EURO'08: Yunan-Turkiye 1-4 (Tuncay, Gokhan, Tumer, Gokdeniz)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Goooooolllll! Gokdeniz....
Helal olsun hepsine....
Darisi Norvec macina!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yunanlilari aglatan Lefter'den sonra bu buyuk bir zafer olacak galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Kara wrote:UEFA sitesine gore, kaleyi bulan sut sayisi 3, gol 3.
Pozisyonlarimiz coktu ama, kaleyi illa bulamamis olsak da. Bilmiyorum, TRT spikeri basit seylere heycanlaniyor degildiyse.

Gokhan Zan'a cok sert faule, kirmizi gerektirecek harekete, kart bile gostermedi diye, Hakem'e cok icerledi simdi spikerimiz. "Soylemek istemiyorum ama, 'hacli zihniyeti' diyesi geliyor insanin" gibisinden sozler ediyordu.

Bizim oyuncularin da, sogukkanliligini takdir ediyor bir yandan ama, Istanbul'da tutup da bizim aptallar sahaya madde attiklarinda, adamlarin artistikleri bize kafayi yedirirken, acaba biz de yapsa miydik filan demeyiz umarim!

Volkan demin sari kart gormustu bu arada, kaleye atilan bir maddeyi hakeme gosterdi diye?!?!
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Yunanlilari aglatan Lefter'den sonra bu buyuk bir zafer olacak galiba.
Oldu netekim! Ilk basta birbirlerini tanimayan oyuncularimiz sallantili baslamis herhalde ama, sonrasinda daha oyuna hakimdik. Gerci, 3. ve 4. gollerimizden once de sans bizim bayagi yanimizdaydi ama, baska zamanki sanssizliklarimiza sayalim onlari da! :)

Ordaki Turk gazetecilerin cevirip de spikere ilettigine gore, 3-1'den sonra miydi, 4-1'den sonra miydi ne, Yunan seyirciler, "Formalarinizi cikarin ve kacin" gibisinden tezahurat yapiyormus kendi oyuncularina. Adamlar acaip ciddiye almislar demek ki. Deniz'in dedigi hesap, bizim medya sanki biraz daha hafiften aliyordu gibime geliyordu benim de ama...

Helal olsun butun kadroya! Mutevaziliklerinden, ciddiyetlerinden kaybetmeyip, bu guzel sonucu, Norvec macinda da guzel bir galibiyetle hepten suslesinler insallah!
Özgür
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Kara wrote:UEFA sitesine gore, kaleyi bulan sut sayisi 3, gol 3.
Pozisyonlarimiz coktu ama, kaleyi illa bulamamis olsak da. Bilmiyorum, TRT spikeri basit seylere heycanlaniyor degildiyse.
Gulucuk koymayi unutmusum. 11 sut atmisiz mac boyunca, 4'u kaleyi bulmus. Yunanistanin kalesinde kimse yoktu herhalde. :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin gollerini veren bir site bulursaniz haber verirsiniz herhalde. UEFA macin adami olarak Gokdeniz'i mi yoksa Tumer'i mi secmi$ resimden pek cikaramadim. Gokdeniz olmamasi lazim. Adam son 15 dakika oynadi. Gerci attigi gol guzel olabilr ama maci koparan Tumer'di.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cok iyi macti, boyle olacagini hic tahmin etmezdim. Zaten daha baslarda golu yiyince klasik bir felakete dogru gidiyordu. kendi evlerinde, adamlarin milli bayrami yarin, tribunde 35000 atesli taraftar var, ama Yunan futbolcular bizimkilerden daha Turk cikti. Durduk yerde baskiya girdiler. Orta sahada cok top kaptik , Marco, Tuncay Sabri cift kisilik kostular. Buyuk maclarin adami Tumer cok ustaydi, guzel paslar verdi, topu ayaginda iyi tuttu. Tugay'in oynamamasi surpriz oldu ama sahadaki kadro iyiydi acikcasi. 2 forvet oynamamiz da iyiydi. Gerci Hakan da Gokhan da uzun sure topu kontrol edemediler ama geriden gelen adamlarimiz pozisyona girdi. Hakan sanki zorla sahaya cikarilmis gibiydi bazen, takati kalmamis. Ama elinden geleni yapti. ONun actigi bosluklardan goller bulduk.

Bu arada Yunan kalecisi bir tane topu bile tutamadi. Hayatimda bu kadar kotusunu gormedim. Bir de bu adamla Avrupa sampiyonu olmuslar. Ak sacli, yasli tipli bir adam. Felaketti. Gokhan ve Tumer'in sutlari guzeldi ama bir milli kalecinin rahat bloke edebilecegi sutlardi. Bizim Volkan yaninda Buffon, Schmeichel gibi kaldi.

Bu arada biz de ara ara oyle hatalar yaptik ki beceriksiz olmasalar 3-1 den 3-3'e getireceklerdi. Onlar kacirdiktan bir sonraki pozisyonda biz attik. Gokhan'in gol atmasina cok sevindim.Milli formayi kapmasi gerekiyor artik. Volkan Yaman'in ilk macinda bu kadar iyi olmasi guzeldi. Servet ilk yarida sacmalamaya meyilliydi ama Volkan girdikten iyi oldu. Hamit ve Sabri sag kanatta harika oynadilar.

En guzeli de oyuncularimizin hicbir tahrike kapilmamasiydi. Mactan sonra hala tribunde kalan bazi Yunan seyircilerden tebrik aldilar, karsilik verdiler. Isvicre macinin ayibi bu macla kapandi. Buyuk avantaj kazandik. Norvec yenersek onlari yaris disi birakiriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: Hakan sanki zorla sahaya cikarilmis gibiydi bazen, takati kalmamis. Ama elinden geleni yapti. ONun actigi bosluklardan goller bulduk.
....
Ya ben bunu Konya macinin tekrarini ve ozetlerini seyrederken gordum. Adam ko$amiyor. kafaya cikamiyor, $ut atamiyor. Yani bunlarin di$inda mukemmel bir forvet. Ne diye sahada anlami$ degilim. Eski $ohretinin sayesinde korkuluk gorevini yapip karga kovaliyor. Baksana golgesinden korkmu$lar yine. iyi olmu$ Yunanlilara.

UEFA istatistigine gore cerceveyi tutan dort $ut var ve hepsi de gol. Bu kadar verimlilik dizel motorunda yok.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Mar 25, 2007 2:04 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selim Yurdakul

Post by Selim Yurdakul »

Oncelikle herkese selamlar.. Buraya yazmayali uzun zaman oldu, en son NJ'deki Porto macindan gelince yazmistim, herhalde iki seneyi gectik sanirim.. forumu hep takip ediyorum zaten ama yazmaya pek firsat olmuyor..

Yunan macini Toronto'daki Yunan mahallesinde 250 tane fanatik yunanlinin icinde seyrettim, seyredilecek en riskli yerde idim, Allahtan herkes beni yunanli sandigindan bir problem olmadi :) Ara sira Yunanca bir seyler soyluyorlardi, ben de bas salliyordum hep, 3.golden sonra sakata gelecem gibi bir his belirdi caktirmadan yer degistirip cikisa dogru uzadim macin devamini ayakta seyrettim.

Ilk 25 dakikadan sonra takim inanilmaz oynadi. Galatasaray'in 1998-2002 arasindaki maclarindan nasil zevk aldi isem bu milli takimdan da o sekilde haz duydum.

Defansta Servet ve Gokhan Zan'in agir kalacagini dusunuyordum, Allahtan fazla araya top atmadilar, on liberoda Aurelio, sagda Sabri, solda Tuncay ve onlerindeki Tumer inanilmaz oynadilar. Gokhan Unal da Hakan'in yanina iyi monte edilmis gozuktu. Ikinci golumuzden sonra Terim bir anda Gokhan'i cikartip yerine Huseyin'i alip cift on liberoya donunce cok kizdim, bu mac 4-5 olur gozu ile bakiyordum, takim acayip derecede hizli kontralar yakaladi, ayaga tek top yapinca yunanlilar hasat oldular. ve 2 tane daha atip 4 yaptik.. biraz daha fazla zaman olsa 5-6 bile olurdu..

Volkan iki tane onemli hata yapti, Allahtan top direkten dondu yoksa mac donebilirdi, akabinde biz 3.yu bulduk ve mac o anda koptu zaten. Yunan kalecisi (ayni zamanda kaptan) inanilmaz hatali goller yedi, bu mac onun son maci olabilir, yazik 2 sene once avrupa sampiyonu olmus adami bugun butun tribunler yuhladi.

Mac baslamadan once bayraklar, mesalelerla sov yapan Yunanlilar sonuca cok uzulduler.. Norvec macini da alirsak cok rahatlariz.. Herkese sevgi ve saygilar..

Selim
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selim Yurdakul wrote:Oncelikle herkese selamlar.. Buraya yazmayali uzun zaman oldu, en son NJ'deki Porto macindan gelince yazmistim, herhalde iki seneyi gectik sanirim.. forumu hep takip ediyorum zaten ama yazmaya pek firsat olmuyor..
...
Tekrar ho$ geldin. Sen de sakin bu iki sene once bana kizip burayi terk edenler icinde mi idin gibi bir soru belirlendi ama bu aciklamandan sonra. her neyse. Vakit bulamayip yazamiyorum nasil oluyor orasini bilemiyorum da ondan sordum. En fazla 10 dakini alir iki satir karalaman.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote: Hakan sanki zorla sahaya cikarilmis gibiydi bazen, takati kalmamis. Ama elinden geleni yapti. ONun actigi bosluklardan goller bulduk.
....
Ya ben bunu Konya macinin tekrarini ve ozetlerini seyrederken gordum. Adam ko$amiyor. kafaya cikamiyor, $ut atamiyor. Yani bunlarin di$inda mukemmel bir forvet. Ne diye sahada anlami$ degilim. Eski $ohretinin sayesinde korkuluk gorevini yapip karga kovaliyor. Baksana golgesinden korkmu$lar yine. iyi olmu$ Yunanlilara.

UEFA istatistigine gore cerceveyi tutan dort $ut var ve hepsi de gol. Bu kadar verimlilik dizel motorunda yok.
Yalniz Dellas Hakan'i iyi kitledi. Belki isminden korktu Hakan'in. 4 gol attiktan sonra Hakan'a yuklenmek de istemiyorum.

Onlarin yedigi golleri Volkan yese, memlekete geri donemezdi. Karpuzculuk falan yapardi artik.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun

Gölgesi de yetiyor demek ki.. :D
Adamlar tek çerçeve şut atıp Avrupa Şampiyonluğu aldılar Cengiz bey..Hafızamızı şaşırtmayalım.. :)
Last edited by Hasan Utku on Sun Mar 25, 2007 2:13 am, edited 1 time in total.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Tebrikler Fatih Terim. Tebrikler Milli Kadro...

Bence en guzle baslik http://edition.cnn.com/2007/SPORT/footb ... rkey.reut/ CNN International'in ki olmus.

Tebrikler Turkiye. Deplasmanda, 0-1 yenikken, gordugum kadari ile spor ile futbol ile alakasi olmayan o kadar politik pankartlarin onunde (UEFA'nin dikkatine!) sen kalk rakibini eze eze yen.

Buyukluk kuculmemekle korunur!
Last edited by Murat Gökcigdem on Sun Mar 25, 2007 2:14 am, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:En guzeli de oyuncularimizin hicbir tahrike kapilmamasiydi. Mactan sonra hala tribunde kalan bazi Yunan seyircilerden tebrik aldilar, karsilik verdiler. Isvicre macinin ayibi bu macla kapandi. Buyuk avantaj kazandik. Norvec yenersek onlari yaris disi birakiriz.
Bir bela bin nasihattan iyidir derler. Ben herhangi bir takiminin ilk defa bu kadar konsantre, rakiple, hakemle didismeden oynadigini gordum. Daha iyi oyunlar, hatasiz maclar gorduk mu? Elbette... Ama bu mac sirf bu acidan bir ayricalik... Bir donum noktasi olmali. Turk hocalari sirf bu maci ornek gosterip bundan sonra takimlarini ona gore hazirlamalilar.

Her turlu olumsuzluk vardi. Rakip saha, bir suru sakatlik, oyun basinda yenik dusme, bir oyuncuyu ciddi bir sakatliga kaybetme. Bunun ustune ne olabilir? Rakip cift daliyor, bizimkinin ayagini yerden kesiyor, el kol hareketleri yok, hakeme kosusturmak yok, itisme kakisma yok.

Olmayinca da bu sonuc alinir.

Bu mac benim daha onceki tespitimi de yeniden kanitladi. Dunya kupasina gidememizin en buyuk sorumlusu Ersun Yanal'dir. Bu takimdan daha iyi bir Turk takimi, ust uste bu Yunanistan'la berabere kaldi. 60 orta yapip bir bucuk pozisyona girdi.

Fatih Terim Isvicre macindan sonra olanlarin bas sorumlularindan biridir. Butun olanlar ona da ders olmustur eminim. Bu delikten cikaracak ve cikarmasi gereken de o. Insallah da becerecek.

Macin kotuleri Hakan ve Volkan'di. Hakan'i yazmaya gerek yok. Oynamasi izleyen icin azap. Turkiye Hakan'in emekliligi icin hazir artik. Bundan sonra onu oynatmak da ona eziyet. Yazik bir durumda, elalemin eglence konusu oldu. Volkan da iki kere topu izledi, direkler yardimina kostu. Geri paslarda epey kotu.

Onun haricinde takim gayet iyiydi. Tumer, Tuncay ve Sabri'yi ayirmak lazim. Bu ucu nefisti. Mehmet gorevini yapti. Defans da iyiydi. Arkaya atilan bir kac topta yavas Servet yavas kaldi ama yine de az hatayla oynadilar.

Ibrahim Uzulmez ayni Arda'ninkine benzer bir pozisyonda sakatlandi. Diz baglari kopmus diye duydum ve uzuldum. Gecmis olsun, Besiktas'in sampiyonluk icin iyice sansi azaliyor. Onemli adamdi, maca da iyi baslamisti. Arda'nin ne kadar ucuz atlattigi bir kere daha belli oldu.

Turk futbolunun bu yengiye gereksinimi coktu. Umarim bir toparlanma, hedeflere yeniden kenetlenme araci, nedeni olur.

Ozan Ersoy
Post Reply