Türk Futbolu ve Futbolcusu adam olmaya aday mı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Sizce Türk futbolu adam olurmu?

Bu gidişle biraz zor?
12
75%
Sorumlular hatalarını hatalarını düzeltirlerse belki?
4
25%

Total votes: 16

Mehmet Sönmez

Türk Futbolu ve Futbolcusu adam olmaya aday mı?

Post by Mehmet Sönmez »

Dün akşam oynanan maçta (Lugano hariç, biraz da de santris) hiç bir yabancı oyuncu nun ''oyuna gelmemesi'',''tahrik olmaması'', ''sağa sola çatmaması'' çok düşündürücü bir olay, maç oynanmış oynanmamış, kimin kazanıp kazanmaması dün maç sonunda hic önemli değildi!

Hatta Harry Kewell FB sonunma odasına gidip rakip takım oyuncularına olayların olmasından dolayı üzüntüsünü dile getirmesi, kimin adam olup olmadığı yada olmaya aday olduğunu ve Kewell in sanki çocukları başka çocuklarla kavga ettiğini hatayı da kendi çocuklarında bulduğunu ve bu yüzden özür dilemesi gibi bir örnek.

Bana göre Türk futbolu ve Futbolcusu Hakettiği yerdedir yani rezil ve rüsva olmuş halde, gerisi de dünde görüldüğü gibi olay kamera karşısında ''edebiyat yapmak değil'' yalan olmuş oldu, buda malesef dün de kamera karşısında doğrulandı.

Adam olmak için önce insan''futbolcu'' kendisinin ne halde olduğunu görecek ve ayna/kameraya bakacak ve kendisinin ne olduğunu kabüllenecek, eğer gerçekçi ise bu maçtan dolayı çok ders alacak ve çıkıp komuoyundan özür dileyecek! Eğer hala ben haklıyım sen haksızsın davası varsa bu iş çözülemez...

Artık Türk Futbol ve Futbolcusundan iğrenmeye başladım, seyretmek değil de seyretmemek ten zevk almaya başlayacağım böyle giderse...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun Semih'in aciklamasini bugun de Arda'nin ona verdigi cevabi oludum. Bunlar zaten adam sirasindaki iki futbolcu idi. uzum uzume baka baka kararir lafina nazire olsun diye o gun bu gerginlik icinde birbirlerine giristiler. Goruyorum ki gerek Semih bir agabey olarak Arda'ya olan sevgisini aciklayainda ve Arda'nin ona olan saygisini anlatan cevabindan sonra bu ikisinin bir daha bu tur bir olaya karasacaklarini sanmam. Semih ustune duseni yapmis. Arda bana vurdu filan gibi nana gibi kivirtabilirdi oburlerinin yaptigi gibi. Zaten yumrugu yedikten sonra kosup Arda ile barismaya calsiyordu.

Ortada bir isik var. Ama oburlerinin hala lagim cukurunda birbirlerini ayaklarindan iceri cekmeye calismalari devam ediyor. Olanlardan hali haksiz demeden utanip Turk spor toplumundan ozur dilerim diyecek halleri yok hala. Bu da kimin adam olup kimin olamayacagini gosterir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply