Hazırlık maçı:G.S. - Bochum 1-2 (dk 23 ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
Neyse, forumun zevki olmazdi, herkes herseyde anlassaydi... Anlasamamakta anlasalim deyip, saha ustundeki "futbolsal" performansini, ve takim arkadaslarini etkileyisini sezon boyu inceleyip, daha sonra tekrar masaya yatiririz olmazsa... Benden nokta.
Benim icin hic onemi yok hakikaten Orkun'un dini mini imani itikadi gibi olaylarinin. Ister ate$e isterse $eytana tapsin. Adam basbayagi sonradan Hiristiyanligi da secebilir. Belki Turkiyede olan cok az dagu$tan Hiristiyandir. Ben gecmi$ini bilmiyorum acikcasi bilmekte istemiyorum. Oyle bir $ey varsa Kiliseye gider duasini eder. Yeri orasidir. Kimseye de bok yemesi du$mez.

Nasil Latin yalaklara da icerledigimi de soyledim. Boyle itikadlarini sahaya getirip seyircinin gozune sokanlarin amaci nedir? Onlardan ba$ka bu halti sahada ve seyirci onunde yapan yok. Ben $ahsen rahatsiz oluyorum. Bu konuda yanliz da degilim. Benim gibi bundan rahatsiz olanlar da az degil. Mondragon da yapardi bunu. Ama Mondragonun bunun yaninda yaptigi bir suru sacmaliklar oldugu icin bu cok kucuk kalirdi, yani sira gelmezdi ele$tirmeye devenin boynu hesabi. Nasil muskaya bozuk caliniyorsa bu turlu inanc minac adi altindaki hareketlere de tepki gosterilmeli ve vaz gecirilmeliler. Hakikaten eski koye yeni adet bu. Bundan once hicbir Turk futbolcusunda gozlenmeyen bir hareket oldugu ortada.

Orkun yenilik pe$inde ne yapacagiz demeyin. FB'li Volkan bir kurtari$inin sonunda kale direginde maymun gibi sallandi idi. Bu da garip kar$ilandi ve tepki aldi normal olarak. Bir daha yapmadi saniyorum. Orkun'un boyle sacmaliklardan bir an once vaz gecmesi lazim. Dua edecekse sahaya cikmadan soyunma odasinda etsin. Elini kalbi ustune koysun ba4 paramagini parmagini opsun. Ugurunu tazelemek icin gozden irak ne isterse yapsin. Sahaya da adam gibi cikip oynasin. Ba$ka bir beklentimiz yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Sevgili Alpay,

Yorumlarini ilgi ile okudum.

Bir tek #7 ile #11'de yazilan son gorusu son derece celiskili buldum o kadar :roll:
Hakli bir tesbit. Tek satirla birakinca celiskili gibi oynuyor.
Ozgurun bol alt aciklamasinin bir hikmeti varmis demek.
Demek istedigim, belirttigim oyuncularda ya guc, ya kazanma hirsi,
yada kollektif anlayis eksik ve duzelmesi zor. Ozan Ardayi sansli goruyor. Bence Ardada o zeka var ama birazda fizik yetersizligi dar alanda karsisindaki rakibini durdurduktan calim atmasina musaade ediyor. Lucescunun yerlesik sistemine gore ideal , Kallide cok hizli hucum etme var, o yuzden bocaliyor. Ardada zeka ve anlayistan cok fizik gucune arttirmaya ihtiyaci var. Daumun Tuncaya yaptigi gibi alet altina girmasi gerekiyor. Hasan Sas'in kazanma hirsi ve Guney cocugu
olmasindan oturu Kalli tarafindan tatli sert bagira cagira adam edilecegine inaniyorum. HAsanin yaptiklari, calimi abarttigi zamanlar disinda , yerlesik oynayan Lucescuda dogruydu, ama simdi kendini duzeltmesi lazim.
En kotu ihtimal FT zamanindaki gibi iyi bench/12. adam olur, girer girmez skoru etkiler.

Ozan haklisin yenilerin hepsi ilk 11 degil, ama galiba iskelet takim o.
Onun ustunde 4-5 degisiklik yapilip esas takim olusacak.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İkinci lig takımıda olsa, Köln maçını ilk 2 maçtan daha çok önemsiyorum. bakalım Mondragon'a gol atabilecekmiyiz :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
Neyse, forumun zevki olmazdi, herkes herseyde anlassaydi... Anlasamamakta anlasalim deyip, saha ustundeki "futbolsal" performansini, ve takim arkadaslarini etkileyisini sezon boyu inceleyip, daha sonra tekrar masaya yatiririz olmazsa... Benden nokta.

Nasil Latin yalaklara da icerledigimi de soyledim. Boyle itikadlarini sahaya getirip seyircinin gozune sokanlarin amaci nedir? Onlardan ba$ka bu halti sahada ve seyirci onunde yapan yok. Ben $ahsen rahatsiz oluyorum. Bu konuda yanliz da degilim. Benim gibi bundan rahatsiz olanlar da az degil. Mondragon da yapardi bunu. Ama Mondragonun bunun yaninda yaptigi bir suru sacmaliklar oldugu icin bu cok kucuk kalirdi, yani sira gelmezdi ele$tirmeye devenin boynu hesabi. Nasil muskaya bozuk caliniyorsa bu turlu inanc minac adi altindaki hareketlere de tepki gosterilmeli ve vaz gecirilmeliler. Hakikaten eski koye yeni adet bu. Bundan once hicbir Turk futbolcusunda gozlenmeyen bir hareket oldugu ortada.

Orkun yenilik pe$inde ne yapacagiz demeyin. FB'li Volkan bir kurtari$inin sonunda kale direginde maymun gibi sallandi idi. Bu da garip kar$ilandi ve tepki aldi normal olarak. Bir daha yapmadi saniyorum. Orkun'un boyle sacmaliklardan bir an once vaz gecmesi lazim. Dua edecekse sahaya cikmadan soyunma odasinda etsin. Elini kalbi ustune koysun ba4 paramagini parmagini opsun. Ugurunu tazelemek icin gozden irak ne isterse yapsin. Sahaya da adam gibi cikip oynasin. Ba$ka bir beklentimiz yok.
Cengiz hocam bu Google cikti mertlik bozuldu. Hakan'in muskasi ile ilgili yazdiklarin daha hala duruyor.
Cengiz Akgun wrote:PostPosted: Mon Oct 30, 2006 9:08 pm
Ortada cifte olcut (standard) var. Hiristiyan dini her hareketi yapar kimse orali olmaz ama Musluman'ligini ortaya koyanin hareketi ters kaciyor. Ben yine de din i$ini dunya i$ine kari$tirmaya simgeler uzerine i$i putla$tirmaya kar$iyim. Tuh Annemin yakamin altina ili$tirdigi nazar boncugunu ne yapacam $imdi. Ha demem odur ki zordur din i$ini Dunya i$ine kari$tirmak sonrada $a$irmamak. Hac olayina filan putpereslik diyerek bok atan muska ve nazar boncugu olayina ayni gozle bakmamasini aciklayamaz. Kafa bulaniverir hemen. Inancinda samimi olani ho$ kar$ilamak lazim.

Ben onu bunu bilmem. Muskali ya da muskasiz cevsenli cevsensiz galibiyet getirecek goller istiyorum yarin. Sevinmek benim de hakkim. Allahin sevgili kulumuyum degilmiyim anlayacagim yarin. ya siz?
Muskada bir sorun bulmuyordun, Hakan gollerini attikca onemli degil diyordun. Simdi Orkun'un hareketi mi batiyor gozune?

Ben muska olayina karsiydim. Ama Orkun'unkiyle arada cok buyuk bir fark var. Muskada batil inanc var. Ne dedigini anlamadigi karinca duasini, kagit parcasinin vucuduna yapistirmak ve bundan medet ummak, gol attiracagini sanmak ayri bir sey, kurtardigi golden sonra inandigi Tanri'sina tesekkur etmek, "cok sukur" demek ayri sey. Bir cok golcu, attigi golden sonra yukariya bakar, parmaklariyla isaret eder. Bu bir nevi "Tanrim benim yuzumu kara cikarmadigin icin sana hamdolsun" demektir. Simdi ona da mi bok atacagiz? Unutmayalim inanc basarinin temel ogelerinden biridir. Isteyeceksin, calisacaksin, bileceksin ve inanacaksin.

"Bu benim Allah'la aramda bir sey, hic bir dinle alakasi yok" diyor. Birakalim o zaman.

Orkun gidip Rustu gibi falanca duayi, tavuk bacagini, tavsan kicini mactan once kalesine gomerse o zaman "sacmalama evladim, sen isine bak, cok calis" deriz.

Birakin Tanri'sina nasil tesekkur ediyorsa etsin Orkun. Turkiye'nin en iyi kalecisi kendisi. Fersah fersah ilerde. Ama daha dunyanin en iyi kalecileri icinde olmasi icin cok calismasi gerekiyor. Galatasaray'in buyuklugunu gozunde buyutmeden hedeflerine odaklanirsa basarir. Daha 26-27 yasinda, zamani da var, yapacaktir. Out atislari iyi degilmis, onlari konusalim.

Bana kalirsa Orkun'un bu hareketini daha cok gormek isterim. Cunku muhtesem bir kurtaristan sonra yapiyor. Ne kadar cok yaparsa o kadar takima faydasi var demektir. Bardaga dolu tarafindan bakin hayat bu kadar kasilmaya degmez.

Ozan Ersoy
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:
Ben muska olayina karsiydim. Ama Orkun'unkiyle arada cok buyuk bir fark var. Muskada batil inanc var. Ne dedigini anlamadigi karinca duasini, kagit parcasinin vucuduna yapistirmak ve bundan medet ummak, gol attiracagini sanmak ayri bir sey, kurtardigi golden sonra inandigi Tanri'sina tesekkur etmek, "cok sukur" demek ayri sey. Bir cok golcu, attigi golden sonra yukariya bakar, parmaklariyla isaret eder. Bu bir nevi "Tanrim benim yuzumu kara cikarmadigin icin sana hamdolsun" demektir. Simdi ona da mi bok atacagiz? Unutmayalim inanc basarinin temel ogelerinden biridir. Isteyeceksin, calisacaksin, bileceksin ve inanacaksin.

"Bu benim Allah'la aramda bir sey, hic bir dinle alakasi yok" diyor. Birakalim o zaman.

Ozan Ersoy
O kadar bir fark var mı hakkaten muska'yla şu hareket arasında? (veya gol sonrası ıstavrozuyla, vs.) İnançlar arasında "seninki batıl, benimki ise o kadar mantıklı ki o kadar olur" diye ayrım yapmak ne kadar mümkün? Orkun'unki Allahla onun arasında da muska takanınki (Hakan oluyor herhalde o da?) Hakan'la bizim aramızda mı?

Bunu "ondan medet ummak" falan diye aşağılayarak bakmayı da çok anlamıyorum, eğer maça çıkmadan evvel dua eden, "Allahım sen yüzümü kara çıkarma" diyen futbolcuları da taşlamayacaksak. Kimden ve neden medet umulabileceğinin bir listesi mi var?

İsteyen muskasını taksın, isteyen ıstavroz çıkarsın, isteyen de havaya baksın toprağı öpsün, "gulu gulu dansı" yapsın. Bize çok karışacak bir şey düşmez bence. Bana kalsa ben de isterim futbolcum muska takmasın, türbe türbe gezmesin, modern olsun efendi olsun ama, Ali abinin de sıklıkla belirttiği gibi bu adamı takıma futbolcu diye alıyoruz, kızımıza damat diye değil.

Haa, sırf Orkun olayına bakacaksan hareketin dini/manevi yönünden çok "özenti"liği rahatsız etti beni, yine de keyfinin bileceği şeydir.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz hocam bu Google cikti mertlik bozuldu. Hakan'in muskasi ile ilgili yazdiklarin daha hala duruyor.

...

Ozan Ersoy
Muska olayinda yazdiklarimda hic celi$ki yok. Ben Hakan'in gol attiktan sonra ya da atamadiktan sonra cikarip muskasini optugunu ya da sivazlayip alnina filan goturdugunu gormedim. Sen gordun mu? Formasinin altinda. Onun icin Google filan sokmez bana. Soylediklerimin arkasindayim. Hicte kivirtmiyorum mertligin bozulmasi konusunda. Yalan riya yok bende. Bir macta siyrildi mi ne o zaman gozukmu$ cev$enli muskasi. Ben gormedim $ahsen. Cikarip macta muskayi opup alnina koydugunu filan gorursem merak etme hemen soylerdim hem de agir bir bicimde. Adam gizlemi$. Orkun da isterse hacli kolye taksin (gerci madeni zincir filan yasak) isterse hacini kadife keseden muska yapip kalbinin ustune yapistirip o da saklasin formasinin altinda. Benim gozume sokmadigi takdirde dedigim gibi hic bir sorun yok. Kimsenin inanclarini tarti$miyorum. Hic beni alakadar etmez neye inanip neye inanmadigi. Boyle macta seyirci ve TV'de milyonlarin onunde aleni olarak yerli yersiz vakitli vakitsiz ulu orta sergileyi$ini ele$tirdim. Yobazligin her ce$idine kar$iyim. Ama Cumaya namaza gitti Pazar gunu kilise de imi$ gibi $eyler ele$tiri konusu olmamali benim goru$ume gore.

Sen boyle nalinci keseri gibi sevdigini goge cikarip sevmedigini yerin dibine batirmaya iyi ali$tin bugunlerde. Orkun utandirmaz in$allah. Hadi bakalim hayirli olsun.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Jul 14, 2007 9:34 pm, edited 14 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote: ...
Haa, sırf Orkun olayına bakacaksan hareketin dini/manevi yönünden çok "özenti"liği rahatsız etti beni, yine de keyfinin bileceği şeydir.

Ugur
Ben de ayni $eyi soyledim zaten. Tamamen bir taklitcilik ornegi. Buram buram gorupte ozendigi bir olay olmu$. Kare kareye filan da luzum yoktu. Mac icinde hareketin benzerligi o kadar a$ikar ki gorunen koy kilavuz istemiyor.

Keyfine gelince bu pek keyife kalmi$ bir $ey degil. Yapmasa iyi olur. Ba$kan filan olsam onu bundan vaz gecirmeye cali$irdim (o yuzden de degilim zaten) yapma oglum boyle $eyler pek kabul gormuyor ekmek yedigin yere zararin olmasin derdim. Mondragon yapti ama derdi o da. Onun icin el kol ile yapilan dini dinsiz jestlerin kontrata yazmak lazim. Kezman ve Ilic'in el hareketi de sorun oldu idi. Bir daha yapmadilar. Luzum yok boyle $eylere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ugur Sahin wrote:
O kadar bir fark var mı hakkaten muska'yla şu hareket arasında? (veya gol sonrası ıstavrozuyla, vs.) İnançlar arasında "seninki batıl, benimki ise o kadar mantıklı ki o kadar olur" diye ayrım yapmak ne kadar mümkün? Orkun'unki Allahla onun arasında da muska takanınki (Hakan oluyor herhalde o da?) Hakan'la bizim aramızda mı?

Bunu "ondan medet ummak" falan diye aşağılayarak bakmayı da çok anlamıyorum, eğer maça çıkmadan evvel dua eden, "Allahım sen yüzümü kara çıkarma" diyen futbolcuları da taşlamayacaksak. Kimden ve neden medet umulabileceğinin bir listesi mi var?

İsteyen muskasını taksın, isteyen ıstavroz çıkarsın, isteyen de havaya baksın toprağı öpsün, "gulu gulu dansı" yapsın. Bize çok karışacak bir şey düşmez bence. Bana kalsa ben de isterim futbolcum muska takmasın, türbe türbe gezmesin, modern olsun efendi olsun ama, Ali abinin de sıklıkla belirttiği gibi bu adamı takıma futbolcu diye alıyoruz, kızımıza damat diye değil.

Ugur
Ugur, olay modernlik efendilik degil, pek bir alakasi yok. Bu konularin listesi var. Liste de benim listem degil. Madem muslumanim diyor Hakan, temel, kokten hata yapiyor. Muslumanlik'da Allah haricinde herhangi bir seyden veya insandan yardim istemek "sirktir". Bakiniz Fatiha suresi. Neyse burasi cahil cuhala, dinsiz dinli, muhendis dusunur icin oturup yillaca tartisilacak bir konu.

Ikincisi Hakan bunu yapmakla diger oyunculari da etkiliyor. Ne bileyim ben hoca olsam, 10 tane genc oyuncum "Hakan abinin muskasi falanca hocadanmis, cok kuvvetli, onu taktin mi golu de takiyorsun" diye konussa ve bu takunyali heriflerin kapisini asindirsa "yandim ben" diye dusunurum.

Ucuncusu zavalli Hakan'in muskasi goruldugu gibi pek bir halta yaramadi. Yarasa 40 macta 4 golden fazla atardi.

Ben TD, bir egitmen olsam "Hakan aslanim, yanlis yapiyorsun, belki de bu muskalar yuzunden gol atamiyorsun" derim. Neden derse aciklarim, bak kocum Kur'anda "Benimle kulum arasina girmeyin, hic bir sey sokmayin, sadece Benden yardim isteyin" diye yaziyor. Hic yanlis yapip yapmadigini dusundun mu? diye sorarim. Bir insan yapimi maddenin nasil kutsal bir gucu olabilir ki? Sonra onu zihinsel olarak rahatlatmaya, gol anini kafasinda yasamasina, aciklari gorup, Yaradan'a siginip vurmasina calisirim. Olmazsa da kulubede otuttururum.

Orkun'a ne denir? Adam bu benim Allah'la aramda diyor. Yaptigi basarili kurtaristan sonra tesekkur ederekten kullaniyor. Tanri'na herkesin ortasinda tesekkur etme mi diyeceksin? Ona bir sey desen, "Sana ne hocam" derse, ozenti misin mi diyeceksin? "Neden rahatsiz oluyorsun hocam, Tanri'ya tesekkur edildiginden mi?" derse ne olacak? Evinde yap bunu desen "hocam niye ayip bir sey mi yapiyorum" derse ne olacak?

Dedigim gibi insallah nice nice maclarda nice nice zamanlar Orkun'u bu hareketi yaparken gorururuz. O yaptikca GS'a mac kazandiriyor demektir. Zaten cok kisa zamanda butun Avrupa'nin dikkatini cekecek ben eminim. O zaman GS'dan da, bu ulkeden de arkasina bakmadan gidecektir.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aykut ne yapsın!

Galatasaray, yeni sezona Almanya'da günde 3 idman yaparak hazırlanırken, çift kale maçta Lincoln adeta yıldızlaştı...
Galatasaray, yeni sezona Almanya’da günde 3 idman yaparak hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılı futbolcularda bu yoğun tempoya rağmen, en ufak bir yorgunluk ve bıkkınlık gözlenmezken, antrenmanlardaki istekli tavırları ve moralli olmaları Feldkamp’ın da yüzünü güldürüyor. Dün sabah 8.00’de kros çalışması ile güne başlayan Sarı-Kırmızılılar, 11.45’te ise sahada yaptığı antrenmanla hazırlıklara devam etti. Yarı saha çift kale maçta ise Lincoln adeta yıldızlaştı. Topla yaptığı akrobatik hareketlerle izleyenlerin beğenisini kazanan Brezilyalı, daha sonra Aykut’un koruduğu kaleye frikik attı. Sambacı, kullandığı 10 frikiğin, 7’sini gole çevirip ustalığını bir kez daha gösterdi.

İdmanda izdiham

Galatasaray’ın teknik direktörü Feldkamp Kalli’den bir ilk... Disipliniyle bilinen Alman çalıştırıcı, daha önce idman yaptıkları sahaya top toplayıcılar da dahil olmak üzere kimseyi almıyor, Sarı-Kırmızılı futbolcular da su ihtiyaçlarını kendileri saha kenarına giderek karşılıyordu. Tecrübeli çalıştırıcı, yanlışlıkla sahaya girmeye çalışan kişileri de ‘Sahaya oyuncularım ve benden başkası giremez’ diyerek sert bir dille uyarıyordu. Fakat Feldkamp, Almanya’da dün gerçekleştirilen akşam idmanında herkesi şaşırttı. Antrenman sonunda başarılı teknik adam, idmanı izlemeye gelen bin kişi kadar Galatasaraylı taraftarı sahaya davet etti. Kalli’nin kendilerini sahaya almasıyla büyük sevinç yaşayan taraftarlar, bu coşkularını futbolcularla paylaştı ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fanatik
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugünkü maçta yeni transferlerden sadece volkan'ın oynayacağı söylendi(lig tv muhabiri)

sanırım kadro şöyle olacak.

.........................Fırat/orkun/aykut

cihan........song..........tomas......orhan

....hasan............m.topal..........volkan

.........................arda

..............necati............ü.karan
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Maci tv'den izleyemeyen arakadaslara alternatif var. Internetten veriliyor:

http://www.center.tv/online/lib/index.p ... &srv=start

Görüntü kalitesi fena degil. Ama bir kac bin kullanici birden yüklenirse ne olur bilemem tabii.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Link sağda solda dağılmaya başlamış :)

Alaman teknolojisi başka oluyor :D

Ümit Özat röportajı izliyoruz.. Maç yakında başlar umarım. Neden bu kadar erken bir saatte başlıyor anlamadım, havalar serin galiba Almanyada...

Baris Tokat wrote:Maci tv'den izleyemeyen arakadaslara alternatif var. Internetten veriliyor:

Görüntü kalitesi fena degil. Ama bir kac bin kullanici birden yüklenirse ne olur bilemem tabii.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maça çıkan ilk 11

............aykut
cihan...... tomas... .....emre....... orhan
hasan...... m.topal .....arda ....volkan
..........necati -...... ümit karan

Köln de Mondragon ve ümit özat kadroda
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jul 15, 2007 5:00 pm, edited 1 time in total.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:Link sağda solda dağılmaya başlamış :)

Alaman teknolojisi başka oluyor :D

Ümit Özat röportajı izliyoruz.. Maç yakında başlar umarım. Neden bu kadar erken bir saatte başlıyor anlamadım, havalar serin galiba Almanyada...

Baris Tokat wrote:Maci tv'den izleyemeyen arakadaslara alternatif var. Internetten veriliyor:

Kölün'de isi 34 derece. Oyuncular iyi terleyecek. Sanirim hizli bir mac olmaz.
Ayrica mac 15 dakka gec basliyor. Stadin önünde daha cok taraftar varmis.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Biz hala reklamları izliyoruz.. Yeni oyuncuları izleyebilsek daha iyi olurdu..
Post Reply