33. hafta: Sivasspor-GS 3-5 (Song(KK),Arda(3), Ayhan, Hakan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

Poll ended at Tue Apr 29, 2008 10:53 pm

Sivas kazanır
3
8%
Berabere biter
9
23%
Galatasaray kazanır
27
69%

Total votes: 39

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kemal Bakircioglu wrote: suclama olarak soylemiyorum, ama motivasyonlari ayni oldugu soylenemez. Uc hafta onceki Kayserinin Sivas macindaki oyunu , Fenerbahce ile oyununa karsilastirmak yeterli. Buyuk takimlara karsi Anadolu takimlari daha hirsli oynadigi bir gercek. Bu acidan Sivas avantajini kullandi ve ligin zirvesinde.
Ben neden suçlanmadıklarını anlamıyorum. Bır takım ligin ilk dördündeki takımlarına karşı (kendi hariç tabii) maç başına 0.6 puan alıyor (beş maçta dört mağlubiyet) ligin diğer takımlarına karşı maç başına 2.5 puan alıyor. Bunun birilerinin bu takıma buyrun kazanın demesi dışında mantıklı açıklaması olabilir mi?

Ha, ayrıca üç büyüklerle maçlarında bir BJK maçı hariç hani puan almaktan vazgeçtim, dört maçta bir gol atmışlar, o da 2-0 mağlupken 90. dakikada gol manasızken atılmış, hadi gol atmaktan da vazgeçtim, düzgün atak yapamıyor.

Sonra bu takım diğer rakiplerine karşı ortalama puan olarak bu karşısında rezil olduğu üç takımdan da daha başarılı.

Sonra bunun açıklaması motivasyon, konsantrasyon, yon, yon, yon.

Birileri çıkıp Sıvas çıplak desin yahu, Anadolu takımları oynamıyor işte bu adamlara karşı, zirveye yakın kaldıklarından beri de iyice oynamıyorlar. Son 6 maçında 5 galibiyet 1 mağlubiyet almış Sıvas, mağlubiyet BJK'a karşı, kalan her maç üç puan.

Hadi canım.

Ali
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ali hocamın yorumları doğru.
Sivas öyle ahım şahım bir takım değil.
İstekli oynuyorlar, sabırlılar, Muhammet Ali ve Mehmet Yıldız gibi iki tane vurucu oyuncuları var. Takımdaşlıkları iyi.
Öte yandan, taktiksel zenginlikleri hiç yok. Deplasmanda kazandıkları maçlarda izleyin. Mahkum oyun, bir kontratak, üç puan. Savunmada gedik vermeyen takımlara karşı atak yapacak hücum güçlerinin olmadığı ortada.
Fenerbahçe defansını zorlayamadılar. Beşiktaş defansını zorlayamadılar.
Bizim Servet'imiz, Emre'miz var. Ayrıca eskisi gibi çift forvet + Lincoln değil, sadece çift forvet ya da tek forvet + Lincoln oynayacağız. Mehmet Topal ve Ayhan orta sahanın dinamoları olacak.
Fakat bir dezavantajımız olduğu kesin.
Kutlamaları abarttık.
Fener galibiyeti kutlamaları, camianın elektriğini akıtmış olabilir. Bu çok tehlikeli olur.
Faruk Süren anlatmıştı, 2-2 biten Leeds United yarı finali sonrası bütün TV'ler röportaj için futbolculara ve teknik heyete bastırırken, o günün yönetimi, "Daha görevimiz bitmedi" diyerek takımın tansiyonunun düşmesine karşı koymuşlardı.
Bugün de öyle. Görevimiz bitmedi. Henüz şampiyon olmuş değiliz. Elektriğimizin tam olması lazım.
(Benim avatar İsmail'in dikkatini çekmiş. Fanatik Gazetesi'nin birinci sayfası)
Fener maçında gösterilen kazanma arzusu Sivas'a da olursa işimiz kolaylaşır.
Unutmayalım, Sivas'ın puanı Fener'le eşit olmasına rağmen Sivas bir Fenerbahçe değil.
Fenerbahçe'nin uygulamaya çalıştığı teknik ve taktik beceriler, Sivas'ta yok denecek kadar az.
Çok iyi oynar mıyız bilmem ama pozisyona gireriz.
Girdiğimiz pozisyonları mutlaka değerlendirmemiz gerekiyor. Deplasmanda oynuyorsan sinekten yağ çıkaracaksın. O yüzden, gol ortalaması yüksek olmayan Hakan Şükür'ün yedek kulübesinde oturması şart.
Last edited by Salih Bora on Wed Apr 30, 2008 4:40 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sivas maçı FB maçından daha önemli!

Şampiyonluk bu maça bağlı! FB'ye kaybetsek şampiyonluğu kaybederdik ama Sivasa yenilmek bizi 3. bile yapabilir.

Sivasa kaybedersek, FB maçının hiçbir anlamı kalmaz! Tıpkı 2 yıl önce FB'den 4 yemenin pek bir anlamının kalmaması gibi..

Sivas'ı sahasında pek yenmişliğimizde yok sanırım. İşimiz zor. Hele doğru düzgün bir kadro çıkaramazsak bunca emeğe çok yazık olur.

Şu 50 binlik prim meseleside doğru değil. Şampiyon olamazsan feneri 5-0 yensen ne olur?
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Murat Biricik wrote:Y. Sardan bugunku basin toplantisinda 11 Mayis i `Cildirma Gunu` ilan etmis. Neden? Bizim bilmedigimiz bir lig de GS in bir takimi oynuyor ve sampiyon olmus da biz mi habersiz? Ben FB maci sonrasi olusan ortamdan ve yapilan aciklamalardan hic ama hic memnun degilim. FB nin iki sene once yasadigi havaya bence girdik, umarim gec kalmadan cikariz!

Y.Sardan i ilk kez AIG ile yapilan halka arz da dinlemistim, fazla abartili bulmustum. O. Canaydin ile girdigi Baskanlik yarisinda iki kez dinledim, tatmin olmadim. Bugun de beni yaniltmadi. Ne geregi var bu tur bir aciklamanin. Haftalar oncesi sampiyonlugunu ilan edersin de son haftayi zafer - ya da yeni tabiriyle cildirma gunu- diye adlandirirsin.

Ayrica niye cildiriyim ki? Akli basinda, sevinc ve cosku dolu kutlarim.
Habere bende baktim, gayet akli basinda konusmus.

Mayis 11'e kadar ( 2 lig maci) daha bekleyin, sonra sevinin der. Sabahta bu mars " cildirin" ile haber ilk ciktigi zaman marsin zaten olan bir takim marsinin uzerine sarki sozunun degistirilmesi diye yazildigini yazmisti Bir gazeticilik ters kosesi birbirlerinde dahi haberleri yok.
Kemal Bakircioglu
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ali Gursel wrote:
Kemal Bakircioglu wrote: suclama olarak soylemiyorum, ama motivasyonlari ayni oldugu soylenemez. Uc hafta onceki Kayserinin Sivas macindaki oyunu , Fenerbahce ile oyununa karsilastirmak yeterli. Buyuk takimlara karsi Anadolu takimlari daha hirsli oynadigi bir gercek. Bu acidan Sivas avantajini kullandi ve ligin zirvesinde.
Ben neden suçlanmadıklarını anlamıyorum. Bır takım ligin ilk dördündeki takımlarına karşı (kendi hariç tabii) maç başına 0.6 puan alıyor (beş maçta dört mağlubiyet) ligin diğer takımlarına karşı maç başına 2.5 puan alıyor. Bunun birilerinin bu takıma buyrun kazanın demesi dışında mantıklı açıklaması olabilir mi?

Ha, ayrıca üç büyüklerle maçlarında bir BJK maçı hariç hani puan almaktan vazgeçtim, dört maçta bir gol atmışlar, o da 2-0 mağlupken 90. dakikada gol manasızken atılmış, hadi gol atmaktan da vazgeçtim, düzgün atak yapamıyor.

Sonra bu takım diğer rakiplerine karşı ortalama puan olarak bu karşısında rezil olduğu üç takımdan da daha başarılı.

Sonra bunun açıklaması motivasyon, konsantrasyon, yon, yon, yon.

Birileri çıkıp Sıvas çıplak desin yahu, Anadolu takımları oynamıyor işte bu adamlara karşı, zirveye yakın kaldıklarından beri de iyice oynamıyorlar. Son 6 maçında 5 galibiyet 1 mağlubiyet almış Sıvas, mağlubiyet BJK'a karşı, kalan her maç üç puan.

Hadi canım.

Ali
Iyi kotu alinmis onca puan var. Anadolu takim oyuncularin uc buyuklere vede Istanbuldaki maclara daha motive olmalarinin sebebi daha iyi bir takima transfer olabilmek. Ayni Sabri'yi izlemeye gelen Italyan takimlari olunca adam gibi oynamaya baslamasi gibi. Sivas akilliymis ve puanlari toplamis, bu defansi duzgun olan her Anadolu takimin basina gelebilir. Yanliz ben ligin ilk macinda Trabzondan aldiklari 3 puani hala unutmus degilim, numaradan yenikken aldilar maci., o yuzden cok bir sempatim yok. Arti Bulent Uygun bir roportajinda favori GS, yenersek ne ala demesi samimiyetsizlikten baska bir is degil. Yenelim cikalim bu donguden , asil Oftas maci daha cetin gecicek, iki defa oynayip yenildigimiz bir takim, hocalarinin muhakkak bildigi bir puf noktasi vardir.

Lincoln ile ilgili hic bir gelisme var midir. Bu adam bize lazim.
Kemal Bakircioglu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kemal Bakircioglu wrote:Iyi kotu alinmis onca puan var. Anadolu takim oyuncularin uc buyuklere vede Istanbuldaki maclara daha motive olmalarinin sebebi daha iyi bir takima transfer olabilmek. Ayni Sabri'yi izlemeye gelen Italyan takimlari olunca adam gibi oynamaya baslamasi gibi. Sivas akilliymis ve puanlari toplamis, bu defansi duzgun olan her Anadolu takimin basina gelebilir.
Evet, iyi ve kotu alinmis. Ben kotu alinanlardan bahsediyorum.

Turkiye'de 50 senedir birinci lig oynaniyor, 50 senedir Anadolu takimlari uc buyuklere bileniyor, 50 senedir Sivas'in yaptigini yapan yok. Bu Sivas zamanin Eskisehir'inden, Kocaeli'nden, Sakarya'sindan, Antep'inden, Genclerbirligi'nden daha mi iyi? Yoksa Anadolu takimlari oyunculari uc buyuklere bilenmeyi yeni mi kesfetti?

Bizim liglerde basarili bir suru Anadolu takimi cikti, hatta sampiyon olani da cikti, ama bunlarin hicbiri uc buyuklere karsi bu kadar aciz olup diger takimlara karsi bu kadar cok puan alamadi.

Istatistik sever misin, ilgilenir misin bilmem ama uc buyuklerden mac basina 0.6 puan alip digerlerinden mac basina 2.5 puan almanin Anadolu oyuncusunun motivasyonu, falan fistikla aciklanmaz. Kayseri neden 22 mac kazanamamis bu sene, Anadolu takimlari uc buyuklere ve Kayseri'ye mi bileniyorlar? kayseri Sivas'tan goz gore gore daha iyi takim.

Garip bu is, cikip da nasil oluyor diyen yok.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:22 Nisan 2006'da FB'nin 4-0 kazandigi derbi'den sonra tum basin Fener'i sampiyon ilan etmisti. Aslinda daha 3 hafta vardi ve onlarin hemen sonraki hafta zor gececegi dusunulen Trabzon deplasmanlari vardi (bizim bu haftaki Sivas deplasmanina benzer bir sekilde). Bazilari bu sefer "dur once Trabzon'u yensinler sonra konusalim" demisti. O macta 1-0 maglup duruma dusmelerine ragmen 2-3 kazanip liderligi (ikili averaj'a gore liderdiler) korumuslardi. Ayrica ertesi hafta bizim BJK deplasmani vardi (bu sene FB'nin Trabzon deplasmanina benziyor biraz), yani FB kesin sampiyon diye konusuluyordu. Icerde Erciyes'i yendikden sonra sadece Denizli deplasmaninda galibiyet lazimdi onlara (bizim mucize'ye yakin sekilde BJK'i Inonu'de son saniye'de yenmemizden sonra). O Denizli macinda ne oldu hepimiz hatirliyoruz.
...
Deniz
Benim hatirladigim bir sey daha var. Burada yukarda dedigin gunlerde BJK macindan sonra kagit uzerinde her sey bitmedi filan dediginde biraz alayimsi biraz da kizgin olarak cevap vermistim. FB'yi kutlayanlar arasinda coktan yerimi almistim. Soylediklerime kizdin szileri bilmem ama ben umudumu kirmadan son maci bekleyecegim demistin. Boyle bir seyler kalimda kaldi. Sonrasi malum. Bu seferde tersine soyluyorsun ki cok dogru. Esekten dusmus karpuza donmemek icin bu iki haftayi bekleyecegiz. Onumuzdeki 6 puanin en az 4'nu almadikca hayal gormege luzum yok. Sivasta yenilme halinde cok seyler kaybolacak.

Mert pasa yenilmeyiz filan demis ama benim bu kadar guvenim yok bu adamlara. Hic sasirmam cunku yapmadiklari isler degil. Kasimpasa'ya yenilen adamlar da bunlardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bizim gol atma problemimiz suruyor. Sivas ise az gol yiyor. Bu mac daha da defansa kapanacaklardir. Gol yemez isek bu mac muhtemelen beraberlikle sonuclanir. Ve bu da iyi sonuc olur.

FB'nin de puan kaybetme olasiligi var. GS'nin UEFA ve Tur. Kupasindaki sansi tekrar ederse, biz berabere kalip sampiyonlugu da ilan edebiliriz :)

Futbolcularin bu macta konsantrasyon kaybina ugramalari mumkun degil. Surekli kosacaklardir ve bastiracaklardir. Ama gol olmayinca olmuyor. Bu macta onemli olan defansi saglam tutmak. O arada atarsak da ne ala...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sivasspor'un son derece cekindigim nedenlerini Alpay gecen sene 17 Aralik'07 de burada yazmisti...

Arsivimde bir dosyaya koymusum. Cekindigim noktalari bold yaptim...

Alpay Dedeoglu wrote:Sivasspor olayi enteresan. Antrenorluk diplomasi bile olmadigini zannettigim , futbolcu eskisiyle bu basarisi ilginc.
Ama milyon dolarlarin oldugu bir sektorde
buna pek izin vermezler. Belki bir Anadolu klubu efsanesi rating yapar ama bu FB, GS, BJK ratingi kadar girmeye baslayacagini tahmin ediyorum.
4 buyukten birinin pastanin disina itilmesi kolay kabullenmez.

Fakat soyledigi bir sey var. Yuksek rakimda ve sert iklimde oynamasi sebebiyle kendi sahasinda avantaji var. Perunun yuksek irtifada Brezilyayi yenmesi gibi . Buyuk sehirlerdede Sivasli sayisinin coklugundan dolayi en az 9 deplasmaninda iyi destekleyeni var.

Normal kosullarda sevmem gereken bir takim olmasina ragmen FB ile aralarindaki organik iliskiden, saibeli yoneticileri
ve Trabzonun atesli ve kontrolsuz seyircilerinin hatasindan yararlanarak mac sonrasi beles 3 puana konmak icin yaptiklari iki yuzluluklerinden sevmiyorum
yuzunden sevemiyorum bu takimi.
Antep, Ankaraspor ve Kasimpasa ile birlikte 2. ligte gormek isterim kendilerini.

Alpay Dedeoglu wrote:
Baskanları FB uyesi ve Sedat Pekerin arkadasi ise ve FB maclarini eskiden duzenli izliyorsa,

Kadroda yer bulamayan FB'li futbolcular oraya gidiyorsa,

Surekli eski FB futbolculari ve antrenorleri kullaniyorlarsa,

Medyada tesadufi olarak Aziz Yildirim gudumlu kalemsorler tarafindan sisiriliyorlarsa,

Diger Anadolu klupleri mali cikmazlar icindeyken ne hikmetse bunlarda
boyle seyler yok ise,

İstanbul deplasmanlarinda bolca FB kaskollu-bayrakli seyircileri var ise,

Hakemli, gundem degistirmeli, bol radyoya televizyona cikmali alistigimiz FB medya ve gundem degistirme stratejilerini benimsiyorlarsa ,

bende onlari FB PAF TAKIMI (YADA TRIBUN TABIRIYLE YANDAN YEMIS FB ) olarak gorurum.

Asker Bulent denilen medya gulunun gecmisinde ne oldugunu biliriz. Kocaeli sampiyonluga cok yakin iken ani sebebi aciklanmayan performans dusuklugu(?!) ,(Gidin Kocaeline de anlatsinlar), GS sampiyonluk balosuna gidip FB'ye imza atmak, Oyuncu menajerligi ve teknik kadroda olmayi ayni anda yapmak, verilen gorevi yapmayarak yenilgiyi hazirlamak(Istanbulsporda Oguzu tutmayip FB yenildi diye Ali Sen tarafindan FB'den kovulmustu). Zaten bir futbolcu alakasi yokken,
''Vatan millet'', ''Karakterli adam'' ''Ataturk'' ''Asker selami'' vs gibi hamasi edebiyat yaparsa kusku duyulmali ondan. YAni Ataturkun takimi geyigine benziyor, ama ne hikmetse Ataturke suikast yapmaya kalkisan adami klup baskani yapilan yerde(Dr Nazim olayi)

Baskanlari dun gene ayni seyi yapmis. Mac cikisi baska konusuyor, daha sonra baska konusuyor. Trabzon olayindada manipulasyon yapmislardi.
Mac cikisi baska, daha sonra da baska konusmuslardi.

Valileri ne hikmetse sadece GS macina prim dagitir, vede tesadufturki FB li olarak bilinir. Evet Sivasin butun sorunlari bitmis, valilik butcesinde gani gani para, sira profesyonel futbolcuya dagitmaya kalmis.

Sert oynamalari baska, bilege sakatlamaya girmek bambaska.
Hepimiz az cok top oynadik, sakatlanmaya girmenin ne oldugunu biliriz.
Ne oldu birileride sakatlik basina prim mi verdi? Onu yapacagina top oyna golu atmaya , lider olmaya bak. Gecmis senelerdede ayni seyi yaparlardi bunlar yuksek irtifali, zimpara gibi buzlu karli Sivas sahasinda.

Ardaya kirmiz kart veremezdi cunku daha Barisa yapilana faul bile vermedi hakem. Mehmete yapilana cok bariz diye lutfen sari kart cikartti?Yan hakemin kac GS atagini yanlis ofsaytla kesmesine deginmiyorum bile!!

Bir an evvel dussunler ligden. Mehmet Yildiz ve Mohammed'in kontratlari bu sene sonu bitiyor. Gitsin birisi simdiden lig sonu icin anlassin, bunlar da avucunu yalasin. 3,5 milyon + Ozgurcan mis. Hadi ordan.

Insallah 2. lige duserler. Bir Anadolu takimi sampiyon olacaksa, kendi bilek gucuyle olsun, birinin gudumuyle ve masasi olarak degil.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Adamlar bize karsi http://www.yeniulke.net/?msec=Spor&ssec ... &isec=4846 mehter marsi ile antreman yapiyorlarmis.

Baskan Polat ne demis ki Cemiyet baskanlari http://www.sivasanadolugazetesi.com/art ... p?aid=1805 konusuyor :?:
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Murat Gokcigdem wrote:Adamlar bize karsi http://www.yeniulke.net/?msec=Spor&ssec ... &isec=4846 mehter marsi ile antreman yapiyorlarmis.

Baskan Polat ne demis ki Cemiyet baskanlari http://www.sivasanadolugazetesi.com/art ... p?aid=1805 konusuyor :?:
Sivas'lilar tecrubesizliklerini gostermeye baslamislar bile takimlari uzerine gereksiz baski yaparak. Adam 1-0'a da fit degil. 3-0 istiyor. Isteyenin bir yuzu, vermeyenin iki yuzu...(ne demekse!)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Mert pasa yenilmeyiz filan demis ama benim bu kadar guvenim yok bu adamlara. Hic sasirmam cunku yapmadiklari isler degil. Kasimpasa'ya yenilen adamlar da bunlardi.
Sen Sivas'lilara biraz fazla guveniyorsun Cengiz abi... Kasimpasa bizim karismiza ciktiginda dusmesi neredeyse kesinlesmisti ve kaybedicek hicbirseyi olmadan rahat rahat oynadilar - mucadele ettiler - bizim de en kotu gunlerimizden biriydi... Bu macla o macin karsilastirmasi bile olmaz...

Sivas'in ustunde cok buyuk baski olacak - kendi kendilerine yaratiyorlar o baskiyi... ama onu kaldiracak tecrubeleri yok... bacaklari titreyerek cikacaklar bu maca... paslar her nasilsa yanlis yerlere gidecek - oyunculari normal rollerinin disina cikip fazladan birseyler yapmaya calistikca daha da batiracaklar - bu isler tecrube edinene kadar boyle... Birkac kisinin Sivas zaten yapacagini yapti bu macta kaybedecek birseyi yok dedigine bakma - cok ciddiye aliyorlar bu maci o yuzden de husrana ugrayacaklar. GS da boyle maclari cokca oynamis bir ton adam var - o yuzden rahatim.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cengiz Akgun wrote:
Deniz Selman wrote:22 Nisan 2006'da FB'nin 4-0 kazandigi derbi'den sonra tum basin Fener'i sampiyon ilan etmisti. Aslinda daha 3 hafta vardi ve onlarin hemen sonraki hafta zor gececegi dusunulen Trabzon deplasmanlari vardi (bizim bu haftaki Sivas deplasmanina benzer bir sekilde). Bazilari bu sefer "dur once Trabzon'u yensinler sonra konusalim" demisti. O macta 1-0 maglup duruma dusmelerine ragmen 2-3 kazanip liderligi (ikili averaj'a gore liderdiler) korumuslardi. Ayrica ertesi hafta bizim BJK deplasmani vardi (bu sene FB'nin Trabzon deplasmanina benziyor biraz), yani FB kesin sampiyon diye konusuluyordu. Icerde Erciyes'i yendikden sonra sadece Denizli deplasmaninda galibiyet lazimdi onlara (bizim mucize'ye yakin sekilde BJK'i Inonu'de son saniye'de yenmemizden sonra). O Denizli macinda ne oldu hepimiz hatirliyoruz.
...
Deniz
Benim hatirladigim bir sey daha var. Burada yukarda dedigin gunlerde BJK macindan sonra kagit uzerinde her sey bitmedi filan dediginde biraz alayimsi biraz da kizgin olarak cevap vermistim. FB'yi kutlayanlar arasinda coktan yerimi almistim. Soylediklerime kizdin szileri bilmem ama ben umudumu kirmadan son maci bekleyecegim demistin. Boyle bir seyler kalimda kaldi. Sonrasi malum. Bu seferde tersine soyluyorsun ki cok dogru. Esekten dusmus karpuza donmemek icin bu iki haftayi bekleyecegiz. Onumuzdeki 6 puanin en az 4'nu almadikca hayal gormege luzum yok. Sivasta yenilme halinde cok seyler kaybolacak.

Mert pasa yenilmeyiz filan demis ama benim bu kadar guvenim yok bu adamlara. Hic sasirmam cunku yapmadiklari isler degil. Kasimpasa'ya yenilen adamlar da bunlardi.
Ama ben bu sefer tersini soylemiyorumki, tam aynisini soyluyorum. Soyledigim sey onde olan takimin onde bitiricegeni dusunmek yanlis olur. Onde olan takimin son maclari kazanmasi lazimki onde bitirsin. O zaman son mactan evvel "FB puan kaybedebilir" demistim (ve evde salon'a sari kirmizi kurdeler asip, konfeti ve sampanya yanimda hazir kayseri macini izlemistim, yani sadece laf degildi, sampiyonlugu kutlamaya hazirdim ne olu ne olmaz). Simdide "biz puan kaybedebilriz" diyorum. Degisen sey benim ne soyledigim degil; sadece takimlarin yerlerdi degisti. O zaman'da dogruydu, simdide dogru. (Zaten soyledigim seyin pek tartisilacak bir yani bile yok. Tabiiki bir profesyonel futbol macinda birden fazla sonuc mumkun, ve bir takim yeterince ciddiye almazsa bir maci kotu sonuc ihtimali artar. O kadar basit.)

Ben endiseliyim, ama her macta oyleyim aslinda, yani belki pek bir anlami yok benim endiseli olmamin...

..H.Sukur...Nonda
Arda....Ayhan....Baris
........M Topal
H.Balta..Servet..Emre..Sabri
.........Aykut

yedekler: Orkun / Song, Volkan, Bouzid / M.Guven, Okan, Barusso

(Lincoln'in sakat oldugu icin olmayacagini farzederek yaptim bu kadroyu.)
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Tamam iste sevgili Deniz, Cengiz Agabey de takimlarin yerlerinin degistigini soylemek istemis, "tersini soyluyorsun" derken. Yani ayni endiseyi paylasiyorsunuz :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Herkes Sivas maci falan diyor ama beni en cekindiren icerdeki GB maci. Bu takima karsi hep cuvalliyoruz. Is son maca kalir ve son mac kazanacagiz diye oyun kitlenirse hersey olur. Bu dedigimi bir yere yazin derim. GB klasik 1-1 takimi bizle oynadiklari maclarda. Hala inanamiyorum bu kadar kapasitesi sinirli bir takimla ve madden felaket bir ortamda bu isi buraya kadar getirdiklerine. Eger Avrupa'da eski gunlere donulmek isteniyorsa TD olarak mutlaka ama mutlaka Koeman'i veya olmadi Laudrup'u getirip, Elmander gibi bir oyuncuyu bir de Makaay tipi bir golcuyu almalari lazim. Bir de kaleci lazim. Koeman icin butun olanaklari seferber etsinler.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply