EURO'08 Oneleme: Turkiye - Norvec 2-2 (Hamit (2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Beyinsiz sonuda hakan'i oyundan aldi. Cok cali$ti ama oglan. Her milli macta oynamali hakikaten.
Sen onu birak horoz Nuri sahaya ne dalardi kaybetseydik ama. Bu sefer Horoz degil Bufalo Barbaros olurdu hakemi pesine takar Munih'e kadar kovalardi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote:Beyinsiz sonuda hakan'i oyundan aldi. Cok cali$ti ama oglan. Her milli macta oynamali hakikaten.
Sen onu birak horoz Nuri sahaya ne dalardi kaybetseydik ama. Bu sefer Horoz degil Bufalo Barbaros olurdu hakemi pesine takar Munih'e kadar kovalardi.
italyan yan hakem ilk goldeki sacmalikta bunu hak etti idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk yarı kötüydük, ikinci yarı ise hemen hemen mükemmel oynadık. Goller duran toptan gelsede, yerden oynayarak girilen çok sayıda pozisyon var. Direkten dönen 1 top, çizgiden çevirilenler falan filan..

2. yarının başında ilk 10 dakkada 3 pozisyon bulduk, biri gol olsa golleri daha erken bulabilirdik. Ayrıca tam Tümerlik, sağ çaprazdan frikikler kazandık, Emre'nin atamadığı..

Neyse milli takımın çok iyi yolda olduğu belli..

Norveç'in ilk golüde bana pek ofsayt gibi gelmedi. :)
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ismail Gezer wrote:İlk yarı kötüydük, ikinci yarı ise hemen hemen mükemmel oynadık. Goller duran toptan gelsede, yerden oynayarak girilen çok sayıda pozisyon var. Direkten dönen 1 top, çizgiden çevirilenler falan filan..

2. yarının başında ilk 10 dakkada 3 pozisyon bulduk, biri gol olsa golleri daha erken bulabilirdik. Ayrıca tam Tümerlik, sağ çaprazdan frikikler kazandık, Emre'nin atamadığı..

Neyse milli takımın çok iyi yolda olduğu belli..

Norveç'in ilk golüde bana pek ofsayt gibi gelmedi. :)
İlk golde ofsaytta olan başka bir oyuncu var ama golü atan oyuncu top ayaktan çıktığında 2 metre geride... Tek tartışılabilecek olan diğer oyuncunun pasif ofsaytta olup olmadığı olabilir, o da değişen kurallarla iyice karıştı, bence de temiz bir gol...

Milli takımın iyi yolda olduğu doğru, bu sefer eleme gruplarında 2. olanların hepsi kupaya katılıyor, öyle en iyi 2. olan takım direk gidiyor diğerleri play-off oynayacak saçmalığı yok... O yüzden 3. sıradaki Norveç'le aramızdaki 6 puanlık farkı korumamız açısından bu beraberlik çok iyi oldu. Bundan sonraki 2-3 maçta saçmalamazsak rahat rahat çıkarız bu gruptan...

Ancak Terim'e şans da çok yardım ediyor. 8) Milli takımın iyi oynaması bir yana şu son 2 maçta rakiplerin kalesinde sağlam kaleciler olsaydı acaba kaç puan alırdık diye düşünmek lazım...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:İlk yarı kötüydük,
Cikardigi kadroyu gordun. Ulan Volkan adam defans oyuncusu. bayagida iyi. Artik bununla oynamanin sabriden solbek yaratip defans hattini bozmanin anlami ne diye hic aklina geldi mi? Galip gelecegi maci zar zor berabere bitirdi. Yarin ararsa bu puanlari o zaman ben oan sayacam bu sacmaliklari. Illa bir orijinallik pe$inde ama ne yaptiginin farkinda degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İstatistikimiz:

Faul: 8
Şut: 8/19
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Cikardigi kadroyu gordun. Ulan Volkan adam defans oyuncusu. bayagida iyi. Artik bununla oynamanin sabriden solbek yaratip defans hattini bozmanin anlami ne diye hic aklina geldi mi? Galip gelecegi maci zar zor berabere bitirdi. Yarin ararsa bu puanlari o zaman ben oan sayacam bu sacmaliklari. Illa bir orijinallik pe$inde ama ne yaptiginin farkinda degil.
Tamam abi, gerekirse sorarsın :)

Sabri'yi sol-bek görmek garip oldu ama kötü bir tercih değildi. İlk 2 şutumuzu çeken Sabriydi, o kanattan güzel boşluklar buldu. Ama sağ kanattaki Hamit-Sabri uyumunu bozmak iyi olmadı. Ammaa, biz ilk yarı golleri taktik hatalardan yemedik, laylaylom oynamanın cezasını çektik.

Bosna'yıda yenersek yolumuz açık..
Last edited by Ismail Gezer on Wed Mar 28, 2007 11:16 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adam sadece konu$sun. Yine ATV kanalinda zirvaliyor. Yedigi halta kulp bulmak derdinde. Sen kalk kumar oyna ondan sonra futbolcular ust uste iki maci kaldiramiyorlar de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selcuk Manav'a kil oluyorum nedense.

Bu arada seyrettigim kadariyla Emre'yi de cok begenmedim. Allahtan F. Terim kenardan bagirdi da frikikleri Hamit kullandi, yoksa onlari da badem edecekti. Emre'yi daha alici gozuyle izleyen varsa yorumlari merak ediyorum. Tumer oyundan cikmak zorunda kaldi, ki gole cok yakin bir oyuncu. Bu tur durumlarda mac sonuna kadar sahada kalmasi gerekiyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Konuşmayı ve soru sormayı beceremeyen bir kazma görüntüsü çizdiği için gıcık oluyorsundur bence :D

Emre ilk yarıda etkisizdi, ikinci yarı, frikikler haricinde çok iyiydi. Top alıp dripling yaptı bol bol.. Hamit'ten sonra en iyi oyuncumuzdu bence. Emre Aşık'ta ikinci yarı iyi toparladı kendini.

Tolga Girici wrote:Selcuk Manav'a kil oluyorum nedense.

Bu arada seyrettigim kadariyla Emre'yi de cok begenmedim. Allahtan F. Terim kenardan bagirdi da frikikleri Hamit kullandi, yoksa onlari da badem edecekti. Emre'yi daha alici gozuyle izleyen varsa yorumlari merak ediyorum. Tumer oyundan cikmak zorunda kaldi, ki gole cok yakin bir oyuncu. Bu tur durumlarda mac sonuna kadar sahada kalmasi gerekiyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersin Taner wrote:

İlk golde ofsaytta olan başka bir oyuncu var ama golü atan oyuncu top ayaktan çıktığında 2 metre geride... Tek tartışılabilecek olan diğer oyuncunun pasif ofsaytta olup olmadığı olabilir, o da değişen kurallarla iyice karıştı, bence de temiz bir gol...
...
O iki oyuncuda bal gibi ofaayt. Bizim defans oyuncusu ikisini de gorup one cikiyor ve pasi atanin ayagindan bu andan sonra top cikiyor. Hakem benim gibi TV'dan seyretmiyor. Burasi tamam. Ama defans oyuncusu ofsayta du$uren hareketi yapiyorsa daha dikkatli olmaliydi. O gol temiz filan degil hic. basbayagi kirli. Koysunlar videosunu da gorelim bakalim top ne zaman ayaktan cikmi$. Bizim defans oyuncusu ge kaldim sandi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Cengiz Akgun wrote:
Bugün kaybedilen puanların sebebi Fatih Terim'dir, hiç şüphe yok. Solbek Sabri tercihi, tek santrfor Hakan seçimi, oyuna yeterli müdahale edememesi... Kalecisiz iki takımın maçında skoru kaleciler belirledi, hepsi bu.

Frikik atılırken Norveç kalesinin üstüne reklam bindirerek ekran başındaki milyonların gole şahit olmasını engelleyen ATV rejisi ise müthiş bir yayıncılık skandalına imza attı.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Selcuk Manav'a kil oluyorum nedense.

Bu arada seyrettigim kadariyla Emre'yi de cok begenmedim. ....
Emre'nin begenilecek hicbir tarafi yok diyorum ama siz dinlemiyorsunuz. Ingilterede ba$ina gelenlere cok sevindimdi acikcasi. $eytan azapta gerek dedikleri cinsten burnu boktan kurtulmayacak onun. Ben eminimki o iftira filan degil bayagi orada agzindan sacma bir hakaret cikmi$tir. Ama kuzu gibi melettiler. Artik kuyrugu api$ arasinda gezecek bundan sonra sahada akli varsa

Ikincisi Emre bugune kadar hangi maci kurtardi bir du$unun bakalim. Bir tanesi akliniza geliyor mu? $u begenmediginiz Tumer bile en az uc dort maci oldu milli forma ile. BJK formasi ile 9 ki$i ile camurda bogu$up yendikleri maci hatirliyorum. Gordunuz mu Emre'den boyle bir hareket bugune kadar. Aksine onun yuzunden verilen maclar var. $u Isvicre macina bile melanet konusunda katkisi oldu cenabet herif. Adami gordukce tuylerim diken diken oluyor. Bugun oynamasa idi belki Gokdeniz bile daha verimli olurdu. Kimbilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Baysan wrote: Bugün kaybedilen puanların sebebi Fatih Terim'dir, hiç şüphe yok. Solbek Sabri tercihi, tek santrfor Hakan seçimi, oyuna yeterli müdahale edememesi... Kalecisiz iki takımın maçında skoru kaleciler belirledi, hepsi bu.

Frikik atılırken Norveç kalesinin üstüne reklam bindirerek ekran başındaki milyonların gole şahit olmasını engelleyen ATV rejisi ise müthiş bir yayıncılık skandalına imza attı.
Mac bitti sanmi$lardir herhalde. Bu kaleci BJK gelip kovulmadi mi idi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Cengiz Akgun wrote:
Ersin Taner wrote:

...
O iki oyuncuda bal gibi ofaayt. Bizim defans oyuncusu ikisini de gorup one cikiyor ve pasi atanin ayagindan bu andan sonra top cikiyor. Hakem benim gibi TV'dan seyretmiyor. Burasi tamam. Ama defans oyuncusu ofsayta du$uren hareketi yapiyorsa daha dikkatli olmaliydi. O gol temiz filan degil hic. basbayagi kirli. Koysunlar videosunu da gorelim bakalim top ne zaman ayaktan cikmi$. Bizim defans oyuncusu ge kaldim sandi.
Videosu konunca seyredersiniz... Golü atan oyuncu ofsayt değil, top ayaktan çıktığında yanılmıyorsam Emre Aşık'ın 1-2 metre gerisinde...
Post Reply