YENI TD SKIBBE HAYIRLI OLSUN..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skibbe: "Daha Kuvvetli Hale Geleceğiz"

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Galatasaray TV’de yayınlanan Yenigün programında canlı yayına katılarak son günlerde gündemde olan soruları cevapladı. Skibbe, “Yönetimle Galatasaray’da teknik direktörlük görevine devam edeceğim konusunda hemfikiriz” dedi.

Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nden elendikten ve Kayserispor ile berabere kaldıktan sonra çeşitli spekülasyonlar yaratıldı. Hoca medya tarafından gönderildi ancak yönetim kesin bir dille şunu söyledi: “Biz hocamızın arkasındayız ve kendisine güveniyoruz”. Bu konu için neler söyleyeceksiniz?

Evet, sayın Adnan Polat ve sayın Adnan Sezgin’le toplantılarımız oldu. Ama ben ve yönetim devam edeceğimiz konusunda hemfikiriz. Sezon başında özellikle sakat oyuncularımızın çokluğu ve takıma bazı oyuncuların geç katılmasından dolayı bazı sorunlar yaşadık fakat bu sorunları aşmaktayız, gelecekte daha da kuvvetli bir hale geleceğiz.

Milli takımlara verilen bir haftalık ara var. Çalışmalar şu anda devam ediyor. Galatasaray’dan 13 futbolcu şu anda milli takımda. O da Galatasaray için gurur verici olsa gerek.

Elbette bu milli oyuncularımızın hem takımımızda gösterdiği performans hem de milli takıma çağrılmaları bizim için gurur verici bir şey ama diğer taraftan da antrenmana çıkacak 8-9 oyuncumuz elimizde bulunması da bizi biraz düşündürüyor. Milli takımdan oyuncularımızın geri dönmesi ve son 1-2 günlük idmanlara katılmasının ardından yapacağımız çalışmalarla Antalyaspor maçını kazanacağımızı düşünüyorum.

UEFA Kupası’nda rakip belli oldu, Bellinzona. Sayın Başkan Adnan Polat’ın bir açıklaması var, hedefimiz bundan sonra Kadıköy’de final oynamak şeklinde. Bununla ilgili neler söyleyecek?

Elbette İstanbul’da ezeli rakibimiz Fenerbahçe’nin stadında final oynamak güzel bir düşünce ama ilk başta Bellinzona’yı geçip gruplara kalmamız gerekiyor. Birkaç gün önce Bellinzona’yı Zürih karşısında seyrettim. Geçen sene İsviçre Kupası finaline kalarak iyi bir takım olduklarını gösterdiler. Ancak bizim takım olarak gücümüzle bu rakibi geçip gruplara kalmamız gerekiyor.

Son transfer Serkan Kurtuluş. Sağ bölgede Galatasaray’ın sıkıntıları vardı, sakatlığı olan oyuncular vardı. Bu transferle ilgili neler söyleyecek?

Kendisi çok genç ve çok da başarılı bir oyucu fakat bir sorunu bildiğiniz gibi Bursaspor’la sözleşmesini uzatmadığından dolayı A takımla 2 aydır idmanlara çıkmıyordu. Dolayısıyla ciddi bir idman eksikliği var ve bizimle çıktığı 2 idmanda da ciddi yoruldu. Kendisiyle 10 dakika önce de konuştum ve ne kadar yorulduğunu da bana kendisi ifade etti. Dolayısıyla kendisinin forma girmesi için biraz beklememiz gerekecek. Forma giydiği andan itibaren sağ kanadımız için çok iyi bir oyuncu olarak takıma katılacak.

Milli Takım’ın Ermenistan’la oynayacağı maç için neler söyleyeceksiniz?

Umarım Türk Milli Takımı bu maçı kazanır. Ancak şu konuya dikkat çekmek lazım, böyle maçlarda favori olarak çıkan takımlar zorlanabilirler. Yine de önemli olan Türk Milli Takımı’nın bu maçı kazanması ve 2010 Dünya Kupası elemelerine 3 puanla başlaması. Umuyorum ki Güney Afrika’da düzenlenecek Dünya Kupası’na Türk Milli Takımı da katılacaktır.
Serkan'ın form tutması biraz vakit alacak galiba...
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

ve bugun gonderildi.
gelisi hayirli olmadi
gidisi hayirli olsun bari
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bahri Unlu wrote:ve bugun gonderildi.
gelisi hayirli olmadi
gidisi hayirli olsun bari
Surucu adayi gitti,
Usta bir surucu bekliyoruz.

Galatasaray yonetimi tum organlari ile buyuk bir sinav verecek.

Gecen sene 11 hafta ile rekor kirilmisti, anlasilan bizimkiler rekoru 16 haftaya cikarmayi amac edinmisler.

Sinirim gecince yazdim.

Herseyin hayirlisini diliyorum.

(Dun aksam seker 435'i gordu, yazmak istedigimi telefonda mesajla mactaki Ufuk'a yazdim.Bu topicinde kitlenmesine engel oldum) :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu yönetim yaptigi hatalarla Canaydin yönetimini de aratacak. Bu kadar kötu bir zamanlama olamaz bu kadar sacma bir hareket olamaz. Bari Bordeaux macini bekle. Akil alir gibi degil. Sen iyi kötu Bordeaux'yu incelemis bir TD'u maca uc gun kala yolluyorsun. Alternatifin ne, hedefin ne bu sene icin belli degil.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hiddink'i de Chelsea'ye kaptirdik bu arada. Scolari'yi mi getirsek acaba? Ama bu guney avrupalilar beceremiyorlar bize gelince.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bulent'i getirmisler. Hayirli ugurlu olsun.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ne olursa olsun Skibbe'yle beraber bir çözüm üretilmeliydi. Yöneticiler bunun için lazım. Skibbe'yi kovup Bülent Korkmaz'ı getirmek yöneticilik becerisi isteyen bir şey değil, herhangi bir insan bunu akıl edebilirdi.
...'Wir haben eine qualitativ gute Mannschaft, aber ihr fehlt es an Disziplin. In den wichtigen Spielen waren wir defensiv zu schwach", sagte Skibbe nach seiner Entlassung. Außerdem bemängelte er die geringen finanziellen Möglichkeiten.

http://www.spiegel.de/sport/fussball/0, ... 51,00.html
Takım kalitesinin iyi olduğunu fakat disiplin eksikliği yaşandığını ve önemli maçlarda savunma açısından zayıf kaldığımızı söylemiş. Ayrıca yaşanan bazı finansal sorunları eleştirmiş.
Son olarak da bu tecrübesinden çok şey öğrendiğini ve Almanya'ya dönmeyi şimdilik düşünmediğini söylemiş.

Biz de Alman disiplininin Türk genlerinde olmadığı, Türk oyuncularının takım olabilmek için ve disiplinli bir şekilde savunma yapabilmek için mutlaka gerektiğinde "kaba kuvvet" kullanabilecek bir "baba" (örn. Fatih Terim) veya yaşına-başına hürmet edilen tatlı sert bir "baba" (örn. Feldkamp) figürü tarafından zorlanması gerektiği acı gerçeğini bir kez daha tecrübe etmiş olduk.
Yönetim Skibbe'nin yanına böyle bir baba figürü koymak yerine önce oyuncuların kankası Ümit'i getirdi, sonra onu da yanlış bir şekilde kovup özgüveni zayıf, oyunculara otoritesini kabul ettirmesi zor olan Burak Dilmen'i getirdi.
Geçen sezon yönetim Feldkamp'ı dinlemeyip onu gönderdiğinde, Cevat hoca ve abilerin gazı ile son 6 haftada şampiyon olduk ama Feldkamp'ın çözmeye çalıştığı aynı sorun, büyük olasılıkla bu sezonu ve belki de gelecek sezonu kaybetmemize yol açıyor.
Yönetim sınıfta kaldı ve artık Polat-Sezgin-Üstünel yönetimine en ufak bir sempatim yok.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Ne olursa olsun Skibbe'yle beraber bir çözüm üretilmeliydi. Yöneticiler bunun için lazım. Skibbe'yi kovup Bülent Korkmaz'ı getirmek yöneticilik becerisi isteyen bir şey değil, herhangi bir insan bunu akıl edebilirdi.
....
Futbol konusunda herhangi biriyim. Ben dusunememistim. Bulent cok atip tutmustu GS yonetimi hakkinda. Herhalde baristilar. Yalniz Bulent de her gittigi yerden kovulmadi mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Futbol konusunda herhangi biriyim. Ben dusunememistim. Bulent cok atip tutmustu GS yonetimi hakkinda. Herhalde baristilar. Yalniz Bulent de her gittigi yerden kovulmadi mi?
O yönetim, Canaydın yönetimidir belki :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote: Futbol konusunda herhangi biriyim. Ben dusunememistim. Bulent cok atip tutmustu GS yonetimi hakkinda. Herhalde baristilar. Yalniz Bulent de her gittigi yerden kovulmadi mi?
Olabilir de adam GS kizip GB'de yardimci iken yendiklerinde el kol hareketi yaptiginda Polat yonetimin bir parcasi degil mi idi? Belki de degildi. Her neyse. Polat geldikten sonra Bulent ile barisip ona yapilmayan jubileyi filan yapmadi.

Bulent simdi ac bir adam. Bu firsati iyi kullanabilir mi bilmem. Ama her gittigi yerden ters yuzu dondu. Bakalim ne olacak. Olan olmus torba dolmus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:
Olabilir de adam GS kizip GB'de yardimci iken yendiklerinde el kol hareketi yaptiginda Polat yonetimin bir parcasi degil mi idi? Belki de degildi. Her neyse. Polat geldikten sonra Bulent ile barisip ona yapilmayan jubileyi filan yapmadi.

Bulent simdi ac bir adam. Bu firsati iyi kullanabilir mi bilmem. Ama her gittigi yerden ters yuzu dondu. Bakalim ne olacak. Olan olmus torba dolmus.
Polat o sene martta falan geldi. BÜlent o hareketleri sezonun ilk yarısında yapmıştı diye hatırlıyorum. Tabi bunlar teferruat. Bülentin bu işi kıvıramayacağını düşünen çok insan var. Umarım bu umutsuz kalabalığı haksız çıkarır!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Skibbe'nin veda basin toplantisi:

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/3243.php

Bir alinti:

“Özelikle şunu bildirmek istiyorum, en çok hoşuma giden takımla birlikte olan çalışmamdır. Ama buna rağmen bizim en büyük eksiğimiz takım olarak defansif anlamda sahada istediğimiz performansı gösteremedik. Bu durum, hem uluslararası hem de yurt içinde gelmemiz gereken yerlere ulaşmamızı engelledi. Bir takımın başarı anahtarı çok güzel top oynayıp agresif ileri oynaması değil, özellikle defansif anlamda sağlam olmasıdır. Bunu özellikle ligde devamlı olarak gösteremedik. Ama bunun aksine UEFA’da bütün maçlarda Lizbon, Berlin Olimpiakos maçlarında takımımız çok iyi uyguladı. Bana bundan sonra kalan, herkese tüm kulüp çalışanlarına sağlıklı ve mutlu günler dilemektir. Bundan başka bir şey söyleyemem.”
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çift forvet+lincoln+kewell'ı sahaya sürüpte defansif olarak sağlam durmak ancak rüyalarda olur. Madem defansın öneminin farkındaydı dün akşam niye buna uygun bir takım çıkarmadı. Hem kendine yazık etti hem takıma...
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Gerets,Kalli ve Skibbe üçü de çok kısa sürede problem yaşanılıp gönderilen,arka arkaya giden isimler.Günü kurtarmaya yönelik hareketler,senelerdir de bu işin içinde olan bir Adan Polat var.Artık sirkülasyonla bi yere varılmayacağını görüp,sabredebileceği birini getirmesi veya sabretmesini öğrenmesi gerekiyor.

Bülent takımı nasıl idare eder nerelere getirir bimiyorum ama tüm oyuncularda olan gevşekliğe bir çare bulacağından şüphem yok.Kaptan olarak UEFA kupasını kaldırmış birinin yapacağı en kolay işlerden biridir heralde kaybolan takım ruhunu geri kazandırmak.Ayhan-Arda-Hakan-Topal'ın oyun içindeki anlaşmarını,birbirinin açığını kapatmak için fedakarlık yapmalarını tüm takıma özellikle de Lincoln ve Baros'a aşılayabilirse olur bu iş gibime geliyor.
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Bülent Korkmaz ın yerli futbolculara nasıl söz geçireceğini doğrusu çok merak ediyorum! yabancı oyuncular kendi takımlarını kurarlar antraman da, maç larda zaten oyun belli, herkes kendi oyununu oynamaya çalışır.

Özellikle Lincoln un bu Bülent Korkmaz ın uygulayacağı disiplininde sökeceğini de sanmıyorum ki kalli bile ( yılların kurt hocası) Lıncolne disiplin uygulayamadı...

Sadece GS da değil! 1999-2000 yıllarında Gerets Kaiserslautern de Teknik Direktör olarak görevde iken Briegel ve Kalli de Kaiserslautern de Danışman idiler ve Lincoln u Kaiserslautern e getiren de bu isimlerdi. Lincoln Kaiserslautern de hiç varlık gösteremedi ve nerdeyse 1.5 yıl sakattı. Sonradan ögrenildiğine göre Lincolnun Gerets le anlaşamadığı, yani Lincoln un disiplinsiz hareketleri....

Yabancı futbolculardan tek umut beklediğim Kewell var oda yabancı lar uymaz sanırım... Ama büyük bir ihtimalle durum değerlendirecek olmazsa daha önce söylediği gibi İngiltere Ligine geri dönecek...
Tabi ki bunların olmasını kesinlikle istemiyorum, ama siz yönetim olarak böyle daha teknik direktör olarak ''Pişmemiş'' hazır olmayan bir adama görev verirsen sonuç tabiki önce negatif olacak... Yönetimin yaptığı Nasreddin Hoca misali '' ya Tutarsa'' ama biz herhalde başka bir devirde yaşıyoruz
Post Reply