$ bu olay. FB yine bu vatana ayni Kurtulu$ sava$inin karanlik gunlerinde yaptigi gibi i$ik sacmi$tir. Bunu takdir etmemek elde degil.

Eskiler ne guzel soylemi$lerdir ne $amin $ekeri ne de Arabin yuzu diye. Bizi cok severler din karde$imizdir diyerek biz de onlari. Acaba Hatay'i Suriye icinde gosteren bir haritayi da e$antiyon ve gunun hatirasi olarak takdim ettiler mi FB muzesi icin bilemiyorum.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 04, 2007 10:23 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Ama tabii biz de bos durmuyoruz.
Ali Hocam,

Arada sirada bir degisiklik yap, bir yazini da bizim yonetime dokunmadan bitir yahu! Bak, her zaman elestiren, mukemmeliyetci Cengiz Hocam bile, Volkan'i mazur goren satirlar yazmis! :)
Özgür
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Merak edip Suriye resmi haber ajansinda neler gosterilmis diye baktim. Belki burayi izleyen Fenerliler bu "muhtesem!" arab sevgisini yakindan gormek isterler diye dusunuerek resimleri buraya geciyorum.

Tuncay'da el Sikmak icin bayagi heyecanli gozukuyor

Image

Neyse bu tantana iyi guzelde bu komsular http://www.syriatourism.org/servers/gal ... ig_263.jpg hala resmi turizm bakanligi sayfalarinda Turkiyenin Iskendurunu nu iclerine alip dunyaya kendilerini taniyorlar.

Hadi onlari biraktim, ne olduklari zaten belli de sozum yakalarina "Ataturkde Fenerli" diye rozet takip kendini gosterenlere...

O kadar ucuz mu?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: [Neyse bu tantana iyi guzelde bu komsular http://www.syriatourism.org/servers/gal ... ig_263.jpg hala resmi turizm bakanligi sayfalarinda Turkiyenin Iskendurunu nu iclerine alip dunyaya kendilerini taniyorlar.

...
Eminim Tayyip amcasi "La summe la Essad! La hawle wela kuvvete" filan diye kucuk Esad'i azarlami$tir. Kucuk Esad soz vermi$ bir daha yapmayacaklarmi$ Murat agabeysi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:Cengizcigim, biz dalga gecelim de bizim klup olarak 2000den itibaren yapmamiz gereken isi FB yapmaya baslamis olabilir, hem de UEFA falan kazanmadan. Orta Dogu, Kuzey Afrika, hatta bir derece Uzak Dogu dahi Musluman bir ulkeden gelen ve dunya sahnesinde basarili ya da ismi duyulmus bir takima cok muhtac ve de bu isi ilk yapan takim maddi olarak digerlerinin fersah fersah onune firlayacaktir. Futbol bu yorelerde populer ama ciddi takim yok.

...
Suriyeden dolarlar akin akin akacaktir FB'ye ve dolayisi ile Turkiyeye. Buna eminim ben de zaten. O yuzden de bedavaya oyanami$lar ya kaz gelecek yerden tavuk esirgemez diye. Bak oburleri para istemi$ Araplar da kara "toplarini" hani Amerikalilar "balls" diyorlar ya onu gostermi$ler para isteyenlere. Bizimkile bedava deyince senin de sevdigin $ekilde "w" ile yazlalim "aywa" demi$ler. Sen bana bakma benimkisi sadece kiskanclik. En cok $una yaniyorum bizim Apo'nun takimina neden bu teklifi yapmadilar diye.. Senelerdir "GS'li Apo'yu" (hani vela deli vela akillilar vardir ya antu'da filan yazan onlarin deyimi ile) besleyip yediren iciren Suriyeli siyasetcilere cok guzel bir jest olmu$ bu olay. FB yine bu vatana ayni Kurtulu$ sava$inin karanlik gunlerinde yaptigi gibi i$ik sacmi$tir. Bunu takdir etmemek elde degil.

Eskiler ne guzel soylemi$lerdir ne $amin $ekeri ne de Arabin yuzu diye. Bizi cok severler din karde$imizdir diyerek biz de onlari. Acaba hatay'i Suriye icinde gosteren bir haritayi da e$antiyon ve gunun hatirasi olarak takdim ettiler mi FB muzesi icin bilemiyorum.
Cengizcigim, bugun Man. U. ve Real (baskalari da var ama daha az) dis pazarlardan onemli gelir elde ediyorlar. Sanirim o kluplerin etrafinda da Man. U. Cin'e mac yapmaya giderken (aman ne olur bana Cin buyuk ekonomik guc falan deme, nufusun yarisi gunde 3 dolarin alina talim ediyordur diye tahmin edeyim yani kisi basina gelirleri Suriye'den dusuktu eminim o siralarda, belki hala oyledir) senin gibi dalga gecen boldu, hatta Cinlilerin gozleriyle falan da dalga gecen olmustur, senin testis misali. Bugun adamlar dunyanin en kiymetli futbol takimi, yurtdisi gelirleri de herkesden fazla.

Suriye'den tabii ki dolar falan akmaz. Ama her sene iki tane ulkeye goturursun, Suriye'ye Fas, Misir, Suudi Arabistan, Tunus, Kazakistan falan eklersin, sonra bir bakivermissin UEFA FB olan senelerde senin begenmedigin memleketlerden daha yuksek TV ve yayin geliri elde ediyor, reklam gelirleri artmis vesaire.

Dedim ama planli mi, arkasi gelir mi bilmem ama bir gun biri yapacak bu isi, sirf Arap degil tabii, ne kadar ucuncu dunya ulkesi varsa hepsinde sevilip izlenebilecek bir takim bir ucuncu dunya ulkesinden cikacak.

Ozgur, kac zamandir baskan mesaji yazmiyordum yahu, gunler oldu, insaf. Adamin 70 tane iyi icraatimi soylerim, yonetime gelmeden maddi durumu bilmiyordum ondan yedi sampiyonluk sozu verdim soylesisi cikti, yazmadim, Ali Uras bugun Milliyet'te itin ayip yerine sokmus bizimkini, yine yazmadim, daha unuttugum nice firsat oldu yazmadim, artik ayda bir-iki de musaade et yazalim. :lol:

Cengiz tek muhalif kalmasin, cok seslilik olsun diye yaziyorum zaten, bir de Cengiz'le de fikir ayriligina dusuyorum ki, forumda muhalefet bile cok sesli desinler.

Bu arada FBli arkadaslara da giydirdim, ona hic itiraz etmemesssin ama. :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Murat Gokcigdem wrote:Neyse bu tantana iyi guzelde bu komsular http://www.syriatourism.org/servers/gal ... ig_263.jpg hala resmi turizm bakanligi sayfalarinda Turkiyenin Iskendurunu nu iclerine alip dunyaya kendilerini taniyorlar.
Ilginc!... Sinir cizgilerine dikkat ettiniz mi yalniz? "Ozerk bolge" filan geyigi mi cekiyorlar acaba? Ulke sinirlari "nokta-nokta" gidiyorken, Suriye ile Hatay arasinda, "nokta-cizgi" siniri cizmisler, hepten yesillendirip, kendi topragi gibi gosterseler de. Yahu, orda bir sinir kapisi yok mu, biz bu adamlarin vatandaslarina, pasaport sormuyor muyuz girip cikarken? Ne komikliktir bu boyle...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Cengizcigim, bugun Man. U. ve Real (baskalari da var ama daha az) dis pazarlardan onemli gelir elde ediyorlar. Sanirim o kluplerin etrafinda da Man. U. Cin'e mac yapmaya giderken (aman ne olur bana Cin buyuk ekonomik guc falan deme, nufusun yarisi gunde 3 dolarin alina talim ediyordur diye tahmin edeyim yani kisi basina gelirleri Suriye'den dusuktu eminim o siralarda, belki hala oyledir) senin gibi dalga gecen boldu, hatta Cinlilerin gozleriyle falan da dalga gecen olmustur, senin testis misali. Bugun adamlar dunyanin en kiymetli futbol takimi, yurtdisi gelirleri de herkesden fazla.

...
:
Yahu Ali Cinliler Dunya piyasasini alt ust etmi$ler ve elbete MU gunde birkac sente talim edenleri kendine market gormeyip bugun Cinde olu$turulan yuz-yuz elli milyon mutlu azinligi goz onune alip acilmi$tir. Bak Kore de var. Arada ne kadar guzel ili$kilerde var Turkiye ile viza filanda sormuyorlarmi$.

Suriye Misir Urdun Fas Cezayirdeki cebi delik Araptan mu$teri bekliyorsan agzini havaya acarsin. Adamlar Satellite alip bedava seyrediyorlardir maclari. Bak Yallah Tazzik TV'nu bile Turkiye Yunanistan ve Norvec maclarini vermi$. Kahvede cay icerek seyretmi$ler. Parali yapalim de bakalim kac ki$i siraya girecek maclar icin. Yahu Turkiyede hala forma bayrak bilmem ne gibi hediyeli e$yaya adamlari ali$tiramami$ken boyle cebi delik Araplardan market bulacagim diyorsan sen de git oralara muhakkak i$ yaparsin. Bir iki deveye ne bicim kontratlar yapilir kimbilir?

MU gitmi$ mi Suriye'ye? Sen bana ondan haber ver. Verselerdi 5M Euro bu maca FB'yi degil MU davet edeceklerdi merak etme sen. FB iyi yere dukkan acti. Yildirim kurt gibi Tayyib beycigimin hatirina cig tavuk bile yerim dedi gitti adam. Baksana mac iki bucuk saat gec ba$layinca atlayip az daha donuyormu$; ama Tayyib beye cok ayip olur demi$ler surat kipkirmiz pancar gibi sinirden girmi$ o stada. Sonrada Volkan tuy diktirmi$ ba$ka. Bo$ versene sen. Bana kimi anlatmaya cali$iyorsun? Ama arkasi muhakkak gelecektir diyorsan bekleriz.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 04, 2007 11:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Ali Gursel wrote:Ozgur, kac zamandir baskan mesaji yazmiyordum yahu, gunler oldu, insaf. Adamin 70 tane iyi icraatimi soylerim, yonetime gelmeden maddi durumu bilmiyordum ondan yedi sampiyonluk sozu verdim soylesisi cikti, yazmadim, Ali Uras bugun Milliyet'te itin ayip yerine sokmus bizimkini, yine yazmadim, daha unuttugum nice firsat oldu yazmadim, artik ayda bir-iki de musaade et yazalim. :lol:
Haklisin Hocam, gunahini almisim. Profil sayfandan, yazilarina bir baktim da, arada milli maclar, Trabzonspor macindaki pozisyonla ilgili filan yazilarin filan da varmis. 7-8 yazi en azindan yonetime dokunmamismissin, gunahini almisim, kusura bakma!... :)

Ali Uras (Milliyet: "Canaydin Lisecidir") (gerci, roportajda sorularin nasil sorulduguna, roportajin nasil aktigina bagli olarak belki farkli anlamlar da cikabilirdi ama), Canaydin'i elestirirken, Yildirim'in yaptiklarini ovmus, genel antipatik tavrinin disinda basarili oldugunu soylemis. Henuz Canaydin nefretim o noktaya gelemedi benim. Hala Yildirim gibi bir baskan istiyor degilim... :)

Milliyet'teki bir baska yazida da (Atilla Gokce), yeni sezon icin "Mustafa Denizli" haberini veriyordu bu arada, ciddiye alsak mi??! :?
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Milliyet'teki bir baska yazida da (Atilla Gokce), yeni sezon icin "Mustafa Denizli" haberini veriyordu bu arada, ciddiye alsak mi??! :?
Ben bugun bir yerlerde Canbaygin'in keyfim oldugu ve canim cektigi surece ba$kanim dedigi ba$ka bir haberide gordumdu. Adam dogru soylemi$ dedimdi icimden,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply