Ara transfer gundemi - 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kucuk Bir afrika ulkesinin DIS BORCU kadar onermisler :D
Hooooop Seyh Bin Maktoum (yada adin her nerseyse)
I am here
Whooooo hoooooo !! :D

http://www.skysports.com/story/0,,12040_4791488,0.html

Kaka's agent warns City
City must prove ambition to sign Brazilian
Last updated: 14th January 2009

Kaka: Ambitious

Kaka's adviser has warned Manchester City that they must prove their ambition if they want to sign the AC Milan superstar.

Widespread reports suggest Manchester City officials have travelled to Milan in a bid to broker a sensational move for the Brazil international.

Reports have claimed City are prepared to break the bank to bring Kaka to Eastlands in a world record transfer deal.

However, Kaka's spokesman Diogo Kotscho insists the player will not be swayed by money and that he will only join City if they can match his ambitions.

"To accept Manchester City, Kaka wouldn't do a matter based on money", he told Corriere dello Sport. "But to the competitiveness of the English side.

"Ricky would like a strong side. He would never do something like Robinho, who, just to earn more, contented himself with not a winning solution."

Milan have always insisted Kaka was not for sale at any price, but it remains to be seen if they will be able to resist the mega offer from City in this month's transfer window.

A City delegation led by chief executive Garry Cook flew to Italy on Tuesday to put a £100million proposal to Milan.

Cook has now returned to Manchester and is awaiting permission to talk with Kaka.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Beşiktaş Geremi'den vazgeçti
14 Ocak 2009 Çarşamba 15:31

Beşiktaş New Castle forması giyen Geremi'nin transferinde sona yaklaşmışken vazgeçti. Kararın gerekçesini Mustafa Denizli açıkladı.
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Siyah Beyazlı takımın devre arası kampını gerçekleştirdiği Antalya'da basın mensupları ile bir araya geldi.

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİR YABANCI FUTBOLCUYU KADROMUZA KATABİLİRİZ"

Mustafa Denizli ülke futboluna ilişkin bu görüşlerinin ardından basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Denizli ilk olarak transfer konusunda açıklamalar yaptı. Tecrübeli teknik adam Geremi'den Afrika Kupası nedeniyle vazgeçtiklerini söylerken, önümüzdeki hafta yabancı bir futbolcuyu kadrolarına katabileceklerini açıkladı. Denizli şöyle konuştu:

"Geremi Afrikalı bir futbolcu (Bizim basin bunu dusunememis, aslinda GEREMI Adanali gunesten bu kadar esmer) :shock: :D (GEREMI Afrika kupasindan 50 yasini doldurup donmesin , hala akillanmamislar) ve Afrika Kupası'nda yer alacağı için takımda görev yapamayacaktır. Bu faktörleri göz önüne alarak bu futbolcuyu kadromuzda istemedik. Ancak önümüzdeki hafta kadromuza yabancı bir futbolcu katabiliriz. Çalışmalarımız devam ediyor. Transfer gizliliği diye bir olay var. (Bkz Yusuf Simsek Olayi- bu arada haberiniz var mi Yusuf SIMSEK cocuklugundan beri BJK li imis, yeni aciklamis :D ) Ancak şunu söyleyebilirim ki, hem kısa vadede, hem uzun vadede yararlanabileceğimiz 2 Avrupalı futbolcuyla görüşmelerimiz sürüyor."

Afrika kupasi derken bizim NONDA'nin durumu ne ?
Bu kupa her sene mi yapiliyor ?
Daha gecen sene oynanmadi mi? :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cimbom’un yeni gözdesi Murat Akın
Bayram AYDIN 14 Ocak 2009

Ara transferin sessiz takımı Galatasaray atağa geçti. Sarı kırmızılılar Kasımpaşaspor’da forma giyen Murat Akın’ı transfer etmek için kolları sıvadı.

Kasımpaşaspor’un geçtiğimiz sezon devre arasında renklerine bağladığı gurbetçi futbolcu, bu sezon Bank Asya 1. Ligi’nde "Geleceğin yıldızı" seçildi. 2012 yılına kadar Kasımpaşa ile sözleşmesi bulunan Murat’ın transferi için sarı kırmızılılar kadroda kendilerine yer bulamayan genç futbolcuları takas yolu ile önerecek.

1986 Belçika doğumlu orta saha oyuncu Murat Akın, transferi ile ilgili henüz kendisine ulaşan bir teklif olmadığını belirterek, "Tabii ki Galatasaray gibi bir camiada oynamak bana gurur verir" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

İlginç, Sıvas neden golcü alır acep, golcülerden biri bir yere mi gidecek ki?

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=66966
Turkcell Süper Lig'in lideri Sivasspor, İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımının Fransız futbolcusu Yannick Kamanan'ı transfer etti.

İstanbul'da bugün hastanede sağlık kontrolünden geçirilen 1981 doğumlu Kamanan'ın, kırmızı-beyazlılar ile 2,5 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun yaptığı açıklamada, Kamanan'ı daha önce izlettirdiklerini belirterek, ''Kamanan iyi bir futbolcu. Geçen sezon 10'un üzerinde golü vardı. İnşallah bize uyum sağlar'' dedi.
Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ali Gursel wrote:İlginç, Sıvas neden golcü alır acep, golcülerden biri bir yere mi gidecek ki?

Ali
Yok canım :lol: sadece golcü turşusu kurmak istiyorlar.

Olur da bir enayi(ki bu biz olabiliriz) çıkar da, tosuncuklarını birilerine kazıklamak içindir.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ha bu arada 2 transfer ile ilgili ufak bir yorum yapayım.

mehmet görgen der ki:

faty papi: Trabzon'un son hazırlık maçında ilk kez seyrettim. Defansif orta saha ayağına çok hakim 18 yaşında tıfıl bir şey. .Ama bu çocuk çok iş yapar. Aurelio gibi olur.

Erkan zengin (bjk):2 senedir Hammarby takımı maçlarında seyrettim. Sağ kanat oyuncusu. Kesinlikle bjk veya büyük takımlarda oynayamaz. Serdar özkan ile karşılaştırdığımda 18'e bile zor girer.Demirören boşuna para vermiş. Her gurbetçinin eti yenmez tüpçü abi. :lol:

Saygılar,
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GS yeni İbrahimovic'in peşinde

Sivassporlu Mehmet Yıldız'ı renklerine katamayan ve forvete takviye arayan Galatasaray'ın gözünü çok genç bir isme çevirdiği öne sürüldü...

G.Saray yeni İbrahimoviç'in peşinde!
G.Saray "yeni İbrahimoviç"in peşinde! NTVSpor'da yayınlanan habere göre Galatasaray rotasını İsveç'in en büyük yıldız adaylarından biri olarak görülen ve Brommapojkarna'da oynayan Sinan Ayrancı'ya çevirdi.

1.89 boyunda olan 1990 doğumlu genç yıldız adayını Juventus, Chelsea gibi takımların da istediğinin belirtildiği haberde, G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın bizzat devreye girerek çalışmalarda bulunduğu ifade edildi.

Futbola İsveç 2. Ligi'nde devam eden Sinan için daha önce İtalya basınında "Yeni İbrahimoviç" yorumları yapılmıştı.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: 1.89 boyunda olan 1990 doğumlu genç yıldız adayını Juventus, Chelsea gibi takımların da istediğinin belirtildiği haberde, G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın bizzat devreye girerek çalışmalarda bulunduğu ifade edildi.

Futbola İsveç 2. Ligi'nde devam eden Sinan için daha önce İtalya basınında "Yeni İbrahimoviç" yorumları yapılmıştı.
O zaman GS rahat alir o zaman. HeleAdnan bizzat devreye girmisse. Sen bu cocuk hakkinda bir bilgi vermis mi idin?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote: 1.89 boyunda olan 1990 doğumlu genç yıldız adayını Juventus, Chelsea gibi takımların da istediğinin belirtildiği haberde, G.Saray Başkanı Adnan Polat'ın bizzat devreye girerek çalışmalarda bulunduğu ifade edildi.

O zaman GS rahat alir o zaman. HeleAdnan bizzat devreye girmisse. Sen bu cocuk hakkinda bir bilgi vermis mi idin?
Malesef bu oyuncuyu bugüne kadar ne seyrettim ne de ismini duydum.

Aşağıdaki isveç federasyonu 2.lig maçları sayfasından oynadığı takım olan IF Brommapojkarna'nın maçlarına baktığımda 30 haftalık sezonda birkaç maç ilk 11 oynamış diğerlerinde bazen son 5 dakika oynayabilmiş.

İsveç 2.liginde bile yedek oynayan oyuncunun GS'da oynayabilmesi ancak mucizelerle açıklanabilir.

http://www.svenskfotboll.se/t3supre.asp ... ftid=14991
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Transfer muhabbetinin en az ilgi gördüğü dönem bu dönem heralde.
Gerekte yok. Sakatlardan gelecek olumlu haberler transferlerden daha önemli şu an, sanırım çoğunluğun düşünceside bu yöndedir...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
Malesef bu oyuncuyu bugüne kadar ne seyrettim ne de ismini duydum.

Aşağıdaki isveç federasyonu 2.lig maçları sayfasından oynadığı takım olan IF Brommapojkarna'nın maçlarına baktığımda 30 haftalık sezonda birkaç maç ilk 11 oynamış diğerlerinde bazen son 5 dakika oynayabilmiş.

İsveç 2.liginde bile yedek oynayan oyuncunun GS'da oynayabilmesi ancak mucizelerle açıklanabilir.

http://www.svenskfotboll.se/t3supre.asp ... ftid=14991
Ucmuslardir yine serseriler. Haber kitliginda masa basinda yine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Guiza: 14 melyon Avro;
Delgado: 7.750 melyon dolar;
Bunlari rakip takim taraftari olarak izlemek: paha bicilmez!

Bazi seylerin fiyati yoktur, kalan hersey icin bastIr kart var!

:lol: :lol:

BJK Delgado'nun bonservisini ve imaj haklarini Cola Turka'dan $7.75 melyon dolara almis. Bakkal hesabi 8 milyon dolar deyin. Hadi Guiza ekonominin iyi zamanlarinda idi (yine de anlamak zor ama anladik diyelim), bu krizde 8 milyon dolara Delgado ne demek yahu?

Akil fikir diliyorum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Mehmet Gurdal Cetin

Ali Gursel wrote:Guiza: 14 melyon Avro;
Delgado: 7.750 melyon dolar;
Bunlari rakip takim taraftari olarak izlemek: paha bicilmez!

Bazi seylerin fiyati yoktur, kalan hersey icin bastIr kart var!

:lol: :lol:

BJK Delgado'nun bonservisini ve imaj haklarini Cola Turka'dan $7.75 melyon dolara almis. Bakkal hesabi 8 milyon dolar deyin. Hadi Guiza ekonominin iyi zamanlarinda idi (yine de anlamak zor ama anladik diyelim), bu krizde 8 milyon dolara Delgado ne demek yahu?

Akil fikir diliyorum.

Ali
ohhhhhh Aziz Amca'nin parasi sagolsun :D
Gule gule harcasin kocum benim

http://galeri.internethaber.com/gallery.php?id=2895
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Antepli Bekir kavga çıkarttı
22 Ocak 2009 Perşembe 10:43

Gaziantepspor ve Fenerbahçe Bekir yüzünden kapıştı. İki kulüpten çok sert açıklamalar geldi.

Fenerbahçe'nin, Gaziantepsporlu Bekir İrtegün'ü transfer etme girişimi, iki kulübün arasının açılmasına neden oldu.

Kırmızı-siyahlı kulübün başkanı İbrahim Kızıl'ın konu hakkında yaptığı açıklamalara Fenerbahçe, resmi internet sitesinde sert yanıt verdi.

Ntv Spor canlı yayına katılan İbrahim Kızıl da, Fenerbahçe'nin tepkisini "haddini aşan bir açıklama" olarak niteledi.

Gaziantepspor, Bekir İrtegün'ün Fenerbahçe'ye transferi, iki kulübün bonservis bedelinde anlaşamaması üzerine sonuçsuz kaldı; ancak tartışmaları sürüyor.

FENERBAHÇE'YE VERMEM GALATASARAY'A BEDAVA VERİRİM

Gaziantepsor Başkanı İbrahim Kızıl, Bekir İrtegün'ü sözleşme süresinin dolacağı sezon sonunda bedelsiz olarak kadrolarına katacaklarını açıklayan Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir'e sert tepki gösterdi.

Kızıl,"Bekir'in hangi kulübe gideceğine kulüp başkanı olarak ben karar veririm, Fenerbahçe yönetimi değil. Bekir'i Galatasaray'a, Beşiktaş'a bedava gönderirim, Fenerbahçe'ye vermem. Gerekirse 500 bin doları da Mehmetçik Vakfı'na, Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlarım" diyerek tepkisini dile getirdi.

Fenerbahçe cephesi de Gaziantepspor başkanına benzer üslupla cevap verdi.

SEZON SONUNDA SERBEST

"Kınıyoruz" başlığıyla yapılan açıklamada, "Sayın Kızıl, yaptığı açıklamasında "ben bir ticarethane işletiyorum" diyerek kendisinin spor adamlığından uzak ve nasıl bir anlayışta olduğunu da açıkça ortaya koymaktadır. Oysa ki Sayın Kızıl ne Gaziantepspor Kulübü'nün ne de Bekir İrtegün'ün sahibidir.

KÖLE TİCARETİ

Bu itibarla köle ticareti zihniyeti ile bir futbolcuyu onun rızası dışında bir başka kulübe satma gibi bir hakkı ve yetkisi olmadığı gibi Gaziantepspor Kulübü adına belli bir ekonomik değeri olan söz konusu transferi de bedelsiz olarak yapamaz. Üzülerek görüyoruz ki Gaziantepspor'un efsane başkanı Sayın Celal Doğan'dan başkanlık bayrağını devir alan Sayın Kızıl, kısa sürede Gaziantepspor'un uzun yıllar ve büyük emekler ile yarattığı saygın duruşu ayaklar altına almış ve bu anlamda kulübünü geriye götürmüş ve götürmektedir” ifadelerine yer verildi.

Gaziantepspor Başkanı, bu sert açıklamayı NTV Spor canlı yayınında değerlendirdi. Kızıl, açıklamasının yanlış anlaşıldığını, Fenerbahçe'nin tepkisi de "haddini aşan bir açıklama" olarak niteledi.

HADDİNİ AŞAN AÇIKLAMA

Kızıl, "Bu açıklamayı yapanları hadlerini aşan bir açıklama yapmışlar. Kimse Gaziantepspor'un, Fenerbahçe'nin sahibi değil. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe'nin sahibi değil. Bugün varız, yarın yokuz. 2 hafta sonra Fenerbahçe ile oynayacağız, ama her gün Bekir'i arayarak kafasını karıştırıyorlar. Bunun neresi etik. Ben istediğim kulübe veririm dedim. Galatasaray ya da Beşiktaş demedim. Bu açıklama yanlış anlaşılmış" şeklinde konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS Servet, Semih, Hakan ve Ayhan'la uzun vadeli sozlesme imzalamis.

Bu futbolcularimizin yerli oyuncu olmasina ve hakkettikleri paralarin verilmis olmasina sevindim. Memnunlar ki imza atmislar. Bence bu transferler tutan yabanci transfer yapmak kadar onemli. Fener'in Tuncay ve Aurelio ile yasadiklarini biliyoruz. Bir cok buyuk kulup basarili futbolcularini memnun ederek, kulupte kalmalarini sagliyor. Eleman degisimi (turnover rate) futbol takimlarini ciddi sekilde etkiliyor. Bunun masrafi gorunurden cok daha fazla.

Semih Kaya icin de gecenlerde konusmustuk. Semih gibi gencler GS'in geleceginin guvencesi. Insallah yararli olmaya da baslayacak kendisi.

Ozan Ersoy

Florya'da İmza Töreni Yapıldı

Galatasaray Profresyonel Futbol Takımı oyuncularından Ayhan Akman, Servet Çetin, Hakan Balta ve Semih Kaya’nın sözleşmeleri uzatıldı. Florya Metin Oktay tesislerinde düzenlenen basın toplantısında futbolcularla birlikte Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin yer aldı. Adnan Sezgin, Ayhan Akman ve Semih Kaya ile 3 yıllık, Servet Çetin ile 3.5 yıllık, Hakan Balta ile 4.5 yıllık sözleşme yenilediklerini duyurdu.

Adnan Sezgin: “Bu kadro bizim Aslantepe'de omurgamız olacak”

Bu imzaların farklı bir anlamı olduğunu belirten Adnan Sezgin, “Umarım en yakın zamanda maçlarımızı yeni stadımızda oynayacağız. Yani size Aslantepe kadrosundan 4 arkadaşımı takdim ediyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Adnan Sezgin, Emre Aşık ve Hasan Şaş ile görüşmelerini devam ettiği belirtti. Sezgin, Morgan De Sanctis ile ilgili olaraksa, “Bilindiği gibi 2 kulüp arasında bonservisle ilgili bir problem var. O konu çözülmeden bu durumu konuşmak doğru değil. Bekleyip gelişmeleri göreceğiz” dedi.

Adnan Sezgin kaliteli bir kadroya sahip olduklarını belirterek, “Bizim tüm amacımız yetenekli ve kaliteli olduğuna inandığımız bu kadroyu 3-4 sene bir arada oynatabilmek. Başarılar elbette önemlidir ama istikrar da önemlidir. Biz bu kadromuzla hedeflediğimiz ve planladığımız başarılara ulaşmayı umuyoruz. Sözleşmelerde Avrupa'nın önemli takımlarından kendileri için cazip olabilecek teklifler gelirse önlerini açarız” dedi.

Daha sonra söz alan futbolculardan Servet Çetin, Sivasspor maçında forma giymek istediğini belirterek,"Ben tabii ki oynama taraftarıyım ama bu sefer ağrılarım biraz daha fazla. Bugün de bir kontrol yaptım ama durumum ne olacak belli değil. Ben Sivas'a gideceğim. Ama son durumum ne olacak maç günü belli olacak. O yüzden şu anda durumumun ne olacağı biraz belirsiz" dedi.

Ayhan Akman ise "Ben uzun yıllardır Galatasaray'da forma giyiyorum. Bu tabii ki başarıya endeksli bir olay. Takımın transfer politikasını değerlendirmek benim görevim değil ama ben performansımla sözleşme uzatmayı hak ettiğimi düşünüyorum" ifadeleriyle görüşlerini belirtti.

Semih Kaya ise, “Ben çok mutluyum. Sözleşme uzattım. İmza atmamın bir nedeni de tabii en iyi şekilde hizmet etmek ve herkes gibi kaptanlığı hedeflememdir. Umarım hayırlısı olur. Adnan ağabey, Haldun ağabeye ve yönetime teşekkür ederim”dedi.

Hakan Balta ise toplantıda, “Ben de tabii ki çok mutluyum. Burada uzun vadeli sözleşme imzalamak çok gururu verici bir şey. Ben de daha önce Avrupa’da büyük kulüplerde oynamak istediğimi açıklamıştım ama bu imzam da gösteriyor ki burada çok mutluyum. Avrupa’ya gitme hedefim her zaman var ama giderken de kulübüme para kazandırmak isterim. 4,5 yıllık imza attım ve burada çok mutluyum” açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından dört futbolcu da sözleşmeyi aynı anda imzalayarak basın mensuplarına poz verdi.
Post Reply